reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Ile nadrabiania ;-).
Też mam trochę problemów ze znajomymi bo przeprowadziliśmy się pół roku temu, wszędzie zamknięte osiedla i nie za bardzo mam możliwość poznawania nowych mam. A jestem jeszcze w takim wieku że moje koleżanki zamiast o rozmnażaniu myślą raczej o obronach mgr i zdobywaniu doświadczenia w pierwszej pracy. Więc brakuje mi kogoś z kim mogłabym na tematy dzieciowe porozmawiać.
Wy wracacie do PL a ja staram się stąd uciec. Takie mamy plany żeby za 2 lata, jak już w końcu się obronię, wyjechać. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale bardzo mi zależy żeby chociaż spróbować.

Marcysia - jesteś śliczną mamą no i masz rewelacyjną sukienkę. Ja nie wychodzę już w żadną, nawet maxi.

Czujecie takie hmm "dziwne" ruchy dziecka? Od kilku dni mała jakby się szamocze w tym moim brzuchu, ciężko to w sumie opisać. Po prostu czuję bardziej gwałtowne ruchy przez kilka chwil, 2-3 razy dziennie. Nie wiem czy panikować i dzwonić na sor, czy to normalne. Mój lekarz wraca dopiero za tydzień i nie mam za bardzo z kim tego skonsultować.
 
reklama
Dzien dobry czerwcoweczki! Zycze milego dnia! :)

sesi- ja zawsze najglosniej krzyczalam, ze nigdy nie wyjade i na prawde NIGDY nie myslalam, ze zamieszkam gdziekolwiek na obczyznie... no i masz... zycie bywa przewrotne ;)
 
Sesi nie wiem czy to to samo ale ja czasem czuję jakby mała się w coś zaplątała i próbowała sie uwolnić całą sobą albo jakby miała jakieś drgawki, zdaza mi sie to niezbyt często i wystarczy ze zmienię pozycje leżenia i ustaje. Wczoraj miałam USG i nie wspomniałam o tym ale córcia miała miarowe tętno i przepływy też ok więc mam nadzieje że to nic takiego:)
 
Sesi, ja mam czasem takie dziwne uczucie szybkich ruchów dziecka. Przypomina mi to psa, który się drapie za uchem :-p taki szybki ruch nogą lub ręką, który trwa parę sekund.
 
mysle dziewczyny ze to normalne.. kilka razy dziennie dzidzia poprostu sie porzadnie prostuje albo zmienia miejsce.. moj lezy w poprzek wiec jak sie rozciaga to wypycha mi brzuch z dwoch stron a boli jak nie wiem pozniej wlasnie sie szamocze w brzuchu i znowu jest spokoj... mozecie jak sie martwicie po takim szamotajacym ruchu poklupac go troche zobaczycie ze wam odstuka- mama wszystko ok... :)
ja robie kurczaki i ide na dwor witaminy d wchlonac.. macie moze jakas fajna marynate do kur bo mi to sie juz nozki zwykle oklepaly...
sloneczka wam zycze..

aaa co do sesji to ja bym chciala taka w kapeluszu w polu kwitnacego rzepaku ale nie wiem czy szwagierka pozniej znajdzie czas bo w pon szwagier wychodzi z wojska i wracaja na mieszkanie do warszawy... a teraz to ja tez sie zastanawian co ubiore bo w sumie w szafie same golfy i swetry... bedzie klapa...
 
Kochane moj maz mieszka w Uk juz od 13 lat rowniez ale ja pod skoczeniu studiów przyjechała tutaj spróbować zyc i odnaleźć. Dałam z siebie wszystko oboje mamy dobre prace biurowe ale to nie to... Ja strasznie tęsknie za rodzina:( u mnie wszyscy sa bardzo blisko i chce byc blisko nich. A poza tym duzo zainwestowaliśmy w Polsce bo wszystkie pieniądze tam inwestowaliśmy. Mamy dom plus wybudowaliśmy mała klinikę dla mnie abym mogła pracować dla siebie jakoś fizjoterapeuta a maz może sklep otworzy wiec nie bedziemy musieli wynajmować a to bardzo duzo, bo u nas w mieście sklepy płaca od 2.5 tysiąca do 4tys za wynajem.
Karina ja tłumaczyłam swojego magistra tutaj przez Naric, czekałam
Chyba z 6 miesięcy ale potwierdzili
Mi go tutaj u moge zawód wykonywac. Wiec może zgłoś sie do nich wiec może twoj tez przetłumaczą :)

Każdy nam mówi ze lepiej tutaj aby dziecko sie urodziło bo paszport brytysjki itp ale wiecie co ?? Mi on nie jest potrzebny co w życiu ma byc to bedzie :) może kiedy bede żałować ale na ta chwile zrobie wszystko aby dziecko wychowało sie z dziadkami, ciotkami i reszta rodziny:) wiem
Zd nie bedzie łatwo bo w Polsce jest ciężkie życie ale wierze ze Bog nas poprowadzi dobrze :)

Ale referat napisałam :) x

Wczoraj miałam panikę bo cały dzien miałam wolny i leżałam a misia bardzo mało sie ruszała :( miałam juz jechać do szpitala bo nic nie reagowała :( ani czekolada ani mleko ani muzyka ani pukanie w brzuch i ja i maz i nic :( płakać mi sie chciało a ona takie małe ruchy:(
A dziś poszłam do pracy a ona tak wariuje cały dzien :) wiec nie wiem od czego to zależy czy w pracy bo siedzę to jej nie wygodnie a w domu była taka zrelaksowana bo leżałyśmy cały dzien :)

Macie tez tak ze swoimi bąbelkami?
 
no i sesja nie wypalila.. teo nie pozwolil ani jednego zdjecia zrobic. wisial na mnie jak tylko wrocilam od fryzjera.
koronka- no ja to mam odwrotnie jak leze to sie rusza bo zwykle nie mam czasu by odpoczac caly dzien biegam za teosiem wiec go kolysze i pewno spiocha caly dzien... zdecydowanie dziala cola na mlodego... szczegolnie wieksze ilosci.. ostatnio mialalm grype zoladkowa i lekarz kazal mi wypyc litr coli mi pomoglo a mlody szalal jak na baletach.... :)
 
u mnie też na odwrót.. jak chodzę to spokój..dziecka nie ma.. ja to sobie wyobrażam tak, że ona siedzi przyczajona i słucha, co się dzieje :D a jak tylko się położę to balanga :D
 
reklama
u mnie podobnie- jak chodze to jest spokojny, jak tylko sie położę to jakby sie obrazil jak moge odpoczywać:) do roboty Mama;) i tak csly dzien po woli laze i cos grzebie. Ale jak sie przemęcze to tez strasznie kopie.
 
Do góry