reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

witajcie :) co tu dzisiaj tak cicho? :)

jestem bardzo ciekawa co tam u Quincy... jak jej idzie, mam podobną do niej budowę i dzisiaj jak poszłam zwiedzić porodówkę, to połozna zbadała mi wymiary miednicy i wszystko ładnie tylko sprzężna wyszła 17 - a z tego co wyczytałam w internecie powinna mieć 18 a najlepiej 20cm. Pokręciła nosem i powiedziała, że może skończyć się cesarką, chyba że położna dobrze poprowadzi mój poród i może się udać, jeśli dziecko nie będzie za duże. Miałyście już takie mierzenie? Trochę mnie to zdołowało, widziałam te sale porodowe z wanną, ładnie urządzone jak na szpitalne warunki i wolałabym urodzić naturalnie niż się męczyć a potem przejść operację. No i do tego doszedł teraz strach o zaklinowanie się dziecka :(
No cóż, trzeba nastawić się pozytywnie, ale powiem Wam, że jak byłam tam już na tej sali i miałam zrobione ktg w ramach "atrakcji" to ogarnął mnie taki jakby spokój, a z drugiej strony stres zmieszany z ekscytacją :D akurat nie było żadnego porodu, bo może gdybym usłyszała krzyki to odczułabym jedynie panikę ;)
 
reklama
taka j. a nie możesz powiedzieć, że sobie nie życzysz aby dziecko było smarowane oliwkami itd.
U mnie natomiast jest całkowity zakaz używania oliwek, chusteczek nawilżających, balsamów itp tylko najzwyklejsze mydło dla dzieci a do pępka spirytus, ordynator pod tym względem jest bardzo stanowczy i w sumie nawet się z nim zgadzam im mniej chemii tym lepiej
 
Madziasek, dziękuję za pamięć :) czyli u mnie to nie to ;P możliwe, że mały uciska mi jelita i to dlatego..
U nas też mówiła, żeby uczyć dziecko od małego do naszych przyzwyczajeń a nie odwrotnie :)

Milia, mmm.. pizza ! ale mam teraz ochotę ;P

M.Lena, moja kuzynka też strasznie szczuplutka, a urodziła naturalnie dwie córki po przeszło 3kg także na to chyba nie ma reguły :) w ogóle ostatnio położna mi powiedziała, że te pulchniejsze kobiety trudniej sobie z porodem radzą niż te szczupłe :)

Kupciusia, u nas też upał.. a w niedzielę ma być 33 stopnie !! chyba będę leżeć w wannie z zimną wodą cały dzień ;p Dobrze, że nie pojechałaś w te góry bo tam też mają być upały !!

Żabila, no właśnie dawno Cię nie było, a tu takie wieści !! oby wszystko było w porządku ! i życzę Ci powrotu do domku z dzidziusiem ;D

Dziewczyny, podziwiam was, że jeździcie jeszcze samochodami w tak zaawansowanej ciąży !! zresztą w ogóle, że macie prawko i sobie śmigacie :) ja miałam tyle okazji, żeby zrobić ale boję się jak ognia.. nie czuję się pewnie w samochodzie więc stwierdziłam, że to nie ma sensu.. nawet jak z mężem jeżdżę to oczy mam jak orbity ;P i tak było od zawsze.. na wczasy gdzieś jedziemy to też wszyscy w aucie śpią tylko nie ja i kierowca.. Może taki uraz bo znajomy kiedyś zginął w wypadku i od tego czasu mam traumę..

Miłej nocki ;*
 
taka j. tak juz w poniedzialek no w sumie to tylko tydzien przed terminem. Mam wskazanie do cesarki bo mam bardzo duza wade wzroku. A p. ordynator stwierdzila ze w sumie to nie ma na co czekac
 
M.Lena ja nie miałam takiego badania i na pewno nie będę mieć, ale ja też już rodziłam, wtedy też nie miałam tego badania, i urodziłam więc na pewno nikt się nie będzie zastanawiał czy mogę :)

Kamu powiedzieć to ja sobie mogę wszystko tylko, że one nie będą tego respektować, jak kobiety nie przywożą swoich kosmetyków dla dziecka to te kobiety używają od innych pacjentek!! Ja też nie chcę chemii, przez pierwszy okres wcale chemii nie chcę, no ale mogę sobie nie chcieć.

Basia ja jeżdżę autem i brzuch mi tu nie przeszkadza wcale, jedynie co to martwię się jakby się coś działo, w sumie to tylko o to mi chodzi, bo wtedy jestem sama w samochodzie, ewentualnie z synkiem a więc tym bardziej się martwię bo tak to spoko. Aczkolwiek widzę jaka jestem ostatnio zakręcona, gościowi wyjechałam na rondzie, nie wiem, chyba nie powinnam już sama kierować ale wyjścia nie mam. No i druga rzecz, że nigdy nie mogę być pewna za innego kierowcę.

Katiusza no to nieżle, przygotowana już na powitanie maluszka??

Ja dzisiaj jadę na badania tarczycy znowu, mam nadzieję, że będzie dobrze, nie wiem kiedy wyniki, może w poniedziałek. A synek nie chce wracać do domu!
 
To jest właśnie farsa w naszych szpitalach , niby jesteś matką a masz g.. do gadania. Przy poważnych zabiegach jest wymagany podpis rodzica i bez tego nic nie mogą zrobić, a jeśli chodzi o pielęgnację dziecka nie można decydować...
 
Basia każdy się boi na początku :-D też zwlekałam bo się bałam a teraz nie wyobrażam sobie bez prawka żyć. Mega wygoda. Także do dzieła :*

A ja dziś zaczynam 38 tydzień hura udało mi się donosić ciążę :-D
 
Witam dziewczyny :-)

Ja właśnie wróciłam z mojego ostatniego badania krwi hurrraaa ! :-D
A gorąco, że paść można.. dobrze, że mnie dzisiaj w kolejce wszyscy przepuścili bo tak bym pewnie dalej tam czekała :tak:

Taka j., trzymam kciuki za badania !!

Maciejkaa, pewnie masz rację bo każdy mi to mówi.. może jak zacznę tłuc się z dzieckiem autobusami to jakoś się zmobilizuję ;)
Gratuluje ciąży donoszonej !! :-) teraz już spokojnie możesz czekać na narodziny maluszka !;-)
 
Ja robiłam prawko mając 17 lat (wtedy tak jeszcze było można) podchodziłam 5 razy, ale stres był tak silny ,że popełniałam takie głupie błędy i oblewałam, twierdziłam że się nie nadają, nie mam dobrej podzielności uwagi i nigdy nie zdecyduję się na prawko. Chociaż to było moje marzenie.
Jak miałam 29 lat, D bez mojej wiedzy zapisał mnie na egzamin . Sam wtedy pracował u mojego kuzyna jako instruktor nauki jazdy. Wzięłam 10 lekcji kilka u mojego męża , kilka u kolegi i udało się zdałam za pierwszym razem. Chyba dojrzałam do tego aby mieć prawo jazdy i teraz cały czas jeżdżę, uwielbiam to , nie jestem od nikogo zależna, chce mi się jechać do koleżanki na drugi koniec miasta to jadę, chce mi się jechać na zakupy do galerii to jadę, a tak to zawsze musiałam prosić tatę lub męża, albo autobusem
 
reklama
Maciejka gratulacje donoszenia!

Basia a ja trzymam kciuki za Twoje badania ;)

Ja prawko robiłam dość późno, miałam 21 lat, jakoś mi nie spieszno było ale teraz sobie nie wyobrażam nie mieć, musiałabym autobusami i pewnie jakoś by było ale zwłaszcza teraz w ciąży tak "podskoczyć" na badania gdzie musiałabym 2 lub 3 autobusami i jeszcze na nogach potem ileś, o nie, ciężko to widzę.
 
Do góry