reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

GingerBaby
Dzięki za odpowiedź. Ja właśnie zrobiłam błąd ze mało ukladalam małego a brzuszku.
Właśnie naczytalam się o jakiejś asymetria ulozeniowej. Masakra. Chciałam umówić się do dobrego neurologa i dzwonie a tam na styczeń miejsce i to prywatnie. Musze innego dobrego poszukac. Ale ten był najlepszy :(a może któraś z dziewczyn zna dobrego neurologa dziececego z lubelskiego.
 
reklama
Hej
Sylwia ja ze starszakiem jeździłam do Dsk Lublin do dr Billewicz- Kraczkowskiej. Przyjmuje i na NFZ i prywatnie. Nie miałam zastrzeżeń. Może nie martw się na zapas. Moi chłopcy tez nie lubią na brzuchu leżeć. Chyba taki ich urok. Jeśli Cię to uspokoi to idź do lekarza ale napewno wszystko jest ok. Jesteś z Lublina lub okolic?
 
Sylwia, nwurologa nie znam. Ale moja szwagierka miala identyczny lroblem z synkiem. Nie chcial poc z jednej piersi, dostala zastoj i szybko zrezygniwala. Poza tym maly patrzyl tylko w jedno strone, mial plqska glowke i w ogolw jej nie trzymal sam. Chodzila z nim 1.5 roku na gimnastykę zeby to naprawic i spal na takiej soecjalnej podusi, z dziurą na główkę. Jak najczesciej ukladaj go na brzuszku. Krotko a często. Jak najmniej nos w pionie niestety bo jak jest slaby to pogarsza sytuacje. Na YouTube znajdziesz taki filmik jak cwiczyc z maluszkiem przweewroty na brzuszek. Taka babka w donu kręci na kolorowej macie. Cwicz z nim codziennie. To jest to co mozesz sama zrobić bo pewnie mq za slabe miesnie karku.
Jq z moim synkiem tak cwocze od poczatku bo nauczona przykladem obu szwagierek chcialan uniknac tej gimnastyki i udalo sie;) i ukladalam go do spania raz na jednym boczku raz na drugim-do czasu az zaprotestowal i nie chce soac na boczku- ale glowke ma prosta.
 
sylwia. a moze z tym karmieniem poprostu przyzwyczail sie na ta jecna strone.. moj starsxy mial podejzenie symetrii bo na kazdej wizycie u pediatry patrzyl w jedna strone. u neurologa bylo ok. kazala tylko ukladac zabawki rowno na 2 strony. z tym spaniem to ja robie tak od urodzenia ze mala przekladam do kazdego spania na inny boczek.. na poczatku nosilam gumki na rekach by pamietac ktora strona byla ostatnio a teraz juz nie zwracam tak uwagi.. z reszta ona sie rozwala w spaniu jak stary.. lezenie na brzuszku jest bardzo wazne. poloz go jak bedzie plakal przewroc znowu przekrac na brzuch i znowu.. mozesz tak wydluzac czas przekrecania.. musisz czasu poswiecic.. wiesz poszukaj sobie na you tube takiego fizjotrrapeute nazywa sie pawl zawitkowski. ten pan jest rewelacyjny. pokaze jak nosic dzidzie i cwiczenia pokazuje. jak moj mlody mial bioderka to sluchalam jego porad nie tego tempego ortopedy z naszego szpitala.. ja wlasnie nosze tak marysie. troche dziwacznie no i goszcza u nas zabawy podlogowe.. nie martw sie bedzie dobrze..

co do mojej mlodej to podnosi sie na brzuszku podpiera rekami.. ladnie trzyma ta glowe rozglada sie.. przewraca sie juz w obie strony wklada nogi do buzi.. opowiada we swiat.. :)
 
Ostatnia edycja:
Grabola u nas to samo:) poza tym bardzo lubi jak podciagam mu nozki do buzi, rechocze ze smiechu az milo:) a jak bylisny na bilansie to lejarka pochwalila,ze bardzo dobrze rozwiniety wiec widac ich efekty.
 
Kurcze dziewczyny dzięki za cenne informacje.
Szkoda ze wcześniej nie wiedziałam żeby tak z dzieckiem ćwiczyć. To moje pierwsze i wszystkiego się uczę. ..
 
sylwia nie martw sie wszystkie sie uczymy nawet przy kolejnych dzieciach zawsze jest cos co nas zaskoczy.. przedewszystkim nie boj sie dziecka .. nic zlego mu nie zrobisz a jak troche wiecej czasem poplacze na tym brzuchu to robisz to tylko dla jego dobra..

dziewczyny
moja natomiast ostatnio malo je.. daje jej ten odciagniety pokarm zawsze wypijala po 100 teraz nawet tej setki czasem nie chce wypic. dzis po poludniu od 11 zjadla tylko raz 50 a teraz na sile wyduldala 80.. i sie martwie.. przez ostatni tydzien spadla na wadze nie cale100 gram.. moj pokarm jej nie smakuje ???? wypluwa wszystko krzywi sie wypycha butelke jezykiem.. przesadzam???myslicie ze to przejsciowe?? skok rozwojowy??
 
reklama
Do góry