reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

JJ nie jest aż tak kolorowo :) zasypia o 20, budzi się o 3 i o 6 na cyca i szybko zasypia, wstaje o 7 - dziś o 8 i byłam w niebo wzięta, bo to wreszcie ludzka pora na pobudkę ;)

JJ i Lemoniada - nasze dzieci w tym samym wieku!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Miriam, no rzeczywiście wraz z JJ mamy klub dzieciaczków z tej samej daty :)

Dziewczyny, nie rozpoczynając na nowo dyskusji o spaniu dzieciaczków na brzuchu (pamiętacie czym się to skończyło w wątku poradnikowym :), przeklejam fragment artykułu, który przynajmniej mi pozwolił zrozumieć, gdzie może tkwić sedno problemu. Ja poobserwowałam swoje dziecko i rzeczywiście, jak źle się ułoży to po chwili przekręca głowę tak, że nos ma znów na wierzchu. A czy bierzemy to ryzyko na siebie i zostawiamy tak dziecko na noc, to już sprawa sumienia każdej z nas (przy czym ja tak dość często robię w drugiej części nocy, tak po 3 jak nie mam już sił się użerać, ale nie czuję się z tym do końca dobrze)


Zespół nagłej śmierci niemowląt, w skrócie SIDS ( z ang. Sudden Infant Death Syndrom) znany jest również pod nazwą tzw. śmierci łóżeczkowej. Sama nazwa budzi grozę, a przeżycie to jest prawdziwą traumą dla rodziców, zwłaszcza, że zwykle przypadłość ta dotyka noworodków między 2, a 4 miesiącem życia, rzadziej zdarza się u starszych niemowląt.
W wyniku przeprowadzonych badań i obserwacji stwierdzono, że najbardziej prawdopodobną przyczyną tego przykrego zjawiska jest spanie dziecka na brzuchu. Przypuszcza się, że niemowlę w trakcie snu w tej pozycji, wydycha dwutlenek węgla, który zatrzymuje się w pościeli, i przez to jest ono narażone na jego wdech. Naturalną reakcją na ten bodziec powinno być odwrócenie główki w celu poszukania tlenu, jednak czasem ono zawodzi, czy to w wyniku zaburzeń funkcjonowania mózgu, czy też jego niedojrzałości.

 
Dziewczyny, czy któraś z was ma doświadczenie z pleśniawkami na języku. Jak byłam u lekarza, to je zobaczył ale stwierdził, że dopóki jest ich tak mało to nic nam nie przepisze a jak się powiększą to mam przyjść.
 
miriam - moja Kluseczka miała drobne pleśniawki i wcale bym tego nie lekceważyła bo może powodować niezły dyskomfort dla dzieciaczka i dla Ciebie też skoro karmisz piersią: płakała strasznie przy jedzeniu i ciągle odrywała się od cycka szarpiąc niemiłosiernie. Nam kazała pediatra ścierać to gazikiem jałowym posmarowanym żelem Daktarin Oral. Zeszło w mig i mała znowu zaczęła normalnie jeść.

u nas trochę z zasypianiem się pogorszyło i musimy gasić światło i się wyciszać żeby mała zasnęła wieczorem a jeszcze tydzień temu zasypiała bez problemu przy świetle, rozmowach, tv włączonym ale śpi ładnie mimo że nie zasypia od razu po karmieniu tylko trochę to trwa (wczoraj karmiłam ją o 20 i spała do 5, później karmienie o 9 no i pobudka)

w zeszły bodajże piątek zaczęłam krwawić i ustało dopiero w pon - myślałam że to taki niby okres.
wczoraj wieczorem niestety znowu się zaczęło (tym razem po stosunku) - czy którejś z Was też się tak zdarzyło? do lekarza się umówiłam na...9 grudnia:crazy:
 
flower188 niestety nie pomogę. Ja odkąd przestałam krwawić po porodzie to okres pojawił się u mnie dokładnie po 6 tyg i teraz mam już drugi- w między czasie żadnych plamień:no: Podejrzane to a na wizycie kontrolnej wszystko było już na swoim miejscu?? To może okres masz taki jeszcze rozchwiany po ciąży??

Co do pleśniawek- flower ma rację- NIE WOLNO ich zaniedbywać ponieważ bolą i dziecko może odmówić w konsekwencji jedzenia!!! My się pozbyliśmy czyszcząc gazikiem z wodą przegotowaną... Wiec pewnie generalnie chodzi o to czyszczenie języka...

Dziewczyny, jest już na tyle daleko od porodu że pewnie wszystkie macie ten drugi "pierwszy raz" za sobą:-) Napiszcie jaką antykoncepcję wybrałyście, bo ja czekam nadal i za chwilę minie już rok:baffled: odkąd nie baraszkowałam:szok: Lekarz zaproponował mi Mirenę ale faktycznie koszt 860zł z założeniem... To nie dużo jak na 5 lat ale jak po roku mi się odwidzi?? Trochę szkoda by było... Hormonów nie biorę pod uwagę..... Któraś założyła tą wkładke????
 
Ostatnia edycja:
Dziewczęta dołączam do grona 7 kilowców:) Nasz Bo 5 dni przed ukonczeniem 3 go miesiąca 7250 i 66 cm;-)

Do Kaskady zrobiłam pierwsze podejście, ale jest tak wielka, że 1 poziom udało mi się zwiedzić(są 4) i to oczywiście ten, gdzie jest SMYK:-) ale ja się tak średnio nadaje do takich galerii, bo jak na mój gust za dużo wszystkiego...ludzi też:zawstydzona/y:

Myszka my juz działamy jak przed ciążą, wszystko wróciło do normy, ja stosuję tabletki, bo podczas ciąży okazało się że mam macicę dwurożną i nie można mi założyć wkładki, ale gdybym nie miała, to zakładałabym Mirenę bez wahania...
 
anulek u Was też niezły choop :-)

Ja też się nie mogłam powstrzymać beti....bo rozumiem, że chciałaś zakwestionować to ząbkowanie........no więc jak wszystko, co dotyczy dzieci jest w piśmiennictwie uśrednione, pamiętaj ....mój starszy syn 2 dni po skończeniu 4 miesięcy miał 2 dolne jedynki. A wyjście zęba wieńczy proces ząbkowania - rozpulchnione dziąsła i takie tam miał właśnie już w tym okresie co są nasze bąble gdyż zęby nie wychodzą z dnia na dzień.....
 
Lemoniada nam pomaga przy odkładaniu go do łóżeczka otulenie go w rożek (lepiej kontrolujesz ciało dziecka) i fakt, że staram się go odkładać bokiem do podłoża (gdy robię to plecami do podłoża uruchamia mu się odruch Moro, który go wybudza). A czasem jak już się wybudzi, to wystarczy wtulić mu buźkę w pieluszkę i potrafi zasnąć sam, a czasami działa szybki obrót na brzuszek i poklepanie go po plecach przez chwilę i też zasypia. Czasem jednak nie działa nic i albo wraca na leżaczek albo do piersi...ale na szczęście tak jest coraz rzadziej :-)

Myszka wiem, że to nie jest 100% antykoncepcja, ale u nas funkcjonują tylko gumki. Po drugiej ciąży pewnie zmienię metodę ;-)
 
reklama
beti rozumiem, ze to przytyk do mnie. nie podwazam opini mojego lekarza i widze, jak cierpi moj synek. zalaczam cytat ze str.
www.przychodnia.pl/bole/index11.php3?s=3&d=27&t=11

Termin i kolejność wyrzynania się pierwszych zębów mlecznych, czyli tzw. ząbkowania mogą być różne. Ząbkowanie może się opóźniać lub zacząć się wcześniej, niż w czasie 6 miesięcy od urodzenia się dziecka. Jednak u większość dzieci zaczyna ząbkować około 6. miesiąca życia, inne dużo później, nawet pod koniec pierwszego roku życia, lub sporo wcześniej – w 3.–4. miesiącu, a niektóre rodzą się z ząbkami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry