reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

marys 28 skonczy 4 miesiac. krmie odciagnietym z racji budowy sutkow.. mam maly defekt piersi. moje sutki sa zle wykrztalconie. nie wiem jak to opisac. w sumie tak sobie mysle ze gdybym nie wiedziala ile zjada to pewno bym sie nad tym nie zastanawiala dlaczego tylko tyle.. a z drugiej strony pewno zeby jej ida i moze dlatego mniej je..,pediatra nie widzi nic zlego na razie dobrze wazy 7 kg..
 
reklama
Asiorek
Powiem Ci ze mój synek ostatnio też mało je,karmie go piersia. Czasami jest tak ze zje z jednej 5 minut i z drugiej tyle samo. I sama nie wiem czy on się najada. Ostatnio trochę osłabiony był bo brał antybiotyk na zapalenie ucha,a teraz brzuszek go boli i bierzemy przez tydzień osłonowe leki bo laryngolog kazala nam raz dziennie a okazało się ze dla tak małego dziecka to za mało. Teraz ma mniejszy apetyt a dziwne bo rośnie przecież. Tydzień temu ważył 7 kg a urodził się z wagą 3270.
A tak jak mówisz Twojej małej mogą wychodzić żeby i dlatego też może mniej jesc. Tak mi też pediatra powiedział.

Dziewczyny co mogę zastosować na ból głowy bo juz nie daje rady. Masakra jakas.
 
no moja to ssie tak. pociagnie porozglada sie znowu pociagnie porozglada sie.. szlak mnie trafia. a tez je co 2,5 -3 godziny.. na bol glowy najlepsze swierze powietrze ruch albo zabawa z dziecmi.. jak mi tablety nie pomagaja to wychodze na spacer i staram sie nie myslec...
 
Asiorek
A ile u Was trwa karmienie?Ja też ze swoim czasami juz nie daje rady,je z lewej piersi ładnie a z prawej czasami robi tak ze nawet nie da się przystawic i nie wiem czy on już nie chce bo z lewej mu wystarcza czy o co chodzi. A czasami chce z prawej i je. Od jakichś 2 tyg mam z tym problem bo do tej pory ladnie jadl z jednej i z drugiej.
I ciągle wkłada rączki do buzi i ssie i kiedy to ktoś zauważy bo nie tylko ja z nim jestem to każą mi przystawiac go bo głodny a on się denerwuje bo nie chce.
Ja tez jakoś nie czuje żeby piersi mi nabieraly,nie wiem czy tracę pokarm czy o co chodzi .
 
Ostatnio dużo nerwów i stresu mam więc mogło to negatywnie wpłynąć na laktacje. A macie jakieś dobre sposoby na ponowne pobudzenie z dzieckiem które mało je,wiem.ze często przystawiac ale on właśnie mało chce jesc. Musi być jakiś inny sposób.
 
Dziewczyny a jak Wy odmierzacie czas od jednego do drugiego karmienia?jak dziecko kończy jesc załóżmy o 10 to od tego czasu 2-3 h czy jak zaczyna jesc to od tej godziny?zamotalam ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :)
 
ja to zalezy jak popatrze na zegar. czasem na poczatki czasem w srodku a czasem po karmieniu. wiadomo ze z zegarkiem w reku dziecko tez jesc nie bedzie..
sylwia wiesz z butelki troche inaczej leci niz z piersi. ale porcje zjada w okolo 10 min.. moze szybciej.. na ja do butelki wciaz jej wlewam mleko z jednego cyca a to z tego wzgledu ze to mleko ma rozny sklad i doszlam do wniosku ze najlepiej to calego cyca wymieszac razem.. i sciagam do koca i tak jej daje.. a drugiego sciagam i idzie na zapas..,ja jakos lepiej sie czuje jak wiem ze w lodowce w razie czego czeka kolejna porcja. co do miekkosci piersi to nie ma nic wspolnego z iloscia mleka . moje donice zrobily sie flakowate a odciagam z jednej 200-250 ml mleka.. a tesciowa sie dziwila ze mam mleko jak piersi sa miekkie.. widzisz to ta stara "szklola" co mowi ze na wszystkie placze dziecko to tylko jedna wymowke maja.. ile ja sie naslucham .. mala placze slysze -ona jest glodna -na to ja nie jest bo jadla pol godziny temu-za chwile placze -ona jest spiaca-nie jest spiaca bo spala -ja na pewno brzuszek boli-nie boli bo nie podkurcza nozek kupe zrobila gazy puszcza-no to na pewno ja boli ucho .. bo bez czapki ja trzymasz.. i tak wkolo... wogole mojej tesciowej nie daje jej na spacery bo ona caly czas mi ja usypia... wkurza mnie to bo ja juz jej po 16 nie daje spac a tylko tesciowa mi ja w rece wezmie kolysze ja spiewa i ta od razu komara lapie.. albo ledwo sie przebudzi to na nowo ja usypia pozniej w nocy mi mloda nie spi albo budzi sie o 5 i koniec spania.. a tesciowa,oczywiscie sie smieje z tego.. bo ona,ja usypia zeby miala spokoj.. !!!!!!! teraz tesciowa ma focha bo nie dostaje jej ani na spacer ani po godzinie 16 a ona chce ja wiecie brac na spacerki i jezdzi po kolezankach sasiadkach sklepach osiedlowych i wszyscy nad tym wozkiem kichaja...


wow ale napocilam posta
 
reklama
Asiorek
Ja tez ciągle słyszę ze mały glodny bo zabawki bierze do buzi. Mimo iż jadl niedawno. Kilka razy próbowałam go przystawic ale nie chciał jesc czyli nie głodny ale i tak ciągle słucham ze jesc mu się chce bo rączki wkłada i mnie też to już meczy i stresuje i wkurza.
200 250 ml ściągasz? ??wow super....ja aż tyle raczej nie mam. Daj sposób na taką ilość pokarmu :)))hehe
 
Do góry