reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Ech, mam kiepski humor i myślałam, że wejdę na forum i sobie go poprawię, a tu takie ciężkie tematy...

@Ewelina2000 dziewczyny niestety mają rację. Dziecko kosztuje kolosalne pieniądze. Wiem, bo kiedy zaszłam mając 20 lat, do dziecka nie miałam NIC! Nawet skarpetek! Musieliśmy wyprawkę kompletować od nowa. A zarabialiśmy ok. 1300 zł na głowę, a ja miałam jeszcze studia do opłacenia. Nie wspomnę o opłatach za mieszkanie. Plus, że mieszkaliśmy z moją mamą, to opłaty za mieszkanie szły z nią na pół. Ale po spłaceniu wszystkiego, żyliśmy za ok. 400-500 zł - w tym zaopatrzenie dziecka w pieluchy, mleko itp. Było na serio ciężko.
Pomyśl, czy sobie poradzicie. Usiądźcie, zróbcie plan działań. Jak wyobrażacie sobie życie jako rodzina? Gdzie będziecie mieszkać?
 
reklama
A może Ewelina czuje się samotna i dlatego tak pragnie dziecka? Może przez tą chęć posiadania go chce żeby najbliżsi ja zauważyli? Są różne powody... Ciąża to piękny czas... Ale trzeba myśleć rozwaznie ... Inaczej wpadka a inaczej zaplanowanie... Nie bądź zła ale zastanów się za i przeciw.
 
A może Ewelina czuje się samotna i dlatego tak pragnie dziecka? Może przez tą chęć posiadania go chce żeby najbliżsi ja zauważyli? Są różne powody... Ciąża to piękny czas... Ale trzeba myśleć rozwaznie ... Inaczej wpadka a inaczej zaplanowanie... Nie bądź zła ale zastanów się za i przeciw.
Ja myślę że nawet jeśli, to dziecko nie powinno być lekarstwem na samotność. W tak młodym wieku można kupić sobie chomika a nie zachodzić w ciążę..
 
Ja tylko radzę byś Ewelino skończyła szkołę. To już będzie na serio wiele. Duży plus dla ciebie. Z noworodkiem kiepsko widzę naukę. Wiem, bo sama robiłam magisterkę z pół rocznym maluchem.
 
A może Ewelina czuje się samotna i dlatego tak pragnie dziecka? Może przez tą chęć posiadania go chce żeby najbliżsi ja zauważyli? Są różne powody... Ciąża to piękny czas... Ale trzeba myśleć rozwaznie ... Inaczej wpadka a inaczej zaplanowanie... Nie bądź zła ale zastanów się za i przeciw.
To może być to! Ja przez to pragnęłam dziecka, myślałam, że to poprawi nasz związek. Ale cała sytuacja z ciążą pozamaciczną pokazała mi tylko jak bardzo ten człowiek ma mnie gdzieś i jedynym wsparciem był mój przyjaciel a teraz ten przyjaciel jest moim mężem. :)
 
Wiecie, co dziewczyny. Wszystkie macie całkowita rację. Ja też już kiedyś wypowiadałam się na ten temat. Myślę, że Ewelina wie najlepiej, bo w końcu pisała, że jest "dojrzała". Szkoda mi tej dziewczyny, bo gdzieś się dziecko pogubilo, albo coś sobie ubzdurało. Choć mam nadzieję, że coś do niej w końcu dotrze zanim będzie za późno.... Szkoda tego dziecka, które mogą w swojej głupocie sprowadzić na ten świat.... Ale zapobiec temu realnie nie możemy.
I powiem wam, że czasami zastanawiam się czy to nie jakaś prowokacja, bo to jest takie irracjonalne, że hej....
 
Wiecie, co dziewczyny. Wszystkie macie całkowita rację. Ja też już kiedyś wypowiadałam się na ten temat. Myślę, że Ewelina wie najlepiej, bo w końcu pisała, że jest "dojrzała". Szkoda mi tej dziewczyny, bo gdzieś się dziecko pogubilo, albo coś sobie ubzdurało. Choć mam nadzieję, że coś do niej w końcu dotrze zanim będzie za późno.... Szkoda tego dziecka, które mogą w swojej głupocie sprowadzić na ten świat.... Ale zapobiec temu realnie nie możemy.
I powiem wam, że czasami zastanawiam się czy to nie jakaś prowokacja, bo to jest takie irracjonalne, że hej....
Wiesz, wcale nie zdziwiłabym się jeśli to byłaby jedna wielka ściema :)
 
reklama
To raczej nie ściema to młodość... masz sporo czasu na dziecko, korzystaj z życia, baw się, ucz, podróżuj i znajdź takiego faceta, który również będzie chciał dziecka i będzie na tyle dojrzały aby Razem z Tobą zapewnić odpowiednie warunki dla dziecka. Rodzice już wychowali Ciebie daj im również korzystać z życia...
 
Do góry