reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

reklama
Może kwestia też pozycji karmienia. Karmisz go bardziej na leżąco czy bliżej pionu z butelka ułożoną prostopadle by musiał mocniej ssać a nie tylko tyci bo grawitacja i tak zrobi swoje? Poczytaj może o prawidłowej pozycji karmienia butelka na yt są filmiki.
Link do: Jak prawidłowo karmić butelką - Mlekiem Mamy

Wg mnie Hipp to dobre mleko. Dokarmialam nim karmiąc piersią. Polecił mi je neonatolog dla pierwszego dziecka które było wczesniakiem.
Karmie go prawie że w pionie. Zawsze go tak karmiłam u nie było problemu. Jakies 3 tygodnie temu też tak jadł i się prężył ale wtedy zjadal cała swoją porcję. Teraz też obudził się na karmienie i prawie na śpioch a zjadł 60 ml. Przydałaby mi się wAga by zobaczyć czy przybiura. Jeśli tak to może tyle potrzebuje teraz
 
Niestety boli go brzuch. Będzie coraz mniej jadł, aż przestanie, lub co gorsza zacznie wymiotować. Nie robi regularnie kupki, więc może mieć problemy z perystaltyka. Moja córeczka miała poszerzone jelito, bo nie wyprozniala się regularnie.
Ty uważasz, że probl jest to, że dziecko nie śpi i płacze a ja uważam, że to wtórne, a prawdziwa przyczyną tkwi w brzuszku i tym, co je, dlatego przestaje jeść, bo jedzenie sprawia mu ból. HiPP combiotic jeśli dziecko ma alergię na bmk nie wystarczy. Warto przez jakiś czas dać dziecku neocate, by brzuszek się zregenerował, ok 2 tygodnie. Lekarz może wypisać receptę i będzie niedrogo, a potem poszukać takiego, które mu podejdzie. Trzeba sprawdzić jak się jelita mają. Czy nie ma alergii, dlatego wysyłałam do alergologa i gastrologa. Znajdziesz dobre mleko i odzyskasz syna i radość z macierzyństwa.
[/QUOTE
Nawet mnie nie strasz! 😢😢😢😢
Robie na razie to co kazała mi pediatra ta druga. Dała 10 dni na obserwacje jeśli nie będzie poprawy to będzie zmieniać terapię.
 
Moim celem nie jest straszenie, a raczej poszukanie przyczyny byś zarówno ty jak i maluszek przestali się męczyć, bo to nikomu nie służy. A z jedzenia dobrze jest czerpać przyjemność. Dobrze myślisz z wagą. Sprawdzaj, byle nie za często, raz na 3,3 dni, najlepiej raz na tydzień. Raczej zapotrzebowanie na mleko rośnie, a nie maleje
 
Moim celem nie jest straszenie, a raczej poszukanie przyczyny byś zarówno ty jak i maluszek przestali się męczyć, bo to nikomu nie służy. A z jedzenia dobrze jest czerpać przyjemność. Dobrze myślisz z wagą. Sprawdzaj, byle nie za często, raz na 3,3 dni, najlepiej raz na tydzień. Raczej zapotrzebowanie na mleko rośnie, a nie maleje
Masz rację tylko ze chodzę do dwóch pediatrów i póki co większego problemu nie widzą. Mówią ze to problemy z brzuszkiem. Jedna ktora jest tez alergologiem kazała obserwować przez 10 dni i jak nie będzie lepiej to wtedy zmiana leczenia. Juz nie wiem co mam więcej zrobić. W przyszłym tyg zrobię mocz i jeszcze usg brzuszka. Jak to nie da odpowiedzi to pozostaje szpital czy co? Tylko jak teraz w czasie pandemii iść do szpitala! On się męczy biedaczek a ja razem z nim.
 
Myślałam nad butelka dr Browna. Ale muszę przez internet zamówić bo stacjonarne nie mogę znaleźć.
Szczerze polecam. Karmie piersią i gdy wychodzę bez problemu mała je z niej bez szkody dla moich piersi (nie zrezygnowała z nich na rzecz butelki). Sprawdziła się też przy starsztm dziecku. Ma bardzo delikatny smoczek. Zobacz w aptece Gemini czy jej na miejscu nie mają.

Ważenie to podstawa. Osobiście mam wagę i ważę co tydzień i widzę czy prawidłowo dziecko przybiera. Polecam aplikacje Child Growth Tracker z siatkami centylowymi.
 
Masz rację tylko ze chodzę do dwóch pediatrów i póki co większego problemu nie widzą. Mówią ze to problemy z brzuszkiem. Jedna ktora jest tez alergologiem kazała obserwować przez 10 dni i jak nie będzie lepiej to wtedy zmiana leczenia. Juz nie wiem co mam więcej zrobić. W przyszłym tyg zrobię mocz i jeszcze usg brzuszka. Jak to nie da odpowiedzi to pozostaje szpital czy co? Tylko jak teraz w czasie pandemii iść do szpitala! On się męczy biedaczek a ja razem z nim.
Wiem, że to trudne i niestety trwa. Poczekaj te 10 dni. Jak nie będzie poprawy wróć i poproś o neocate. Powiedz, że chcesz sprawdzić jak się będzie dziecko zachowywać. Możesz też spróbować nutramigen. Niestety badania trwają. I tu mogę cię postraszyć, bo u nas szukanie przyczyny i przepychanki z lekarzami trwały ok 8 miesięcy. Zaliczyliśmy też kilka pobytów w szpitalu. Teraz szpital to ostateczność. Jak zmiana mleka nie pomoże, to będziesz myśleć o badaniach. Dużo da się zrobić poza szpitalem jak pasaż, czy pH metrie, czy USG lub RTG z kontrastem na refluks. Narazie spróbujcie mleka. Niestety zmiana by była wiarygodna musi trwać ok tygodnia. Trzymam kciuki, by lekarza natchnęło i szybko wam pomógł.
 
reklama
Wiem, że to trudne i niestety trwa. Poczekaj te 10 dni. Jak nie będzie poprawy wróć i poproś o neocate. Powiedz, że chcesz sprawdzić jak się będzie dziecko zachowywać. Możesz też spróbować nutramigen. Niestety badania trwają. I tu mogę cię postraszyć, bo u nas szukanie przyczyny i przepychanki z lekarzami trwały ok 8 miesięcy. Zaliczyliśmy też kilka pobytów w szpitalu. Teraz szpital to ostateczność. Jak zmiana mleka nie pomoże, to będziesz myśleć o badaniach. Dużo da się zrobić poza szpitalem jak pasaż, czy pH metrie, czy USG lub RTG z kontrastem na refluks. Narazie spróbujcie mleka. Niestety zmiana by była wiarygodna musi trwać ok tygodnia. Trzymam kciuki, by lekarza natchnęło i szybko wam pomógł.
Na razie czekam jeszcze . Jak będzie tak jak jest to nawet wcześniej przedzwonię do lekarki. Widać że synuś chciałby więcej zjeść ale coś mu przeszkadza i płaczę. Po jedzeniu jak mu się odbije to gdy chce go ułożyć znów do pozycji do karmienia to płacze i się wygina i nie chce dalej jesc. Ale czasami jak go odloze do wózka to doje jeszcze trochę tylko w pozycji leżącej i wtedy potrafi ładnie ssać i jeść. Dziwne to trochę. Tak jakby w pozycji półleżąco gorzej mu było jeść.
 
Do góry