reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ooo to widzę że nasze dzidziulki są prawie rówieśnikami 😊😊 u mnie też 33 zaczęty

5h 😱😱😱 ja wczoraj po 3h łażenia ze śwagierkom miałam dooosc :D zuch z Ciebie.
Daj znać po wizycie 😊
Nie miałam wyjścia, bo obiecałam starszej córce, że pójdziemy, póki młodsza w żłobku 🙈 teraz odpoczywam, bo kręgosłup mi wysiadł po dzisiejszym dniu 🙈
Na wizycie wszystko w porządku, mała waży 1630g, jest ułożona główką w dół. Ciekawe czy już tak zostanie 🤔 następna wizyta za 3tyg.
 
reklama
A który lekarz ma dokładniejsze usg? Bo mnie się zdarzało, że w zależności od sprzętu miałam różne wyniki - tylko dotyczyło to masy dziecka. Raz mi rezydentka w szpitalu tak zmierzyła, że wpadłam już w panikę, że się dziecko źle rozwija.
Ja gdzieś od 30. tc budzę się z zapchanym nosem, tak jakby był spuchnięty, ale krew mi jeszcze nie leciała. A jakie masz wyniki morfologii? Ja zwykle byłam osłabiona jak mi czerwonokrwinkowe leciały w dół.
To raczej kwestia metody mierzenia niz sprzetu. Maja dobre wszyscy.
No polecialy w dol juz dawno.. suplementuje zelazo
 
I jak tu teraz podejść do tego ;/ nie wiadomo co robić..

Ja dzisiaj miałam drugi raz epizod krwi z nosa. Z samego ranka. Nie gęsta, taka normalna. Chwilę polezalam i jest ok. Ponoć to się może zdarzyć, bo śluzówki się łatwo wysuszają, a my krwi mamy więcej i w ogole mamy wszystko przekrwione więc łatwiej o takie cos. Jeszcze nie panikuję..
Tobie przeszło?
Taak przeszlo przeszlo
Nic trzeba przejsc nad tym do porzadku dziennego….
 
Nie miałam wyjścia, bo obiecałam starszej córce, że pójdziemy, póki młodsza w żłobku 🙈 teraz odpoczywam, bo kręgosłup mi wysiadł po dzisiejszym dniu 🙈
Na wizycie wszystko w porządku, mała waży 1630g, jest ułożona główką w dół. Ciekawe czy już tak zostanie 🤔 następna wizyta za 3tyg.
To jest dolna granica??
Ja 31tc i waga malej 1400g to malo??
 
To jest dolna granica??
Ja 31tc i waga malej 1400g to malo??
Nie, to na pewno dobrze.
Wczoraj lekarz powiedzial, że te 1630g to odpowiednia, średnia waga na tym etapie, mała przybrała. Termin z USG wychodzi mi tydzień później. Ale z córkami miałam tak samo i urodziły się 3500g w 42tyg i 3400g w 40tyg.
Z resztą wiadomo, że to tylko szacunkowa na podstawie obwodów, więc wystarczy ciut zmienić pomiar i waga wyjdzie inna.
 
Nie, to na pewno dobrze.
Wczoraj lekarz powiedzial, że te 1630g to odpowiednia, średnia waga na tym etapie, mała przybrała. Termin z USG wychodzi mi tydzień później. Ale z córkami miałam tak samo i urodziły się 3500g w 42tyg i 3400g w 40tyg.
Z resztą wiadomo, że to tylko szacunkowa na podstawie obwodów, więc wystarczy ciut zmienić pomiar i waga wyjdzie inna.
No to super! Kurcze jeszcze duzo urosną te nasze dzieciaczki do porodu!
 
Ponieważ ten wątek już zawsze mi będzie bardzo bliski ;) to tak sobie go obserwuję. I naprawdę nie ma co się sugerować wagą szacowaną na USG. Ja miałam o 8 rano przy przyjęciu na porodówkę i waga szacowana na 3600g. Urodziłam 6h później malucha z wagą 3100g ;) także idealnie 500g błędu
 
Ponieważ ten wątek już zawsze mi będzie bardzo bliski ;) to tak sobie go obserwuję. I naprawdę nie ma co się sugerować wagą szacowaną na USG. Ja miałam o 8 rano przy przyjęciu na porodówkę i waga szacowana na 3600g. Urodziłam 6h później malucha z wagą 3100g ;) także idealnie 500g błędu
Zgadza się, z pierwszą córką mówili mi, że nawet 3kg nie będzie miała, a urodzona 3,5kg, więc Skala błędu duza.
 
reklama
Do góry