reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

Na razie czekam jeszcze . Jak będzie tak jak jest to nawet wcześniej przedzwonię do lekarki. Widać że synuś chciałby więcej zjeść ale coś mu przeszkadza i płaczę. Po jedzeniu jak mu się odbije to gdy chce go ułożyć znów do pozycji do karmienia to płacze i się wygina i nie chce dalej jesc. Ale czasami jak go odloze do wózka to doje jeszcze trochę tylko w pozycji leżącej i wtedy potrafi ładnie ssać i jeść. Dziwne to trochę. Tak jakby w pozycji półleżąco gorzej mu było jeść.
A może to refluks?
 
reklama
Lekarz kazał obserwować póki co. W poniedziałek mam dzwonić do niej. Nie wiem co to może być. Takie małe dziecko jest jeszze za małe aby być niejadkiem tak mi się wydaje przynajmniej. Musi mu coś być.
Pytam, bo znajomych dziecko nie spało, płakało dużo, slabo jadło i przy odkładaniu właśnie było dużo krzyku i po 10 miesiącach okazało się, że ma refluks i stąd takie zachowanie.
 
Pytam, bo znajomych dziecko nie spało, płakało dużo, slabo jadło i przy odkładaniu właśnie było dużo krzyku i po 10 miesiącach okazało się, że ma refluks i stąd takie zachowanie.
Możliwe ze ma. Dostaje debridat który podobno jest też na refluks. Śpi nie na płasko. Karmie w pozycji poleżącej. Usg musze zrobić mu to może tak coś wyjdzie.
 
Smoczek ma dalej ten najmniejszy dla noworodków. Z avent nr 1
Moim zdaniem kup nowy smoczek. Moj synek w wieku 3msc pil juz z dwójki. Koniecznie zakup jedynkę.

Co do prężenia sie przy jedzeniu. Moj mial tak samo. Byl okres wlasnie w 3 msc zycia, ze nie chciał w ogole pić. Jedynie na spaniu udalo mi sie go jakos nakarmic i to na raty.
Poszlam do lekarza. Zlecil morfologie krwi. Okazalo się, ze ma anemie. W 3msc jest fizjologiczny spadek parametrow krwi ale moj syn mial za duzy ten spadek. Dostal żelazo i po tygodniu zaczął normalnie jeść.
Karmie go w krzesełku, mam takie z regulowanym oparciem i prawie ze leży. Taka pozycja odpowiada mu najbardziej, bo na rękach sie prężył i wiecznie robił mostki.
 
Moim zdaniem kup nowy smoczek. Moj synek w wieku 3msc pil juz z dwójki. Koniecznie zakup jedynkę.

Co do prężenia sie przy jedzeniu. Moj mial tak samo. Byl okres wlasnie w 3 msc zycia, ze nie chciał w ogole pić. Jedynie na spaniu udalo mi sie go jakos nakarmic i to na raty.
Poszlam do lekarza. Zlecil morfologie krwi. Okazalo się, ze ma anemie. W 3msc jest fizjologiczny spadek parametrow krwi ale moj syn mial za duzy ten spadek. Dostal żelazo i po tygodniu zaczął normalnie jeść.
Karmie go w krzesełku, mam takie z regulowanym oparciem i prawie ze leży. Taka pozycja odpowiada mu najbardziej, bo na rękach sie prężył i wiecznie robił mostki.
Próbowałam kilka razy zmienić smoczek na nr 2 ale leci mu za szybko i nie nadąża łykać. Łyka za szybko i nawet nie potrafi oddychac jak ssie. Od urodzenia je bardzo łapczywie. Teraz niestety zje tak około 40 lub 50 ml i płaczę biorę do odbcia i juz nie chce dalej jesc. Jak je to słychać takie burczenie w brzuchu! Zapamiętaj uda się ze doje jeszcze jak go odloze do wózka czy łóżeczka. Ja juz nie wiem czy ten jego płacz przy jedzeniu ma związek z bólami brzucha czy po prostu coś innego
 
Zakupiłam butelki dr Brown i wagę niemowlęca za 80 zł. Czekam aż przyjdzie i będę monitorować. Może on takurat mało potrzebuje tego mleka. Ale dziennie 400 -500 ml to chyba mało. No nic waga pokaże czy przybiera czy nie. Wcześniej potrafił i 300 g przybrać w tydzień. To było sporo wiec może teraz będzie jadł mniej ale i tak będzie przybierał. Oby 🙏🙏🙏🙏
 
Tylko nie wąż codziennie. Pamiętaj by ważyć na golasa o stałej porze raz w tyg. To ci wystarczy i będzie dobrym wyznacznikiem.Ściągnij sobie aplikacje na tel. polecam Child Growth Tracker i zapisuj w niej wagę. Fajnie pokazuję skalę przyrostów.
Z tym przelewaniem to moja też tak miała (jakby ktoś wodę w studnie wlewał 😂) i samo minęło. Karmie piersią o słyszałam jak jej tam wszystko się przelewało.
 
reklama
Mi głupio lekarz odp jak mówiłam że Mu bulgocze i przelewa w brzuszku... że kiełbasy w końcu Mu nie dałam tylko mleko aczkolwiek moim zdaniem to nie było normalne.
Po tym debridacie żadnej różnicy nie widać?
 
Do góry