reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

flower, pięknie Karolka rośnie!
Jeśli chodzi o nasze nocki -
wczoraj zeżarłam trochę kapusty kiszonej i mała pół nocy nie spała (z nią ja:wściekła/y::no:)
Daję słowo, myślałam, że problemy brzuszkowe mamy już za sobą!

Słyszałyście tą piosenkę: Alexandra :: Teledyski :: RMF FM
Dziś słucham jej już chyba setny raz, jest śliczna. Byłam pewna, że to Kasia Kowalska. A tu taka niespodzianka. To niestety nie ona.
 
reklama
Flower dzielna ta Twoja Karolcia!

Nikos ło matko....współczuję problemów brzuszkowych....ja poza nabiałem wciągam wszystko w normalnych ilościach. Bossze jak ty dajesz radę ?????
Ja gluten już oswajam ale nie tak regularnie co dzień, bo zapominam. Ale już tyle jadł, że alergia by wyszła :-p chyba?

Witaj Martha!

Ja też łysiejąca mama w dresie ale w makijażu ;-) W ciąży 12 + ale dawno już nie prawda :cool2: teraz mam -2 niż przed ciążą.....wszystko cyckami wypływa wprost do brzuszka mojego Radka :-D.

No i też mało siedzę na necie, bo Radko absorbujący się zrobił.....grzeczny ale lubi jak siedzę lub leżę koło niego na macie i razem testujemy zabawki. No i jakoś mi się robótek domowych nazbierało typu prasowanie, sprzątanie, przegląd w szafach, że czasu brak :no:.
 
JJ, jest trudno, jeszcze jakiś miesiąc. Coraz częściej myślę o tym jak to będzie odstawić małą od piersi. Pewnie będzie mi ciężko jak cholera. Przy starszym nie miałam tego problemu bo około 7 miesiąca, pokarm mi zanikł. Mały nawet nie domagał się cyca:tak:

Moja mała natomiast jak głodna i siedzi mi na kolanach, to tak fajnie zwraca się w stronę cycków. Kurcze będzie ciężko.

Dziś noc mega fajna, tak to można żyć. Teraz śniadanko. Miłego dnia!
 
Witajcie, dziękuję za miłe przywitanie. Qrcze tak Was czytam i myślę, że Wy niezłe chudzinki musicie być, skoro udało WAm się wrócić tak szybko do wagi sprzed ciąży.
Nikos nie strasz,ze nie nigdy nie wrócisz do wagi sprzed pierwszej ciązy, bo ja już lękliwie patrze na wagę :szok:

Mam do Was jeszcze pytanko, czy któraś z Was podaje dziecku żelazo, bo ja muszę wprowadzić,a naczytałam się, że wywołuje u dziecka bóle brzucha i zaparcia.

łysiejąca mama.....spodobało mi się to określenie, pasuje do aktualnego stanu moich włosów :)
 
Witajcie, dziękuję za miłe przywitanie. Qrcze tak Was czytam i myślę, że Wy niezłe chudzinki musicie być, skoro udało WAm się wrócić tak szybko do wagi sprzed ciąży.
Nikos nie strasz,ze nie nigdy nie wrócisz do wagi sprzed pierwszej ciązy, bo ja już lękliwie patrze na wagę :szok:

Mam do Was jeszcze pytanko, czy któraś z Was podaje dziecku żelazo, bo ja muszę wprowadzić,a naczytałam się, że wywołuje u dziecka bóle brzucha i zaparcia.

łysiejąca mama.....spodobało mi się to określenie, pasuje do aktualnego stanu moich włosów :)

pamiętaj, że ja mam 2 ciąże na swoim koncie:-)

starszemu podawałam żelazo, nic go nie bolało, nie przejmuj się, jak trzeba to trzeba!
 
kurcze moje dziecko nie chce jesc/pic z butelki!!:-(
nawet soczku nie moge jej dac bawi sie smokiem, jezdzi po dziaslach zamiast pic wiec moge zapomniec o tym zeby kiedys odciagnac mleko i gdzies wyjsc....
 
hej mamuski. Troche mnie nie bylo, ale nikt nie zauwazyl tego stanu :(
U nas oki, mamy jak juz kiedys pisalam 2 dolne 1, teraz ida 2 gorne, Igorek jest b. szybki. Krzyczy i spiewa od rana do wieczorA, tylko przewracac sie z brzuszka na plecki nie chce i odwrotnie leniuch maly.
Flower malutka jest bardzo dzielna.Zazdroszcze Wam basenu my niesetyty nie mozemy :( Malemu ostatio krew pobierala Pani z paluszka to nawet nie poczul i nie zauwazyl, moze nastepnym razem tez tak zrobcie. Nas pobranie czeka w pon i znowu lapiemy mocz bo mamy wizyte w czd w srode.
Marthha witam :)) Igorek bral zelaz ferrum lek na poczatku mial problem z brzuszkiem pozniej bylo juz oki.
Ja szybko osiagnelam wage sprzed ciazy teraz mam nawet 2kg -. U mnie dieta drobiowa miala znaczenie i stres. Tez jestem lysiejaca, malo mi juz wlosow zostalo :((
sorki ze nie odp kazdej z WAS,
karolap Igorek na poczatu tez nie chcial ciagnac jak zglodnial to raz dwa sie nauczyl
dziewczyny ile WAsze szkraby zjadaja kaszki?
a i jak karmie juz ok2m-cy butla to moge wprowadzac gluten??
 
Ostatnia edycja:
anka, zauważyłyśmy, że Cię nie ma na forum:tak:
Gluten należy wprowadzać po piątym miesiącu, czy się karmi butlą czy cyckiem.

flower, kurcze ja chyba nie byłabym taka odważna, żeby na basen w zimie chodzić.
Chyba wolałabym poczekać do wiosny, lata......
 
Dziewczyny odzywajcie się!!!

Jestem:-) i nigdzie sie nie wybieram.

kleik robię na wodzie. On jest bez jakiegokolwiek cukru ani mleka. Jest taki bez smaku, ale moja mała nie wybrzydza. Wcina ze smakiem. Myślę, że lekarce chodzi o to że takie mleko jest bardziej tuczące, kaloryczne niż sam kleik. Mówi, żeby uważać żeby nie roztyć dziecka.
Do tego to trochę podchodzę z dystansem, bo to samo mówiła mi przy starszym, bo był gruby jak beczka. Teraz ma niedowagę
shocked.gif
Więc nie bardzo to się zgodziło. No ale wyjątek może potwierdzać regułę.

Dzis podałam swojemu też kleik na wodzie robiny i o dziwo zjadł wszystko a przy tym tak szeroko buźke otwierał ja podawałam łyżeczkę:tak:. A takie to bez smakowe dla mnie:-D.
Starszy też jak był mały to grubasek był a teraz to muszę z łyżka za nim biegać aby go nakarmić:confused2:.

Witaj marthha. Czyżby imienniczka????

Zycze wszystkim Mamom jak najdłuższego snu, u mnie niestety cały czas są nocne pobudki,ale taki już urok niemowlaczków :)

ja to sie nawet cieszę że mam pobudki w nocy bo dzieki temu mam jeszcze pokarm:rofl2:. młody poczuł smak butli i nie chce cyca w dzień. podstępem czasami się udaje mu podać cyca:-D


A jak u Was z powrotem do wagi? bo ja dalej jestem 10kg na plusie, w tym ,ze w czasie ciazy przybylo mi 25 !! Jakoś ciężko mi się zmobilizować do zrzucania wagi.

mi zostało jakieś 17 kg do zrzucenia. ćwiczę od października, nosze pas poporodowy (ale nie na mnie to on nie działa:crazy:) nie jadam po 18stej i wcale nie widze aby ze mnie coś spadało:angry::angry:.


Mlody na zastrzykach od zeszłego poniedziłku. ma zapalenie oskrzeli. na szczęście juz przechodzi. jeszcze trzy dawki i mam nadzieje że będzie koniec bo szkoda mi bardzo dziciaczka. dzielny jest. nie płacze, czasami tylko troszkę pisnie.
rozmawiałam tez z dyrektorem i na szczęście ustapił i nadal będę pracować tak jak pracowałam wczesniej.
Do pracy wracam 7 lutego. a tak mi sie nie chceeeeeeee:no:
 
reklama
Nikos mój R. jak się kładę na łóżku (a karmię tylko na leżąco) od razu na boczek się kulnie, smoka wypluje i usta otwiera :-D Jak się czasem chcę tak zwyczajnie położyć koło niego to jest ryk, bo cycka nie wyciągam :rofl2:

Ze starszym chodziłam na basen jak skończył 4 miesiące i to był luty. Chodziliśmy regularnie na zajęcia i nie chorował. Teraz też muszę już z Radkiem iść ale jakoś się zebrać nie mogę :/....z jednym było łatwiej.

aaanka ja czytałam w kilku miejscach, że gluten się wprowadza w formie ekspozycji na gluten czyli początków 2-3 g dziennie. Na piersi od 5 m-ca a na butli od 6 m-ca. I cycacze mają się eksponować do końca 6 mca a potem już mogą jeść np. kaszę jęczmienną do zupki a te na butli mają to robić 3 miesiące i dopiero po 8 m-cu mogą jeść gluten w dowolnych ilościach Gluten w urozmaicaniu diety | Żywienie | 4-6 miesięcy | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
 
Do góry