reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
ja własnie obiad robie bo mąz o 16 wraca z pracy. Pozniej czeka mnie prasowanie i budowanie z lego bo mały ciagle chce budować

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny a jak sobie radzicie z ciągłymi pytaniami od rodziny (głównie teściowej) kiedy w końcu będziemy mieli dziecko?
Bratu mojego męża urodziło się dziecko 1,5 roku po ślubie, my jesteśmy już 3 lata po ślubie i nawet nie jestem w ciąży( wcześniej to była nasza decyzja) i ciągle te pytania. ... męczy mnie to bo już bardzo byśmy chcieli i te pytania nie są dla mnie miłe
 
Dziewczyny a jak sobie radzicie z ciągłymi pytaniami od rodziny (głównie teściowej) kiedy w końcu będziemy mieli dziecko?
Bratu mojego męża urodziło się dziecko 1,5 roku po ślubie, my jesteśmy już 3 lata po ślubie i nawet nie jestem w ciąży( wcześniej to była nasza decyzja) i ciągle te pytania. ... męczy mnie to bo już bardzo byśmy chcieli i te pytania nie są dla mnie miłe

Dla mnie tez te pytania są nieznosne, tym bardziej ze bratowa teraz w ciazy. Staram się odpowiadac ze przyjdzie pora i pokazywac dystans do tego tematu ale coraz czesciej myślę ze w końcu wybuchnę i powiem na odczepnego ze nie mozemy miec dzieci. Moze wtedy dadzą nam spokój... a gdy zajdę to będzie wielki suprise :)
 
Bezpieczne to jest jak najbardziej. Ewentualnie może owulacje zatrzymać, więc cykl jest bez owulacyjny wtedy. U mnie owulacja wychodzi tak między 9 a 12dc. Duphaston biorę od tego cyklu teraz, bo wcześniej brałam coś innego, ale nie dla kobiet starających się. No i ja przyjmuje od 15dc do 27dc. Dzisiaj 18 dzień cyklu.

No właśnie obawiam się, ze mi to blokuje owulacje, chyba powinnam to zacząć brać jak testy nie będą już pokazywały ze jest owulacja. A może i owulacja się teraz przesunie? Zobaczymy jak będzie w tym cyklu.
 
Ja wczoraj wzięłam ostatni progesteron i teraz czekam na okres. Tydzień to już mi się wydaję, że powinien lada chwila przyjść, może dlatego bolał Cię brzuch.

No i przyszedł. Właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie blokuje sobie owulacji tym progesteronem. W tym miesiącu 16dc w południe test wykazał nadchodząca owulacje i 16 dc wieczorem wzięłam pierwsza dawkę utrogestanu. Zastanawia mnie czy to możliwe żeby owulacja się przesunęła.. na jakiej podstawie moja gin kazała mi brać utrogestan akurat od 16-26 ?! [emoji848]
 
No i przyszedł. Właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie blokuje sobie owulacji tym progesteronem. W tym miesiącu 16dc w południe test wykazał nadchodząca owulacje i 16 dc wieczorem wzięłam pierwsza dawkę utrogestanu. Zastanawia mnie czy to możliwe żeby owulacja się przesunęła.. na jakiej podstawie moja gin kazała mi brać utrogestan akurat od 16-26 ?! [emoji848]
Pewnie na takiej postawie, że wzięła pod uwagę owulacje do 15 dc. No i lekarze przeważnie zalecają przez 10dni brać progesteron, ale ja wolę przez 12 dni.
 
W sobotę testuję! Nie wytrzymam dłuzej! będzie to 29 dc, 12 dni po ostatnim stosunku. Wynik powinien juz byc prawidłowy prawda? Owu była w 13 dc i 15dc.
 
Mi koleżanka powiedziała, że w klinice leczenia niepłodności powiedział jej lekarz, że już są jakieś badania, że jeśli kochasz się rzadziej niż co 3 dni to dużo jest plemników o złej budowie... Więc jak widać co lekarz to inne podejście.

Mi ginekolog powiedziała, ze biorę przez 10 dni, później odstawiam, jeśli w ciągu 4 dni nie ma okresu robię test jeśli jest pozytywny biorę dalej... masakra! Każdy co innego mówi ‍♀️
 
reklama
Do góry