reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

reklama
Taka j., Twój Kubuś pewnie szybko będzie chodzić :) mój dopiero się do raczków przymierza, więcej pełza, a Twój to już pełzał chyba z 2/3 miesiące temu.. :-) Mój maluch to cały tata.. a niby mój mąż pierwszy raz zrobił kroki bez trzymania za rączki jak miał 15 miesięcy :szok:
A co do Sebastiana, hm.. powiedz mi, nie macie problemów z wychodzeniem do szkoły ?? bo czasami tak jest, że dzieci wymiotują, mają biegunki lub gorączkują jak boją się chodzić do szkoły.. U nas w przedszkolu bywają takie przypadki..

Ze spaniem to różnie.. jak jest lepszy dzień to śpi 3x po godzinie (4h to jest max za dzień ) a dzisiaj jest gorszy dzień.. na spacerku śpi fajnie ale o 15 godzinę go usypiałam, a spał 20 min:baffled: teraz znowu mąż zabrał go na spacer bo marudzi strasznie.. uff.. mam chwilę dla siebie :-)
 
Basia wszyscy mi to mówią, że może na tle nerwowym ale ja u niego nie widzę takiego czegoś, szczerze mówiąc nie podejrzewam tego. Nie wiem. Pójdę jutro do pediatry, może mi da skierowanie na posiew czy coś bo się martwię.

Dzięki za odpowiedzi odnośnie spania, mój spał dzisiaj 2,5 h, a tak to śpi tak ok. 3h i się zastanawiałam czy to dużo czy mało.
 
Hejka,

Ufff dobrze że ten dzień już się kończy. Dzisiaj Tymek cały dzień praktycznie płakał, ten ząb nas wykończy, praktycznie się przebił ale widzę kolejną bulwę czyli będzie szła ostatnia jedynka. Uderzył się w dziąsła i krewka mu poleciała i cały dzień jest beksa, dałam mu paracetamol i już śpi w łóżeczku, nocka też była ciężka, budził się z krzykiem smok nie pomagał więc chciał cyca chwilke pociumkal i zasypiał...mam nadzieję że to chwilowe.

Basia dobry pomysł z tymi puzzlami też mam panele i mały się ślizga gdzie nie ma dywanu, a dywan mamy malutki:-)
taka j super że Kubuś już raczkuje , kolejny etap, mój narazie podnosi dupke do góry i podkurcza nóżki, robi tak od paru dni

Madziasek gratki super nocki, oby było ich najwiecej;-)mój też śpi na boczku tak słodko to wygląda i tarmosi pieluszke,

Aurelia zapomniałam o oknach hehe przypomniałaś mi że święta idą :-D
ewuncia dużo zdrówka dla Was i sił!!!

u nas drzemki w ciągu dnia są 2-3 i mały przesypia różnie od 2 do 4 h
kupiłam Tymkowi butelke NUK i wczoraj i dziś ładnie pił, zobaczymy czy to chwilowe, bo już raz tak miał.
 
Takaj. Zuzia spi w dzien mniej bo jakies 2 godziny. Niestety. Poza tym dalej nie chce lezec na brzuchu wiec nici z raczkowania. Pewnie bedzie pozno chodzic ale nogi maja tez co dzwigac... dokladnie, zrob mu posiew i moze jeszcze w kierunku pasozytow badania... kolezanki syn wymiotowal na lamblie.

U mnie okna nie ruszone. Przymierzam sie juz od 3 tygodni. Maz sie obronił to moze wreszcie pomoze mi z dzieckiem i spokojnie sobie umyje bo z Zuzia nawet nie ma mowy. Nie posiedzi sama...
 
Ostatnia edycja:
Udało mi się nagotować obiadków dla małego na cały tydzień + jeszcze mięsko ugotowane zamroziłam na kolejne 4 obiadki bo trochę za dużo mi wyszło. Dziewczyny mam 2 pytania:
- czy odmierzacie mięsko na jedna porcję obiadku - ja odważam ok. 20 g mięska na jeden obiad 160 g
- ile razy dajecie w tygodniu obiadek z mięsem a ile z rybą ? - ja daję w tygodniu: 2x jarzyny i 4 razy mięsko a raz rybę lub 2x jarzyny i 2x ryba i 3 razy mięsko


Aga biedny Twój maluszek, tak się męczy :-(

Takaj gratulacje dla Kubusia z powodu raczkowania, super :-)

Sebek pospał mi od 18 do 20:20, ale musiał być padnięty.
 
Ostatnia edycja:
Ewuncia - zdrówka dla całej rodziny
Madzialenak - ja to bym chętnie pożyczyła Twojego męża przed świętami, do mycia okien ma się rozumieć. Pierwszy raz słyszę,że facet myje okna, gdzie Ty znalazłaś taki okaz? Tylko pozazdrościć.
 
Aga biedny Tymcio, mój wczoraj też się ciągle w coś walił, najpierw nie utrzymał się w łóżeczku i o prętek, potem pacnął jak stał przy leżaczku a na koniec stał przy koszu do zabawek, taki niewielki mu kupiłam i masa tam zabawek więc muszę kupić większy i mały tak zaglądał, tak zaglądał, że wpadł do tego kosza :)

Patrycjal a skoro mniej śpi w dzień to jak śpi w nocy?

Madzialenak dokładnie nie wiem gdzie tacy mężowie są, super! Ja z tymi obiadkami to nie patrzę jakoś i super nie odmierzam. Daję kawałek mięska i gotuję a potem miksuję wszystko razem na 3 lub 4 dni także nie wiem ile danego dnia ma tego mięska bo daję do 1 garnka wszystko. A ryba to tak z tydzień w ciągu miesiąca je ale to też te 3 dni za kupą jak mu nagotuję, tak samo z żółtkiem. Myślę, że to aż takiego znaczenia nie ma, żeby koniecznie to żółtko było co drugi dzień czy ryba raz w tygodniu, ja to biorę tak, żeby w ogóle dawać tą rybę i żółtko i nie za dużo ale dawać.

Z oknami to mnie jutro teściowa ma przyjechać pomóc także bardzo się z tego cieszę.

Jeszcze mam 1 pytanie odnośnie spania, jakie sa najdluzsze przerwy w spaniu, bo mojego teraz nie sposob polozyc zanim nie mina z 3 godziny, niby spiacy ale nie da sie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam ;-)

od 2 godzin probuje napisac ale zawsze mnie cos rozproszy, kawka wypita, sniadanko zjedzone
maly obudzil sie z placzem, malo je i jest maAgrudny, heh kolejna jedyneczka nam idzie!

Taka j Miki spi w ciagu dnia od 2 do 3 godzin. Z tymi wymiotami to moze jest tak jak pisza dziewczyny, moze jakies robale sie przyplataly...

Madzialenak ja daje mieska na oko, nie obmierzam ilosci.

Aga biedny maluszek, heh te zabki nas wykoncza... Jak dzisiaj?

Basia nie wychodzisz na dwor jak maly nie chce zasnac w domu?
 
Do góry