reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

matko jakie macie fajne dzieci... moja to czasem budzi sie co 2 h... :/ jak spi 3,5 to juz dlugo tylko pierwsza nocna drzemke ma dluzsza.. ona wogole jakas taka malo spiaca. w dzien spi po 15-30 min.. kolo 19 daje jej jesc i zasypia o 23 jest pobudka pozniej ok 2, 4, 6 i o 7, 7.30 pobudka pozniej w dzien 9.30 spi pol godziny o 12 okolo 40 min i o 15 pol godziny.. nie wiem czy malo zjada aczkolwiek dobrze przybiera. juz sama nie wiem jak jej drzemki wydluzyc.. jak jej dam wiecej jesc to ulewa na potege.. zjada po 100 ml. co 2 h... jedynie przed spaniem potrafi wypic 160.. planuje pogadac z pediatra o tym ale pewno nic nie pradzi bo ona nigdy nic nie doradza.. :/ teo po 3 miesiacu budzil sie tylko o 3 w nocy tylko on byl na mm... moze przez to ze jest na cycu tak slabo spi.. w kazdym razie ja chodze wymeczona jak nie wiem. teo ostatnio juz go biore na przetrzymanie. konsekwentnie jest do lozka odprawiany i stoje pod drzwiami mimo jego wrzaskow.. musi sie nauczyc na nowo spac sam a nie jakies wedrowki po nocy urzadza.. ale juz jest postep wola mnie ale nie protestuje gdy wychodze.. sam zasypia po przebudzeniu.. ostatnio w nocy przez tydzien spalam po 3 h.. z przerwami bo jak nie jedna to drugi jak nie drugi to dojenie..

ale wam pogledzilam.. no coz juz czasem mam dosc tego..
 
reklama
Asiorek a probowalas mm na noc dac ? Ja mojej daję na noc 90 ml butli plus cyc i potrafi pierwszy sen trwać 6,7 godzin. Choć czasami i na samym cycku potrafi tyle spać . A w dzień pociesze moja ma trzy drzemki między 9 a 10 Max godzinę najczęściej 40 minut. Potem spacer też z godzinę między 12 a 13 i ostatnia drzemka 16/17 też max godzine. Czasami pośpi dzień 2 godziny czasami 3 :-)
 
Moj tez budzi sie w nocy co 2-3h.Meczace to zwlaszcza w perspektywie majac 2lata kp ;( no ale licze na swoj zadziorny charakter i konsekwencje,ze sie nie poddam ;) a bylo kilka takich nocy ze spal 7-8h ciagiem.Ach marzenie ;)
 
Hej dziewczyny, mam pytanie do tych Mam których dzieci używają smoczków uspokajaczy :) jaki rozmiar smoczka używacie?
Moja mała ma 4,5 miesiąca, ale nadal ssie smoczek Lovi 0-3. Już dawno rozpakowałam smoczek 3-6 ale ona nie chce go ssać, ciągle wypluwa, jakby był za duży, dlatego cały czas używamy smoczka 0-3.
Martwię się tylko, że to może mieć zły wpływ na jej zgryz. Możecie podzielić się jak to u Was jest/było ze zmianą smoczka na większy?
 
Ginger właśnie dlatego nie wciskam jej na sile tego większego,bo tez czytałam ze lepszy mniejszy niż za duży. Ale wolałam się Was poradzić, bo jak ostatnio byłam u pediatry to zapomniałam o to zapytać :(
 
Dziewczyny a mój synek tez ma 4 mc i tydzień i nie chce żadnego smoczka,nawet uspokajacza. Martwię się ze przez to ze nie miał nigdy smoczka nie będzie potrafił pić z butelki :(

I jeszcze inna sprawa. Gdy podnoszę go do odbicia na prosto nie trzyma sam glowki :(leżąc na brzuszku tez słabo podnosi,tzn podnosi ale widzę jak się meczy :(pediatra kazał wykonać nam morfologie i w razie czego do neurologa.
Od początku nosilismy go na prosto często tak do odbicia i może tu jest problem? :(albo może ze mało układane był na brzuszku i nie jest wycwiczony? :(
Martwię się bo znowu znajomej synek miał usg przezciemiaczkowe I wyszły jakieś poszerzenia przestrzenne. My też idziemy na badania ale za miesiąc dopiero.
Gdzie może być problem?:(
 
I mialyscie tak ze dziecko chce jeść tylko z jednej piersi?Mój miał zapalenie prawego ucha i nie chciał jesc z prawej piersi. Jak zaczęliśmy się leczyć to jadl a teraz znowu nie chce. Byłam na kontroli uszy są okey. Wiec o co chodzi? :( nie da się nawet przystawic z prawej strony.
 
reklama
co do głowy Hania moja trzyma ją super. Ale bardzo dużo leżała na brzuchu. jak się męczy to bardzo dobrze. często kłaść A krócej zainteresować czymś.
A co do jedzenia A spróbuj innej pozycji do jedzenia np z pod pachy może się uda oszukać
 
Do góry