reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja w końcu nie wiem jak liczyć te ruchy. Z tego wszystkiego zapomniałam się ostatnio zapytać lekarza. W szpitalu mi kazali 3x dziennie, a na karcie ciąży mam taką tabelę, z której wynika, że powinno być min. 10 w ciągu dnia. A wy jak liczycie?
Ja nie liczę. Czuję ją codziennie jak się obudzę, potem różnie. Jak dużo chodzę, to rzeczywiscie czasem łapie się na tym, że jej nie czułam. Staram się wtedy usiąść na chwilę i czekam. Jak poczuje to dalej robię co mam do zrobienia. No i wieczorem jak już wezmę prysznic i się wygodnie położę na kanapie to ona zawsze zaczyna wariować.
 
reklama
Takie też się niestety zdarzają ;) tzn. miałam w rodzinie taki przypadek gdzie skierowaniem do cc była makrosomia płodu bo dziecko szacowane na 4900g, a urodziło się 3400g ;)

Mam też koleżankę która miała rodzić naturalnie po cc, szacunek chyba na 4,5kg więc lekarz tak już się wahał, no ale ona uparta. No i urodziła 5100g ;) co ciekawe miała leciutki poród bez nacięcia i pęknięcia :o
Jakiś kosmos….. 5100!!! Moze mama tez duza?
Ja w końcu nie wiem jak liczyć te ruchy. Z tego wszystkiego zapomniałam się ostatnio zapytać lekarza. W szpitalu mi kazali 3x dziennie, a na karcie ciąży mam taką tabelę, z której wynika, że powinno być min. 10 w ciągu dnia. A wy jak liczycie?
mi sie wydaje ze moja tez jest tak ruchliwa ze nie ma co liczyc… nawet 4 rano bryka!
 
A propos wagi z USG to moja pierwsza córka miała być ponad 3800 g, a urodziła się niecałe 3300 i gdy lekarz powiedział że druga będzie miała ponad 4 kg powiedziałam że nie wierzę bo pierwsza miała być duża a okazała się pół kg lżejsza. To mi lekarz na to że będzie 4 bo USG pokazuje 5 i faktycznie urodziłam 4020g szczęścia.

Tak więc tym razem zobaczymy co na temat wagi będzie twierdził niemiecki sprzęt.
 
Dzięki za odpowiedzi. Też zwykle nie liczę, ale jak się trafi spokojniejszy dzień to wtedy zaczynam się zastanawiać, ile ma być tych ruchów i czy już powinnam panikować.
 
Dziewczyny, wchodzę w 32 tc i mam wrazenie ze to juz tuż tuż….!
Jaka ekscytacja mnie ogarnia normalnie szok.
To pierwsze dziecko wiec moze dlatego ale emocje siegaja zenitu:)))
Tez tak macie?
 
Komentarz gościnny: Cześć dziewczyny, jestem październikową mamą 2022 ale i mamą półtorarocznego chłopca. Mam na sprzedaż wózek Cybex Balios S Lux z adapterami do fotelika Avionaut Pixel, uchwytem na kubek i parasolką. Gdyby któraś z Was była zainteresowana to dajcie znać :)
 
Dziewczyny, wchodzę w 32 tc i mam wrazenie ze to juz tuż tuż….!
Jaka ekscytacja mnie ogarnia normalnie szok.
To pierwsze dziecko wiec moze dlatego ale emocje siegaja zenitu:)))
Tez tak macie?
Ja się niby cieszę, ale głównie jestem przerażona. Im bardziej się przygotowuje, tym mam wrażenie, że mniej wiem. W ogóle przytłacza mnie ilość informacji i najróżniejszych specjalistów - miałam takie wyobrażenie, że jest lekarz, położna i to wszystko. A tu jeszcze doradca laktacyjny, fizjoterapeuta, nawet do noszenia w chuście osobny specjalista o_O Brzmi to tak jakby na każdym kroku miały być jakieś problemy i nawet przy najprostszych czynnościach jak przewijanie, czy kąpiel można zrobić mnóstwo błędów.
Chyba mam jakiś kryzys. Z drugiej strony może na tym etapie to jest potrzebne, bo od razu mam więcej energii, żeby przygotować wszystko w domu na najbliższe tygodnie.
 
reklama
Ja chyba mam odwrotnie, jeszcze 9 tygodni ciąży i czuję że to maraton, że mnóstwo czasu do narodzin.
W czwartek koleżanka przywiozła mi rzeczy po swoim synku. Tak więc mój szkrab jest wyposażony w ubranka do co najmniej roku. Grzechotki, gryzaki (których syn koleżanki nie użyły), przytulanki, a nawet dwie butelki i laktator wraz z wkładkami laktacyjnymi (o których istnieniu zapomniałam) dostałam. Dokupić muszę pampersy, pieluchy i chce mieć kilka nowych ubranek więc myślę że kupię 2x pięciopak w rozmiarze 62 i jedne śpioszki w przyszłym miesiącu. No i jeszcze rzeczy do łóżeczka pościele materace itp no i łóżeczko bo nie mam. A i wózek by się przydał hehe. Coś mało zorganizowana jestem.
 
Do góry