reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

To tak jak przy tygodniach ciąży, rozroznia się między skończonym a trwającym. Twój synek skończył już 2msc a trwa jego 3 msc życia. Zazwyczaj na lekach czy produktach dla dzieci możesz się spotkać z określeniem "dla dzieci po ukończeniu xxx miesiąca/roku zycia" lub "od ... miesiąca" i chodzi o miesiące ukończone. Natomiast w tygodniach Twoje dzieciątko w niedzielę skończy ich 10:) jeśli Cię ktoś pyta o wiek dziecka możesz podać w tygodniach, np teraz ma prawie 10 tygodni, albo w miesiącach tak na oko czyli 2.5 miesiąca.
 
reklama
Mam pytanie jak liczyć wiek niemowlaka .mój urodził się 26 kwietnia w niedzielę i ma skończone 2 miesiące czy to patrzy się że ma w miesiące czy 3.??
Od 26 kwietnia do 26 maja pierwszy miesiąc
26 maja - 26 czerwca drugi miesiąc, czyli ma skończone dwa miesiące, trzy miesiące będzie miał 26 lipca
 
A slyszalyscie może o konsultantkach snu?? Już czepiam się wszystkiego... Nie wiem co mam robić? Wczoraj w ciągu dnia spał łącznie niecałe 2 godziny na caly dzień. Wieczorem po kąpieli przed zaśnięciem oczywiście godzinny płacz pobudka na karmienie o 24 i od 2 już niespokojnie spał wybudzal się co chwila . O 4 zjadłmi od 5 już bardzo niespokojnie spał.. do tego je trochę mniej 😭 debridat podaje bebico forte dicoflor . Myślicie że on może być tak przemęczony i stąd te problemy ze snem w nocy i w dzień?? Czytałam gdzieś że przemęczone dziecko ma bardzo wielki problem z zaśnięciem. A mój śpi tak mało w dzień i może dlatego nie chce jeść tyle co wcześniej? Jak mam to naprawić? Z córką nie miałam takich problemów a te problemy z synkiem odbierają mi radość z macierzyństwo . Nie mogę się nim do końca cieszyć !
 
Im więcej czytam tym mniej wiem 😭 napotkałam nawet na artykuł że takie problemy jak ma mój synek teraz czyli kłopoty ze spaniem i bardzo krótkie drzemki mają dzieci z autyzmem !!! No już mi więcej nie trzeba teraz!!!! 😭
 
Czytałam jej artykuły. Ona ogólnie jest przeciwna wszystkiego na siłę. Wg niej najważniejsza jest bliskość noszenie i tulenie dziecka nawet 24 h na dobę. Ja to wszystko rozumiem tylko czemu to moje dziecię tak bardzo boi się spać. A jak w mękach usnie to wybudza się zaraz. Powiedzcie że to niedługo minie?
 
Czytałam jej artykuły. Ona ogólnie jest przeciwna wszystkiego na siłę. Wg niej najważniejsza jest bliskość noszenie i tulenie dziecka nawet 24 h na dobę. Ja to wszystko rozumiem tylko czemu to moje dziecię tak bardzo boi się spać. A jak w mękach usnie to wybudza się zaraz. Powiedzcie że to niedługo minie?
To fakt ona wyznaje rodzicielstwo bliskości (które jak dla mnie trochę demonizujesz ale nie o tym temat) ale pisze też o przyczynach takiego a nie innego stanu rzeczy. No cóż, jak narazie brakuje mi pomysłów.
 
reklama
Pręży się z rana, bo gazy mogą go męczyć. Mój syn tak miał do ok 3 mies i później mu przeszło samo. Mała natomiast miewała wieczorne problemy z brzuszkiem (nie codziennie) i też samo minęło w okolicy 2 mies. Robiłam jej wtedy termofor z pestek wiśni, masowałam nim brzuszek i nosiłam. Gdy się uspokajała to bez problemu zasypiała. Prubowalas ciepłem łagodzić ból lub wykonywać delikatnie rowerek nozkami? Często zamiast noszenia wystarczyło jak położyłam maluchy na swoją klatkę piersiową i kangurowalam je.
Skoro je mm może smoczek ma za duży wypływ. Często re nawet z nr 1 taki mają (np avent ma większy wypływ niż dr browns) i przez to łyka też dużo powietrza.
Cookie mam takie pytanie do Ciebie wiem że Twoja córeczka też się urodziła w 38 TC tak jak mój synek. Czy skoki rozwojowe pojawiają się u was tak jak wg tabeli czy np 2 tygodnie później? Wyczytałam gdzie że dla dzieci urodzonych przedwcześnie lub po terminie ten wiek trzeba korygować. Wychodzi na to że jeśli skok wypada no w 5 tygodniu to u mojego synka ten skok wypadłby w jego 7 tygodniu życia.
 
Do góry