reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

vinverde a z jakiego miasta jesteś? ja też chodzę do LuxMedu, ale w Krakowie niestety nie robią usg genetycznych, więc musiałam iśc do innego gin.
Jeśli to 14 tc to zrobią usg brzuszkowe, jeśli końcówka 12 tc to może być różnie. A co do przygotowania to nie wiem, ja poszłam z pustym pęcherzem, bo chwilkę wcześniej odwiedziłam toaletę :)

Maciejka ja wczoraj pytałam gin o te kłucia, ciągnięcia.. powiedział, że to całkowicie normalne bo macica się rozrasta, raz będzie kłulo z jednej strony, raz z drugiej, raz wyżej, raz niżej.. dopiero jakby się pojawiły jakieś plamienia to się zgłosić. ja też mam ciągle takie bóle, jak siedze, leże, jak zmieniam pozycję, jak wstaję.. więc się nie denerwuj :)
 
reklama
Maciejkaa trzymam kciuki aby to było rozciąganie! Wszystko na to właśnie wskazuje, ale dobrze, że jutro zapytasz eksperta to i Ty i my będziemy spokojniejsze :)

Chrobek kciukasy za dzisiaj! Mam nadzieję, ze bedzie już przez brzuszek :)

Dziewczyny czy Was też tak maksymalnie krępuje wizyta ginekologiczna? Ja aż czuje na psychice każdą wizytę :/ szczególnie jeśli chodzi o badanie od dołu :/ Wczoraj męczyłam męża pytaniami czy ja jestem normalna, że czuję taki wstyd? :D Moja pani doktor na szczęście już wie, że taka jestem, zagaduje mnie i stara się rozluźnić atmosferę..nie mniej jednak czuję się dziko :( a moja mama wciąż powtarza 'Jak ja Cie wychowałam?!' :D



Ooooo..jest i suwaczek :)
 
Margo dla mnie wizyty u ginekologa zawsze to byla masakra, a teraz tym bardziej, bo chodze do gina faceta, wczesniej tylko do babeczek chodzilam. A zdecydowalam sie na niego bo to jeden z najlepszych lekarzy w moim miescie, a poza tym chodze do niego na LuxMed
 
Izka niepokoje się bo to nie jest takie zwykle kłucie jak przy rozciąganiu macicy. To taki ostry ból w jednym miejscu który nie pozwala mi się ruszyć dopóki nie minie.
 
Izka
z Warszawy. Teraz to zasiałaś ziarnko niepewności. Ja myślałam, że genetyczne to można zrobić 'wszędzie', gdzie jest USG. Zaraz zadzwonię do nich i się dopytam, czy ten lekarz takie właśnie robi. Na pewno w Warszawie na Domaniewskiej takie robią, bo tam jest mój lekarz prowadzący i miałam robić u niego, ale niestety nei przyjmuje w soboty :/
 
vinverde, jesli nie masz tylozgiecia to moim zdaniem powinno juz widac dobrze przez powloki brzuszne:tak: A kiedy mialas ostatnia wizyte i ile wtedy mial Twoj maluszek? Dzieki temu mozesz mniej wiecej wilyczyc w ktorym tygodniu bedziesz na nastepnej wizycie. Ja licze swoje tygodnie wedlug USG a nie OM, gdyz moja ciaza jest starsza niz to wynika z OM i przesunelo mi sie o ponad tydzien termin porodu.
Jesli bedziesz miec USG przez brzuch to proponuje wypic cos slodkiego (sok) przed USG. Ja mniej wiecej 45 minut przed badaniem wypilam sok z guawy i maluszek fikal jak szalony:-DNie wiem czy to sie mija z prawda, ale juz slyszalam od wielu kobiet takie porady, wiec moze cos w tym jest.
 
Margo no jak to przecież jest suwaczek :-)

Oby oby. Dam znać po wizycie :) trochę się boję żebym w tej ciąży znów nie musiała leżeć w szpitalu :-(

Co do gin to ja pełen luz zero krępowania się. Nic a nic. Chodzę do ginekologa od 14 roku życia i może dlatego :-) poprzednia ciąża ciągłe wizyty i pobyt w szpitalu oswoił mnie z tym wszystkim :-)
Gorzej z mężem .. jego boli to że ktoś mi tam zagląda bo toż to jego tylko przecież
 
Izka
Zadzwoniłam i Pani na infolinii powiedziała mi, że oficjalnie takiego USG nie robią już od jakiegoś czasu. Jednak... niektórzy lekarze są na niektórych maszynach w stanie wykonać to badanie poprawnie i to od ich prywatnej decyzji zależy, czy zrobią to czy nie.
Tak więc wysłałam zapytanie do placówki, gdzie się zgłosiłam na to USG i jutro mam dostać odpowiedź od lekarza, co i jak. Jeśli powie mi, że nie, to mam problem.

Sisha
Ostanie USG miałam robione 31.01 i dzidzia miała 29mm.
Maszyna od USG wbiła datę porodu 29-08, więc zgodną (+1dzień) z tym co wypada z @. Natomiast jak poszłam z tymi wynikami do mojego lekarza prowadzącego, to on powiedział mi, że dla niego taka wielkość to raczej o tydzień młodsza dzidzia... Więc skutecznie sieją mętlik w mojej głowie :)
 
Witajcie
u nas dziś straszna pogoda:-( i chyba przez to wciąż chce mi się spać:-D

vinverde-nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać bo to usg macicy a nie jamy brzusznej, coś słodkiego pobudza maluszka, później kiedy poczujemy już ruchy po każdej porcji słodkości maluszki będą brykać:-D

sisha- u Ciebie w szpitalu biorą pod uwagę termin porodu wg usg? u nas tylko z om tamten ich nie interesuje...
 
reklama
Vinverde koniecznie zapytaj przed wizytą. Ja się też ostatnio dowiedziałam, że np moja pani nie wykonuje więc zapisała mnie do innego lekarza, ale w tej samej przychodni.

Maciejkaa oby wszystko było dobrze. Ja np dostaję ostrych skurczów przy gwałtownych ruchach i też nie mogę się ruszać. Pani mi powiedziała, że to normalne. Na szczęście niebawem masz wizytę więc wszystko się wyjaśni. Trochę się o Ciebie martwię, ale wierzę, że maluch po prostu szaleje!
 
Do góry