1
174974
Gość
Może nie. Objawy na @ są praktycznie identyczne jak na ciążę.Szok[emoji22][emoji22][emoji22]miałam podobne objawy do mnie pewnie tez przyjdzie[emoji51]
Dzień dobry...
Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.
Ania Ślusarczyk (aniaslu)
Może nie. Objawy na @ są praktycznie identyczne jak na ciążę.Szok[emoji22][emoji22][emoji22]miałam podobne objawy do mnie pewnie tez przyjdzie[emoji51]
Pokaz ten testZ resztą u mnie póki co krwawienia nie ma, mam plamienie więc nie wiadomo jaka będzie beta. Ale to juz byłby jakis cud jakby była pozytywna i rosła. Jak test wysechł to mogę w końcu na zdjęciu uwiecznić tą kreskę co było widac rano.
Ale jaki ty robisz test? Owulacyjny czy ciążowy?Dzis 7dni przed@ robilam test i blady [emoji22]
Daj zdjęcieZ resztą u mnie póki co krwawienia nie ma, mam plamienie więc nie wiadomo jaka będzie beta. Ale to juz byłby jakis cud jakby była pozytywna i rosła. Jak test wysechł to mogę w końcu na zdjęciu uwiecznić tą kreskę co było widac rano.
Z resztą u mnie póki co krwawienia nie ma, mam plamienie więc nie wiadomo jaka będzie beta. Ale to juz byłby jakis cud jakby była pozytywna i rosła. Jak test wysechł to mogę w końcu na zdjęciu uwiecznić tą kreskę co było widac rano.
Ale ja jestem po owulacji . Mi chodzi o to dlaczego znowu lh rośnie jak jestem przed @Testy owulacyjne powinno robić się codziennie o stałej porze, będą ciemnieć z dnia na dzień im bliżej owulacji
Jak zrobić test owulacyjny?
Opakowanie testu owulacyjnego zwykle zawiera 5 osobno pakowanych pasków. Test robi się w momencie największej płodności, czyli na kilka dni przed owulacją. Zazwyczaj moment ten przypada na około 14 dni przed zakończeniem cyklu. W pierwszym dniu badania należy zebrać próbkę moczu do czystego i suchego pojemnika. Pierwszy mocz poranny nie jest przy tym wskazany do badania. Najlepiej, gdy na 2 godziny przed badaniem ograniczy się spożycie płynów. Warto się również starać, aby test wykonywać codziennie o mniej więcej tej samej porze. Bezpośrednio przed badaniem należy wyjąć jeden z pasków z folii i zanurzyć go w próbce moczu do odpowiedniej głębokości. Należy uważać, aby trzymać jedynie za górną część paska i nie zanurzać go powyżej zaznaczonej linii. Pasek wyjmuje się po około 10 sekundach i kładzie na poziomej powierzchni. Po 5 minutach można odczytać wynik z kresek, jakie pojawiły się na pasku. Jeśli wynik otrzyma się dopiero po 10 minutach lub później, nie jest on miarodajny.
Interpretacja wyniku testu
Na pasku testu powinny się pojawić dwa barwne prążki. Jeśli nie pojawi się żaden, oznacza to, że nieprawidłowo przeprowadzono test lub wynik jest niejednoznaczny.
Jedna kreska jest kreską kontrolną i daje pewność, że test wykonałyśmy prawidłowo. Na obecność hormonu luteinizującego w moczu wskazuje pojawienie się drugiej kreski. Intensywność jej koloru zależy od stężenia LH w moczu. Jeśli prążek nie pojawił się w strefie testowej lub gdy jego kolor jest mniej intensywny niż prążka kontrolnego, test należy wykonać następnego dnia. Jeżeli zaś prążek testowy ma równie intensywną barwę, co prążek kontrolny (albo nawet bardziej intensywną), oznacza to, że w ciągu 24-36 godzin najprawdopodobniej pojawi się owulacja, gdyż hormon luteinizujący ma najwyższy poziom.
Może się zdarzyć, że kreska pojawi się w strefie testowej, ale nie w kontrolnej. Taki wynik jest również niejednoznaczny, a test należy powtórzyć.
Kreska jest identycznie intensywna jak rano.Pokaz ten test