reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Witajcie!
Jak to mówią lepiej późno niż wcale. Dopiero teraz tu zaglądam, ale trochę z naszym maluchem przeszliśmy. Mamy dość szpitali i antybiotyków.

Jednak nie ma jak forum- ile rzeczy można się dowiedzieć i niepewności wyjaśnić.

Dobrze trafiłam- sama walczę z usypianiem małego w łóżeczku i o ile wieczorem dość ładnie to wygląda o tyle w dzień góra 2 razy po 40 min i ewentualnie 1-2h na dworze i to wszystko. Najchętniej zasypiałby na rękach i tak też robiłam, ale jak doszło do tego że po wieczornym usypianiu nie szło go odłożyć do łóżeczka, bo się budził i jedynym ratunkiem było kończenie dnia razem z nim to spasowałam i uczymy się spać w łóżeczku.

Po kąpieli, karmieniu i odbijaniu kładę go do łóżeczka i zasypia. Czasem popłacze, czasem zaśnie w mig. Łatwiej było jak chciał smoka, to ciągnął go sobie ja mu parę razy go podawałam i zasypiał, ale od 3 dni coś go nie chce i usypianie jest trudniejsze. Ale w nocy śpi od 20 do 1 bądź 3 później 4 bądź 7 a nad ranem to co godzinę i tak do 9 więc nie narzekam, ale nie wiem co robić z dniem. Czasem to ma oczka czerwone i jak go mam na rękach to przysypia, a odłożony płacze albo śpi 30 min.

Może macie jakiś sposoby na sen dzienny i coś na zastępstwo smoka? Dodam, że pieluszka też u nas jest.
Pozdrawiamy;-)

U nas tak samo ze spaniem jak i w dzień tak i w nocy, widocznie Igorki mają coś wspólnego.
W dzień uda mi się go uspać w leżaczku i tak go zostawiam to niekiedy prześpi 30min, 1h lub 2h ale nigdy nie wiem kiedy się obudzi:-).
 
reklama
sylvi czy założenie boli?? Jak szybko po wyjęciu zaszłaś w ciążę?? Kupowałaś sama czy u lekarza który Ci zakładał?? To chyba się zdecyduję... Tylko niepokoi mnie fakt że moja koleżanka miała historie z plamieniami typu neverending story;-)
 
witam!

moja we wtorek na szczepienie i wtedy też się zważymy. Jak sama na wagę z nią stanęłam to po odjęciu mojej wagi wyszło młodej 6 kg. ciuszki też od jakiegoś czasu większe - na 3-6, 6-9 miesięcy no i 68 cm.

Mam pytanko, muszę zakupić śpiworek na zimę, podpowiedzcie na jaki rozmiar kupować? dzięki za odpowiedz .

 
sylvi czy założenie boli?? Jak szybko po wyjęciu zaszłaś w ciążę?? Kupowałaś sama czy u lekarza który Ci zakładał?? To chyba się zdecyduję... Tylko niepokoi mnie fakt że moja koleżanka miała historie z plamieniami typu neverending story;-)

Założenie chyba nie bolało, może troszeczkę, bo jak by bolało bardzo, to napewno bym pamiętała. Co do zajścia w ciążę to mineło może 7 miesięcy a to dlatego bo robiłam w między czasie jeszcze różne badania i się leczyłam, ale jak zaczeliśmy próbować to wyszło za 3 razem.
Mój lekarz zakupił i u niego zakładałam, trochę mnie to kosztowało:szok:
Z tymi plamieniami to różnie może być, jedne mają skąpe i rzadko (czyli niewiadomo kiedy będą) a inne tak jak ja co miesiąc, ale tego się nie dowiesz dopóki nie włożysz. Ja jestem ciekawa jak u mnie tym razem.

Piszecie o wadze waszych bobasków i to wychodzi, że wszystkie te nasze dzieciaczki tak przybierają szybko:tak:. Ja się martwiłam, że mój tak dużo przybrał ale widać że nie jestem sama tylko z tą różnicą że Igorek urodził się 5 tyg. wcześnie z wagą 2900 a teraz 7500, wyprzedza już moją córkę która tyle ważyła w grudniu i urodziła się z wagą 3700:szok:
 
Ostatnia edycja:
pieknie Wasze skarby waza!!!

MLODAM j bym kupila chyba na 74cm choc jak corcia juz nosi juz na 6 do 9 mcy to juz sama nie wiem co Ci doradzic...

TONYA i inne dziewczyny dzieki za odpowiedzi co do spania dzieciaczkow. ja powolutku probuje przestawic Salusia z bujaczkow, lezaczkow itd w dzien na lozeczko jego, chocby na te 20czy 30minut, no i tez troche w nocy, trzymajcie kciuki please!

LEMONIADA a Twoj synus gdzie spi w dzien?
 
Susumali kciuki trzymam &&& widzę, że dużo dzieciaczków lubi spać w leżaczkach...mój tak lubi swój leżaczek na czas zabawy, że płacze mi na macie edukacyjnej bo tam musi na płaskim leżeć...muszę go jakoś sposobem to tej fajnej maty przekonać.

Ktoś pytał o hartowanie...ja się staram nie przegrzewać synka, bo to ponoć najbardziej szkodzi i o infekcję najłatwiej. No i nie robię mu przerw w spacerach, chodzimy prawie codziennie. Tylko jak pada to nie idę.

Mlodam ja bym na 74 kupiła, bo jednak dzieci od rozmiaru 68 rosną już trochę wolniej.
 
hej,

my po chrzcinach.....Radek przespał mszę z pobudką na sam chrzest - popatrzył na księdza - po czym znów kima w wózku. Taki śpiący dojechał do restauracji i tam kimał dalej. Mam się swobodnie najadła i przed kawką się obudził :-).

moniek ja często zostawiam Radka bez skarpetek, żeby mu trochę stópki zmarzły. Kiedyś mi nasza lekarka powiedziała, że się hartuje właśnie stopy, bo coś z naczyniami krwionośnymi w nosie ma to wspólnego :baffled::confused: Starsze dzieci powinny nawet jak jest chłodno np. wchodzić do morza zimnego na trochę.....

myszka ​mój gin pyta czy się planuje dzieci przed spiralą. I jeśli tak to odradza. W sumie nie wiem czemu, bo temat mnie nie interesował.....ale z tego co czytam sylvi miała i potem zaciążyła....

mlodam a co to śpiworek do wózka czy do łóżeczka ? Ja bym do łóżeczka kupiła 6-9 m-cy natomiast do wózka to do gondoli jak wyżej a jeśli już do spacerówki to nawet 80 cm.....wszak do kwietnia musi ci posłużyć....
 
reklama
sylvi.b dzięki za info.
JJ czytałam że dlatego przed pierwszym dzieckiem odradzają ponieważ spirala może powodować zrosty w macicy i utrudnia to zagnieżdżenie się zarodka ale z drugiej strony mirenę zakładają też w celach zdrowotnych np właśnie na wyregulowanie bardzo obfitych krwawień więc tu decyzję trzeba podjąć już samemu. Plus jest tez taki że po wyjęciu można odrazu starać się...

Dołączamy do klubu małych klocuszków, Miko waży 6650g a urodziła się z wagą 3150g:) Biorąc pod uwagę ze nadal je 90ml to całkiem dobrze przybiera, zresztą czuje jak go podnoszę:baffled:
 
Do góry