reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Lekarze tak chętnie się nie decydują na cc, bo to jest jednak operacja, to że nie widać na zewnątrz dużej blizny nie znaczy, że wewnątrz nie ma dużej ingerencji chirurgicznej a taka niestety jest. Czemu niektóre kobiety mają tak poważne zrosty,że o trzecim dziecku to już mogą tylko pomarzyć.
Nie do końca jest również regułą ,że jak już dziecko waży 3500 kg to ciężko się rodzi, ja z mojego otoczenia znam przypadki,że dziewczyny bardzo szczupłe rodziły dzieci ponad 4kg i wszytko szło szybko i gładko, znam również przypadki,że dziecko ok 2500 kg rodziło się strasznie długo i męcząco.
Jednak nie jestem za tym aby kobiety męczyć to maksimum , w takim wypadku chyba lepiej zakończyć cc.
 
reklama
Czesc :-D

u mnie tez upal, masakra! Chyba w niedziele nad jakies jezioro trzeba skoczyc sie popluskac troszke ;-)
dzisiejsze ktg wykazalo jeden skurcz na poziomie 50, ktorego nie czulam haha
Mojej poloznej nie bylo ale zostawila mi paczuszke z probkami oilatum i skarpetki dla maluszka, bardzo to mile :-D

Miliaa jak u Ciebie!

Basia ja prawko robilam dosc pozno bo kilka lat temu i sie ciesze ze je mam, a prawdziwej nauki jazdy odebralam jezdzac po Wawie :tak:

Taka j u mnie w szpitalu dzidziusia sie myje w kosmetykach ktore przynosza mamy ;-)

Katiusza fajnie ze juz niedlugo przytulisz maluszka, bedziemy czekac na relacje i foteczke dzidziusia!

Kupciusia a coz to za sportowy samochod? Bo moim pierwszym autem byla mazda mx3 oczywiscie czerwona :laugh2:

mam ochote na gofry, chyba sobie zrobie :p
 
Madziasek u mnie też ale jak nie przyniesiesz bo nie chcesz, żeby myli w płynach to Ci umyją w płynie od kogoś albo ze szpitala także wyjścia nie masz.

Ja wiem, że jakbym miała rodzić ponad 3,5 kg to bym miała ciężko a jak teraz na 4 tygodnie przed terminem mały ma 2700 to przypuszczam, że jednak będzie na koniec terminu pod 4 podchodził.

Przemagowałam żur!! Co ja teraz zrobię :szok:
 
Maciejkaa gratulacje suwaczka :-D

Basiu kciuki za wyniki!

Taka j dlatego biore swoja mustele i nic innego nie bede chciala by uzywaly!

Dolaresr kciuki zacisniete, czekamy na wiesci :-D
 
Uff.. ja skończyłam prasowanie.. tez sobie porę wybrałam.. w największe ciepło.. ;)
Piorę teraz misia dla Kubusia ; ) dostałam go kiedyś od męża jak jeszcze nie byliśmy małżeństwem i jakoś mam do niego sentyment haha ;) tylko kurczę.. ustawiłam sobie program w pralce na 15min, a tu już mi się godzinę pierze ! chyba coś pokręciłam :baffled:


Macie rację z tym prawkiem ;) ja niestety jestem uzależniona od męża, a auto stoi pod blokiem..może też się kiedyś zdecyduję.. wszystko mam pod nosem.. autobus, tramwaj, teściową, mamę blisko, sklepy też więc może dlatego aż tak nie żałuję, że go jeszcze nie mam. Chociaż po ślubie odczułam jak to jest płacić za bilety miesięczne i ile to kosztuje.. wcześniej jeździłam całe życie za darmo bo mój tata ma taką fajną pracę, że miałam darmowy bilet jako córka pracownika..
A najgorsze, to jeździć komunikacją miejską w upał !!!

Madziasek, też myślę, żeby jutro się gdzieś wybrać.. na ogródek do cioci albo na basen tylko ja w strój kąpielowy nie wskoczę.. nie umiem patrzeć na moje rozstępy :-(
Bardzo fajną masz położną !! pozazdrościć ;)
Jak takie KTG to chyba bez problemu do sierpnia maluszek u Ciebie w brzuszku posiedzi ;)

Kupciusia, ja też jestem ciekawa ile mój maluch waży.. wizytę mam we wtorek ale wątpię czy mi zrobi USG .. ostatnie miałam 6tyg temu ! a może lepiej nie wiedzieć? Nie będziemy się stresować jakby waga była za duża :-D


KulkaPrzytulka, ja już też jestem strasznie marudna:-p nie wiem co mam ze sobą zrobić.. niby mi się nudzi, a nic z tym nie robie.. Pewnie za niedługo nie będziemy narzekać na nudę ;)


Katiusza88, zazdroszczę, że znasz termin i za niedługo będziesz tulić maluszka ;)

Taka j., ja miałam mieć dziś gołąbki ;( mama zrobiła w środę rano i wczoraj pojechałam je odebrać.. i finał taki, że dziś mam na obiad pierogi bo gołąbki się zepsuły !! całe 30szt wylądowało w koszu na śmieci ! pierwszy raz się to mamie zdarzyło i to jak na złość teraz jak miałam na nie taką ochotę…:szok::-(
 
Dolaresr trzymam kciuki.


Madziasek ja na szczęście mogę liczyć na męża, że mnie zawiezie, bo mi za kierownicą brzuch twardniał i to nie pozwalało mi się skupić, poza tym chyba bym też wadziła brzuchem o kierownicę bo inaczej miałabym problem, żeby dosięgnąć pedałów. Jednak już nie mogę się doczekać kiedy znów będę prowadzić autko.


Kamu ja miałam podobnie do Ciebie, też miałam dwa takie podejścia, na dzień dzisiejszy nie żałuje, jestem szczęśliwa, że mam prawko i mogę być niezależna.


Co do badania miednicy to robią je dopiero przy porodzie w szpitalu.
Wy marudne a mnie wszystko wkurza . Byłam dziś na ktg no i wyszły skurcze przepowiadające, których oczywiście nie czułam, w nocy już coraz częściej się pojawiają. No i następne ktg we wtorek, jeśli doczekam, jakby skurcze się rozkręciły i były regularne to mam jechać na IP, jakby mnie coś niepokoiło tak samo, mam liczyć ruchy. Mam nadzieję, że dotrwam to sierpnia bo w te upały rodzić nie chce.
 
Witam dziewczymy :) i GRATULUJE rozpakowanym mamusiom :)

Naposze Wam cos z wlasnego doswiadczenia. Rzecz bedzie o kapieli malucha. Najlepiej aby maluszek po porodzie nie zostal wykapany. Ma na soboe maź plodowa i jest ona super dla skory dziecka. Powinien pozostac w niej az sie wchlonie. Jest to najlepszy kosmetyk na poczatek. Poczytajcie na ten temat.

Co do kosmetykow, najlepiej wybierac jak najbardziej naturalne o dobrym skladzie (polecam serie niebieska babydream). Co do roznych Oilatum, Balneum to sa to dobre kosmetyki jak cos sie dzieje. Jednak nie do codziennego uzytku, bo sa to jednak lecznicze kosmetyki. Polecam tez krochmal (nasza mala kapana byla przez kilka tygodni w krochmalu i zero problemow, a robily jej sie potowki) i szare mydlo do mycia glowki(nie miala nawet cienia ciemieniuchy).
 
Basia z programem oj cos pokrecilas :laugh2:
ahhhh ta ciaza!
A w stroj kapielowy tez sie nie wcisne, cos luznego po prostu zaloze ;-)

Marzycielka zaciskam kciuki by Twoj maluszek do sierpnia zaczekal :-D
by noce bezskurczowe byly ;-)

Mls dzieki :-D
 
reklama
Basia oj to współczuję z tymi gołąbkami, ja też je bardzo lubię!

Ewuncia jakoś już tą sprawę załatwiłam, po prostu mam żuru na 100 ludzi bo dorobiłam kolejny, wszystko razem zmieszałam, rozrzedziłam wszystko jako, że tego żuru miałam więcej i jakoś ujdzie :)

Mls problem w tym, że u mnie w szpitalu mają głęboko gdzieś co ja chcę odnośnie mojego dziecka więc nawet jak im powiem, że mają nie kąpać a potem tak jak ja chcę to oni i tak robią po swojemu. Oni musieliby zapisywać sobie co kto chce i tak postępować a to przecież wysiłek jest więc biorą te dzieci jak na taśmie i jadą z tym. Niestety ale w polskich szpitalach najczęściej matka nie ma nic do gadania jeśli chodzi o jej dziecko :(

A mnie się chyba maluch przewrócił bo jakoś ruchy inaczej czuję, od wczoraj się tak wiercił, że szok, no i tętno bije w innym miejscu, 7 sierpnia mam jechać do szpitala zdjąć pessar i sprawdzić jak jest ułożony ale zastanawiam się czy nie jechać wcześniej, za tydzień w weekend, tylko musiałabym coś wymyśleć dlaczego się pojawiłam i przy okazji zapytać jak jest ułożony ale nie wiem, jakoś mi głupio. Pojechałybyście? Mnie chodzi o to, że wolę wiedzieć wcześniej, że jest główką już bo może mąż jakoś da radę przełożyć te 3 dni urlopu bo jak Kubuś będzie ułożony "do startu" to po co mąż ma marnować ten urlop. Nie wiem co robić.
 
Do góry