reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Przepływy w normie, ale umowie się do innego żeby skonsultować.
Ja leżę teraz w szpitalu w pokoju z dziewczyna która jest 35 tc i 4 dni, leży z podejrzeniem hipotrofii plodu bo jej dziecko też mało przybiera i dostała od swojego lekarza skierowanie żeby to obserwować. Może być to związane z nieprawidłowym działaniem łożyska.
 
Witam. Dziś byłam na wizycie i nie powiem trochę się zmartwiłam... może któraś z was mnie pocieszy. W 33+3 tyg moja mała ważyła 2330 gram a dziś w 35+3 waga 2333 gram. Martwię się, lekarka kazała się narazie tym nie przejmować... ale następna wizytę mam dopiero za 2 tyg.
Ja też bym poszła do innego lekarza sprawdzić. Wiadomo, że waga to tylko pomiar i albo wtedy albo teraz dziecko mogło być nie właściwe zmierzone i stąd taka mała różnica.
Nie martw się, tylko umawiaj na następną wizytę.

Ja też dziś byłam na wizycie i przez 3tyg ja przytyłam 1kg z czego bardzo się cieszę, a co lepsze to mała też przybrała 1kg i waży teraz 2650g.🥰 Kolejna kontrola za 3tyg z wynikami badań i wtedy ustalimy z lekarzem co i jak z porodem, bo nie wierzę, że teraz samo coś się ruszy, pewnie znów będziemy wywoływać. Cieszę się bo termin mi się zmienił na 5 sierpnia, więc jest szansa, że szybciej urodzę 🙂
 
Ja też bym poszła do innego lekarza sprawdzić. Wiadomo, że waga to tylko pomiar i albo wtedy albo teraz dziecko mogło być nie właściwe zmierzone i stąd taka mała różnica.
Nie martw się, tylko umawiaj na następną wizytę.

Ja też dziś byłam na wizycie i przez 3tyg ja przytyłam 1kg z czego bardzo się cieszę, a co lepsze to mała też przybrała 1kg i waży teraz 2650g.🥰 Kolejna kontrola za 3tyg z wynikami badań i wtedy ustalimy z lekarzem co i jak z porodem, bo nie wierzę, że teraz samo coś się ruszy, pewnie znów będziemy wywoływać. Cieszę się bo termin mi się zmienił na 5 sierpnia, więc jest szansa, że szybciej urodzę 🙂
W ktorym tygodniu jesteś ze mala ma taką wagę?
 
Witam. Dziś byłam na wizycie i nie powiem trochę się zmartwiłam... może któraś z was mnie pocieszy. W 33+3 tyg moja mała ważyła 2330 gram a dziś w 35+3 waga 2333 gram. Martwię się, lekarka kazała się narazie tym nie przejmować... ale następna wizytę mam dopiero za 2 tyg.
A wiem że co aparat i lekarz to inny pomiar. Mam 2 usg robione przez 2 różnych lekarzy prawie 3 tyg temu (jedno w ramach oddzielnej wizyty, drugie w ramach wizyty w związku z cukrzycą ciążową). Usg robione dzień po dniu. Na jednym mój mały jest 16 centylu z wagą ok 1,5 kg na drugim w 50 centylu z wagą prawie 1,8 kg. Teraz w poniedziałek byłam na usg na którym mały tak się ułożył że włożył sobie paluch od stopy w oko i nie dało się zmierzyć dobrze obwodu brzucha. Przy takim akrobatycznym ułożeniu doktor ustaliła ze brzuch jest na 4 centylu a cały mały na 13. Tak więc znów czeka mnie usg u innego lekarza 🤦‍♀️
 
Ja leżę teraz w szpitalu w pokoju z dziewczyna która jest 35 tc i 4 dni, leży z podejrzeniem hipotrofii plodu bo jej dziecko też mało przybiera i dostała od swojego lekarza skierowanie żeby to obserwować. Może być to związane z nieprawidłowym działaniem łożyska.
Co u was? Co mówią lekarze?
 
Co u was? Co mówią lekarze?
Praktycznie nic ciekawego nam nie robią oprócz codziennego KtG i mierzenia pulsu dziecka co 2 h nawet w nocy. W moim przypadku i koleżanki z sali jest podobnie bo mogą nam zrobić USG po upływie paru dni, około tygodnia nawet, żeby zobaczyć czy są różnice w wymiarach. Także na razie mamy takie szpitalne wakacje..
 
Praktycznie nic ciekawego nam nie robią oprócz codziennego KtG i mierzenia pulsu dziecka co 2 h nawet w nocy. W moim przypadku i koleżanki z sali jest podobnie bo mogą nam zrobić USG po upływie paru dni, około tygodnia nawet, żeby zobaczyć czy są różnice w wymiarach. Także na razie mamy takie szpitalne wakacje..
A ile juz tam jesteś? Kiedy mialas robione USG?
 
reklama
Do góry