reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Na pewno się uruchomi 🙂 ja dalej nie dopakowalam torby, ale ułożyłam dziś koło niej to co mam dopakowac, więc już coraz bliżej 🤣 zamówiłam jeszcze osłonki na cycki, muszę dokupić jakieś przekąski, soki. No i nie wiem czy pakowac się na patologię i porodowke czy od razu na porodówkę trafie, więc biorę walizkę z rzeczami dla małej i po porodzie, a do torby wkładam to co na poród plus ewentualny pobyt na patologi.
Jakie macie kocyki dla maluchów takie cienkie? Muszę jeszcze jakiś kocyk dokupić 🤔 poprzednio kupiłam bambusowy, bo młoda ur koniec czerwca i super się sprawdził i nadal sprawdza, ale nie będę jej zabierać tego kocyka, więc muszę jakiś kupić. Z tej firmy co mam nie mogę już ich nigdzie znaleść. Myślałam też o tym muslinowym z Motherhood ale nie wiem czy dobry jest 🤔
Ja zapakowałam dwa z motherhood - otulacz bambusowy i taki otulacz/becik na rzepy bawełniany. Muślinowego akurat nie mam. Bambusowy ma super materiał i jest bardzo duży :)
Z tym ważeniem dzieci to masakra jakaś. U jednego lekarza 33+3 waga 2330g a 35+3 waga 2333g za wasza rada poszłam do innego lekarza i 35+5 waga 2972g.
To piękna waga :) A ten drugi lekarz coś powiedział - skąd może być taka różnica w pomiarach?
 
Ja zapakowałam dwa z motherhood - otulacz bambusowy i taki otulacz/becik na rzepy bawełniany. Muślinowego akurat nie mam. Bambusowy ma super materiał i jest bardzo duży :)

To piękna waga :) A ten drugi lekarz coś powiedział - skąd może być taka różnica w pomiarach?
Z tym ważeniem dzieci to masakra jakaś. U jednego lekarza 33+3 waga 2330g a 35+3 waga 2333g za wasza rada poszłam do innego lekarza i 35+5 waga 2972g.
Mam nadzieję że się teraz uspokoiłaś przynajmniej
 
Ja zapakowałam dwa z motherhood - otulacz bambusowy i taki otulacz/becik na rzepy bawełniany. Muślinowego akurat nie mam. Bambusowy ma super materiał i jest bardzo duży :)

To piękna waga :) A ten drugi lekarz coś powiedział - skąd może być taka różnica w pomiarach?
Pośpiech... tak mowi... Mam nadzieję że jest dobrze i faktycznie był to pospiech pozatym moje dziecko jest bardzo ruchliwe i ciężko zrobic dobre zdjęcie, u tego drugiego lekarza aż 2 h na wizycie byłam, ten drugi lekarz jest bardzo dobry ale nie chciałam u niego prowadzić ciazy bo jest już schorowany... ma jeszcze gabinet ale prowadzi tylko poważne przypadki ginekologiczne. Jest moim sąsiadem i dom obok ma gabibet.
 
Piszecie o pakowaniu torby itp. A ja nic nie mam. W tygodniu chciałam prać i popracować rzeczy małego ale pogoda się zepsuła i przełożyłam na ten nadchodzący tydzień już nie zależnie od pogody. Nie mam dla siebie nic do szpitala, nic do pielęgnacji dla małego, a łóżeczko jest bez materaca i pościeli. Na kiedy są wasze terminy że wy już gotowe. A może macie zagrożenie wcześniejszym porodem, czy tak po prosu jesteście już gotowe ?
 
Piszecie o pakowaniu torby itp. A ja nic nie mam. W tygodniu chciałam prać i popracować rzeczy małego ale pogoda się zepsuła i przełożyłam na ten nadchodzący tydzień już nie zależnie od pogody. Nie mam dla siebie nic do szpitala, nic do pielęgnacji dla małego, a łóżeczko jest bez materaca i pościeli. Na kiedy są wasze terminy że wy już gotowe. A może macie zagrożenie wcześniejszym porodem, czy tak po prosu jesteście już gotowe ?

Przepraszam, że znowu ja ale przy II ciąży pakowałam torbę i robiłam jakieś pranie/prasowanie 29.08 :p
Termin miałam na 27.08, urodziłam 01.09 :D ale ja wiedziałam, że urodzę po terminie więc bez spiny
 
Przepraszam, że znowu ja ale przy II ciąży pakowałam torbę i robiłam jakieś pranie/prasowanie 29.08 :p
Termin miałam na 27.08, urodziłam 01.09 :D ale ja wiedziałam, że urodzę po terminie więc bez spiny

Przy pierwszej ciąży pakowałam się chyba tak pół miesiąc przed porodem urodziłam urodziłam 8 dnia po terminie. Przy drugiej rok później chyba też jakoś tak ale wtedy musiała pakować trzy torby bo dla rocznego dziecka, dla siebie i dla noworodka. Wszystko czekało u teściowej żeby podrzucić mała i jechać do szpitala. I tak poszło bez spiny bo urodziłam 7 dnia po terminie i tak jak w poprzednim przypadku byłam już w szpitalu gdy zaczęła się akcja. Teraz trzeci poród zaplanowany na 23.08 i dopiero zaczynam coś kupować. zamawiać i rzeczy przyjdą na miesiąc przed żeby zdążyć poprać itp.... ale jak czytam że inne mamy mają już tyle rzeczy to zastanawiam się czy nie powinnam nabrać rozpędu.
 
reklama
Piszecie o pakowaniu torby itp. A ja nic nie mam. W tygodniu chciałam prać i popracować rzeczy małego ale pogoda się zepsuła i przełożyłam na ten nadchodzący tydzień już nie zależnie od pogody. Nie mam dla siebie nic do szpitala, nic do pielęgnacji dla małego, a łóżeczko jest bez materaca i pościeli. Na kiedy są wasze terminy że wy już gotowe. A może macie zagrożenie wcześniejszym porodem, czy tak po prosu jesteście już gotowe ?
Ja mam termin 1.08 i było ryzyko przedwczesnego porodu, więc do szpitala już się pakowałam w czerwcu. W domu to tak mamy pół na pół, bo trochę dostaliśmy od rodziny, ale właściwie jeszcze sporo musimy kupić. Bardziej się skoncentrowałam na sprzątaniu i robieniu dodatkowej przestrzeni. Nawet nie wiedziałam, że tyle śmieci nagromadziłam przez ostatnie lata :)
 
Do góry