reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

margo zatem bedziemy miały rówiesników (wg założenia) u mnie mdłości raz sa raz nie ma ale juz tendencja raczej spadkowa więc się cieszę!!! co do ruchów to spokojnie jedni maja szybciej inni pózniej na to wpływa wiele czynnikow najwazniejsze że się sie w koncu doczekamy na wiosne:)
 
reklama
multimama czekamy na wieści :)
IzaV coś się długo nie odzywa...
Loleczka napisz jakich błędów trzeba unikać
little pony ja też mam węch jak nigdy przedtem a i fajne imię masz córeczki, takie jak ja planuje mieć jak wyjdzie córeczka :)

Kurcze ja ani razu nie wymiotowałam przez pierwszy trymestr a dzisiaj chyba na powitanie drugiego trymestru z rana przytulanko z kibelkiem :confused:
w poradnikach piszą, że ponoć drugi trymestr kobiety wspominają jako najpiękniejszy okres ciąży, z najmniejszymi dolegliwościami także dziewczyny jeszcze troszkę i powinnyśmy świętować :-D
 
Sisha - z tym, że nie ma się co stresować masz w 100% rację, bo faktycznie, znam dziewczyny, które czuły ruchy dopiero koło 22-23 tc i było wszystko ok ;-) A - i potwierdzam, że dziwna nie jesteś, bo ja oczywiście też jeszcze nic nie czuję, chociaż bardzo bym już chciała :-) Łudzę się, że skoro tak szybko czułam w pierwszej ciąży, to może teraz będzie jeszcze szybciej :-D

Franek
- mi też brzuch wywaliło, teraz przez weekend dosłownie. Do tej pory rano był malutki i dopiero po śniadaniu zaczynał wystawać, a dziś wstaję, a on jest wypukły :szok:

Zenia
- ja potwierdzam, w poprzedniej ciąży drugi trymestr był najlepszy ale dopiero od momentu kiedy przestałam wymiotować :-D


I mój syn też mówi, że w brzuchu jest siostrzyczka, nawet ostatnio się pytał jak jego siostrzyczka ma na imię :-D A ja nieustannie mu powtarzam, że jeszcze nie wiadomo czy to siostrzyczka czy braciszek...ale on wie swoje :-D
 
Sisha - ja drugoródka i do tego chudawa, a nic nie czuję. Nawet jelita spokojne :-D Czekam grzecznie, myślę, że za miesiąc może już coś pierwszego się pojawić.

Zenia.mi - mój organizm liczyć nie umie i chyba już myśli, że jest w II trymestrze :-D Spać mi się już nie chce, energii nieco więcej, nawet mnie przeziębienie opuszcza :-) Mdłości nie miałam i nie mam, zgaga mnie opuściła, a i brzuch figli nie płata i sie nie nadyma :-D
Tak się zastanawiam, czy to brzuchowe uregulowanie się to tak samo z siebie, czy mi w tym grzybki tybetańskie nie pomogły, bo jakiś czas temu zaczęłam kefirek z nich pić.

Franek -pokaż spodnie! Ja moje dżinsy to niedługo przetrę, bo ciągle w nich chodzę. Taaakie są wygodne :-D
 
domi87, nie ma co sie ludzic;-) To nie Twoja pierwsza ciaza i pewnie poczujesz wczesniej niz w 20 tygodniu ciazy, tego Ci zycze:tak: Ja ze wzgledu na moje tylozgiecie ruchy poczuje pewnie pozniej (choc gdybym poczula wczesniej to bym nie narzekala:-p). Dwa tygodnie temu mialam usg dopochowe, bo przez brzuch dziecka nie bylo widac. Smieje sie, ze zamiast brzuszka ciazowego urosnie mi garb:-D

cwietka, tys bardzo szczuplutka, a podobno kobiety szczuple szybciej wyczuwaja ruchy. Ja z wagi ciezkiej, wiec przez moj tluszcz bedzie ciezko cos wyczuc.
 
no to super dziewczyny, że to potwierdzacie! :-D to nic tylko zacząć się cieszyć, że drugi trymestr zbliża się do nas wielkimi krokami :-)
Eweli85 no pewnie że tak :-)
 
Ja też się jeszcze nie nastawiam na to, że te bąbelki to dziecko, niech się wszystko toczy swoim rytmem, ja się nigdzie nie śpieszę. Moja siostra bliźniaczka poczuła ruchy dziecka w pierwszej ciąży ok 20t, a w drugiej kilka tygodni wcześniej, więc jeżeli jest jakiś 'specjalny' związek między bliźniakami to może u mnie będzie tak samo :tak:

Franekkimono miałam zrobioną tomografię, żeby wykluczyć TIA(nie wiem czy po polsku ma taki sam skrót) i na szczęście nie było żadnych zmian. W przypadku pojawienia się aury mam natychmiast jechać do szpitala, bo u osób mających aurę istnieje większe ryzyko TIA lub udaru. poza tym lekarz kazał odpoczywać, wyluzować się, dobrze spać, nie pić alkoholu i nie palić papierosów, dużo spacerować itp.

Sisha
Smieje sie, ze zamiast brzuszka ciazowego urosnie mi garb
laugh.gif
to się nazywa poczucie humoru i dystans do siebie :-D

Cześć Eweli85
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Dziewczyny!
Ja dzis swietuje poczatek 12 tygodnia i pierwszy poranek bez mdlosci :-) (choc moze lepiej nie zapeszac bo dzien jeszcze dlugi...). Mam nadzieje, ze nie jest to niepokojacy objaw? Brzuszka ciazowego tez jeszcze nie widac (moze odrobine bardziej wieczorem, ale to pewnie z innych powodow). Trzymam kciuki za wszystkie USG w tym tygodniu, moje dopieeero w przyszly czwartek. W ogole mam wrazenie, ze beda tu jedna z ostatnich "sierpniowek"... Milego dnia!
 
Do góry