reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
cześć dziewczyny!
wpadłam do was się wyżalić.....

wracam właśnie od ginekologa, szoda słów,... jestem na duphastonie, w 25 dc wzięłam ostatnią tabletkę, w 28 dc dostałam plamień które trwały ponad tydzień, aż do tej soboty gdzie dostałam mocnego krwawienia, bólu brzucha, aż się wystraszyłam, i to trwa do dzisiaj a dzisiaj już 11 dc, miałam brać clostilbegyt, ale stwierdzilismy z mężem że jeszcze sie wstrzymamy ze dwa miesiące aż mi się wszystko ureguluje, tym bardziej że zrobiłam ponownie TSH i wyszło ponad 4! cieszę się że nie wzięłam tego clo, bo w związku z tym krwawieniem i tak by nici z tego wyszło, bo jak te jajeczko miałoby się zagnieździć skoro wszystko się teraz tam czyści :( oczywiście ginekolog zły, i w ogóle nie zareagował na to że dostałam tego krawienia, mam się dalej trzymać kalendarzowych cykli 28 dni i nie zwracać uwagi na to czy okresy dostaję po tym duphastonie czy nie.. coś mi tu nie pasuje, mówię mu o swoich obawach ale ten dalej stoi przy swoim, na TSH takie wysokie też nic nie powiedział, ze niby okej... powiedziałam mu ze byłam u endokrynologa i endokrynolog zauważył ze faktycznie te TSH za wysokie, i 29,06 idę do niego ponownie na wizytę, to ginekolog jakiś taki zły że endokrynolog w ogóle podważa to że te tsh nie jest w normie... jestem w rozsypce :(
Moim zdaniem norma jest do 2 :O ja miałam 1,24 i mi moja powiedziała ze jest Ok.
 
reklama
Moim zdaniem norma jest do 2 :O ja miałam 1,24 i mi moja powiedziała ze jest Ok.
no właśnie gdzie nie przeczytam, nie usłyszę, to też wszędzie jest że do 2.0 to maks,,, że to nie szkodzi że normy są wyższe, ale że dla starających się o dziecko nie powinno być wyżej niz te 2 ehhh, ginekolog jeszcze z takim dziwnym wzrokiem na mnie patrzył, jak mu to mówiłam, jak na debilkę, ze co ja w ogóle śmię mu coś się wymądrzać..
 
Wybaczcie, że się wtrace (tak dalej Was podczytuje z ukrycia i trzymam kciuki). Tak, TSH przy staraniach GORA 2, jeśli kiedykolwiek wyjdzie Wam wyżej, od razu róbcie powtórkę z TSH i z jednego pobrania też ft3, ft4 i atpo i z tym do endokrynologa. Tarczyca potrafi całkowicie rozwalic starania o dziecko. Buziaki :)
 
Wybaczcie, że się wtrace (tak dalej Was podczytuje z ukrycia i trzymam kciuki). Tak, TSH przy staraniach GORA 2, jeśli kiedykolwiek wyjdzie Wam wyżej, od razu róbcie powtórkę z TSH i z jednego pobrania też ft3, ft4 i atpo i z tym do endokrynologa. Tarczyca potrafi całkowicie rozwalic starania o dziecko. Buziaki :)
w marcu TSH wyszło mi 3,5, zrobiłam dodatkowo ft3, ft4 (wyszły w normie) i poleciałam z tym do endokrynologa.. ten stwierdził, ze az tak bardzo wysoko nie jest, ale własnie wypadałoby trochę obniżyć TSH, i dał JODID, biorę go od 1,5 miesiąca, w zeszłym tygodniu zrobiłam ponownie TSH a tu 4,0 :( za tydzień mam znowu wizytę, mam nadzieję, że mi zapisze conajmniej euthyrox
 
w marcu TSH wyszło mi 3,5, zrobiłam dodatkowo ft3, ft4 (wyszły w normie) i poleciałam z tym do endokrynologa.. ten stwierdził, ze az tak bardzo wysoko nie jest, ale własnie wypadałoby trochę obniżyć TSH, i dał JODID, biorę go od 1,5 miesiąca, w zeszłym tygodniu zrobiłam ponownie TSH a tu 4,0 :( za tydzień mam znowu wizytę, mam nadzieję, że mi zapisze conajmniej euthyrox
Zbadaj przeciwciała aTpo i aTg. Skoro pogarsza się po jodzie, może to być np Hashimoto.
 
no właśnie gdzie nie przeczytam, nie usłyszę, to też wszędzie jest że do 2.0 to maks,,, że to nie szkodzi że normy są wyższe, ale że dla starających się o dziecko nie powinno być wyżej niz te 2 ehhh, ginekolog jeszcze z takim dziwnym wzrokiem na mnie patrzył, jak mu to mówiłam, jak na debilkę, ze co ja w ogóle śmię mu coś się wymądrzać..
Na Twoim miejscu poszłabym do innego. Bo jego podejście wydaje się nieprofesjonalne :/
 
Witam się w 9dc. Zaraz uciekam do pracy. Jak ja nie lubię drugich zmian :(

@ForgetMeeNot Kochana 3mam kciuki za Ciebie z calych sil. Mam nadzieje ze wyniki beda ok i wystarczy Ci tylko odpoczynek.

@IrenaX Kochana za Ciebie tez kciuki zacisniete z calych sil. Musi byc dobrze. Wierzę w to!
 
w marcu TSH wyszło mi 3,5, zrobiłam dodatkowo ft3, ft4 (wyszły w normie) i poleciałam z tym do endokrynologa.. ten stwierdził, ze az tak bardzo wysoko nie jest, ale własnie wypadałoby trochę obniżyć TSH, i dał JODID, biorę go od 1,5 miesiąca, w zeszłym tygodniu zrobiłam ponownie TSH a tu 4,0 :( za tydzień mam znowu wizytę, mam nadzieję, że mi zapisze conajmniej euthyrox

A nie masz możliwości zmienić lekarza na ginekologa-endokrynologa?
 
reklama
No już jestem piękna. Oczy od razu inaczej wyglądają :)

Kupiłam za Waszym poleceniem ten czuły test PINK z Rossmana ale niestety I kreska. A jutro niby @.

@Maliina, u mnie jutro też popołudniowa zmiana. Też ich nie cierpię.
 
Do góry