reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Vinverde - ja nie do końca zgodzę się z dziewczynami, to czy robią usg przez brzuch czy "dowcipne" niekoniecznie zależy od wieku ciąży. Lekarz, do którego ja chodzę na usg robi genetyczne zawsze dopochwowo. Najlepiej zadzwoń tam gdzie masz robić badanie i zapytaj. I nie musisz się przygotowywać do badania, nawet jeśli będzie przez brzuch

Chrobek - kciuki za wizytę :tak:

Margo - ja zupełnie tak nie mam :-D chodzę do lekarza faceta ale jestem tak przyzwyczajona, że w ogóle nie robi to na mnie wrażenia. Myślę, że jak przez całą ciążę będziesz chodzić co miesiąc do gina, a potem przed, w trakcie i po porodzie zbada Cię jeszcze tabun różnych ludzi to pewnie i Tobie przejdzie wstyd ;-)

Maciejka - trzymam kciuki żeby bóle nie były niczym poważnym :tak:
 
reklama
Dzięki dzwieczyny za odpowiedzi, jesteście naprawdę pomocne.
Na razie czekam w takim razie aż oddzwonią jutro z Lux Medu i wtedy zobaczę dalej co i jak.
A na razie ukrywam ziewanie w pracy ;) Ależ mi się chce spać :)
 
Ktos juz tutaj podawal ta strone, ale ponawiam. Vinverde, wejdz sobie na twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/wiek-plodu-crl.php i tam mozesz mniej wiecej wyliczyc, w ktorym tygodniu bylas na ostatniej wizycie. 29mm odpowiada 9 tc i 5 dnioma. Jednakze warto na ta strone patrzec z przymruzeniem oka, gdyz moze na USG lekarz powie Ci co innego. A jak sama widzisz, co lekarz to inna opinia..

pandora83, tak, moja lekarka napisala mi termin porodu na 30.07, co jest podporzadkowane tym ile maluszek mial wtedy mm. Ja mieszkam zagranica, tu wszystkie jest inne niz w Polsce. Nawet cytologii mi nie zrobili i ciekawe czy lekarka bedzie wiedziec co to jest jak sie o to zapytam na nastepnej wizycie:no: Nawet o badanie toksoplazozy musialam sama sie prosic, bo w "pakiecie" mialam tylko ogolne badanie krwi i moczu, a jak tam czytam co poniektore dziewczyny mialy badane na to i na tamto to az zazdroszcze, ze lekarze w Polsce tak dmuchaja na zimne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Izka
Zadzwoniłam i Pani na infolinii powiedziała mi, że oficjalnie takiego USG nie robią już od jakiegoś czasu. Jednak... niektórzy lekarze są na niektórych maszynach w stanie wykonać to badanie poprawnie i to od ich prywatnej decyzji zależy, czy zrobią to czy nie.
Tak więc wysłałam zapytanie do placówki, gdzie się zgłosiłam na to USG i jutro mam dostać odpowiedź od lekarza, co i jak. Jeśli powie mi, że nie, to mam problem.

hehe to jednak dobrze, że zadzwoniłaś. W Wa-wie pewnie robią, bo jak dobrze kojarzę to tam macie szpital Lux Medu, to może tam wykonują genetyczne. W Krk na bank nie :)

Margo ja też mam zawsze krępujące mnie uczucie, najpierw chodziłam do babeczki, ale po tym wszystkim co mnie spotkało z poprzednią ciążą teraz mi zwisa czy babka czy facet, ważne żebym miała zaufanie do lekarza. Wiadomo wolę ubrać jakiś dłuższy sweterek na wizytę, żeby później raz dwa zeskoczyć i do kabinki się ubrać :) Ale tego lekarza bardzo lubię, facet jest miły i konkretny i nie ma problemu z dostaniem się do niego, dzwonię i jadę i przyjmie bez problemu.
 
Hej Dziewczyny ja tylko na chwilę się przywitać.
U nas panuje grypa:-(, mój synek w weekend miał 40 stopni gorączki,
a ja od wczoraj leżę połamana w łóżku.
Rwie mnie w kolanach , kostkach, głowa mi pęka, a paracetamol mi zbytnio nie pomaga.
Leczę się herbatkami z cytryną i miodem, łykam oscillococcinum i leżę pod pierzyną.
Niestety włąsnie mnie zerwali telefonem z pracy i musiałam usiąść do neta, więc i
tu zajrzałam.

Postaram się nadrobić jak tylko trochę lepiej się poczuję.
 
Dzięki za szczere opinie nt spodnic, pierwsza partia robiona jest z włoskich materiałów które kosztuja majątek, teraz znalazłam 2 fajne hurtownie dzięki czemu cena odpowiednio spadnie ale i tak nie da się przekroczyć pewnej granicy (cena produkcji,oplaty za firme no i czas pracy) :/ z reszta, to jest bardziej gadżet niż ubranko pierwszej potrzeby...

Vinverde przygotuj się na szok ;)) dzidzi 29mm już zapewne baaaaardzo urosła i będzie pewnie mała wiercipieta z łapkami i nozkami - ja się nie mogłam przestać śmiać ja to zobaczyłam poraz pierwszy heh

Kto i kiedy ma wizyty w tym tyg??
No i co z wyborami moderatorki??
 
Ostatnia edycja:
Kolejny dzień z bólem głowy chyba zaraz ją sobie oderwe :wściekła/y:Ale wzięłam już apap bo inaczej nie do życia jestem a dziś gości mam popołudniu.
Margo ja tam się nie krępuje,dla niego to chleb powszedni i patrzy na "to" codziennie póki jesteśmy młode i piękne to nie mamy się co krępować :-D wszystko tam dobrze wygląda hehe,gorzej jak się będzie miało to 60 na karku to wtedy będzie można się krępować :-D
Maciejkaa to masz męża zazdrośnika,no ale żeby o ginekologa oj te chłopy hehe...mój tylko kiedyś jak poznał pana doktora to stwierdził "jaki młody ten lekarz, nie dziwne że takie kolejki u niego" :-D
IzaV ja mam jutro wizytę :tak:
Jeśli chodzi o Usg to ja pierwsze potwierdzające miałam przez brzuch,lekarz powiedział że chuda jestem i powinno być wszystko widać zobaczymy jakie będzie genetyczne.
 
Hej dziewczyny,

Ale tu ruch! Ciezko nadrobic po pracowitych 2 dniach! Gratuluje wszystkich udanych wizyt i trzymam kciuki za te najblizsze!

Maciejkaa
- ja mam bardzo podobny bol do tego co opisujesz, zlokalizowany w okolicy prawego jajnika. W zasadzie caly czas czuje to miejsce, czasem sie nasila tak ze nie moge sie wyprostowac. Czesto mnie tez lapie w nocy, nie moge znalezc wygodnej pozycji. Martwie sie tym, ale podobno takie bole sa mozliwe (podobno bardziej niepokojace sa bole zlokalizowane centralnie w dole brzucha). W czwartek mam usg, moze sie czegos wiecej dowiem (choc w tym kraju gdzie mieszkam jakos w to watpie). Trzymaj sie!
 
reklama
my w sumie potrzebujemy moderatora?? chodzi raczej o zrobienie tego wątku zamkniętego i tyle? bo co jeszcze niby moderator miałby robić tutaj hehe zgodne raczej jesteśmy, kłótni żadnych strasznych nie ma i hormony już raczej dadzą nam spokój a nowe tematy raczej same możemy zakładać :)
myślałam żeby zacząć watek II trymestr zeby byla lekka przejrzystosc w tematach jak bedziemy szukac czegos ale nie wiem co o tym myslicie :-)


u m nie ta stronka twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/wiek-plodu-crl.php sie zgadza co to dnia :)

frane, trzymamy &&& -ale jak juz mowilam wszystko napewno bedzie ok :) ja sie chyba bardziej bede obawiala tego polowkowego gdzie wychodza jakies wady rozwojowe, bo te sie czesciej zdarzaja niz genetyczne
:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Do góry