reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Lolcia haha noo ja strasznie niecierpliwa jestem dlatego tak sie wkurzam tu na nich bo oni czas ze wszystkim maja. Wiem ze mozna po nubie okreslic ale jeszcze trzeba trafic taka fotke zeby ładnie bylo wszystko widac. Z usg tez wlasnie mysle ze musza mnie gdzies wcisnac i wyjscia nie maja przeciez.

Małgoś na samo slowo pasztet mnie mdli:-)

Sosnowiczanka moze jak kiedsy bedzie watek zamkniety to latwiej bedzie mowic o takich sprawach..bo to nic fajnego nie jest.
 
reklama
MalaZosia U nas jest kilka szkółek na basenie przy szkole, do której chodzi starsza córka. Wybraliśmy tą, do której chodziła Wika, bo na nauke pływania od podstaw jest ok. Gorzej z doskonaleniem, strasznie wolno to szło, więc przepisaliśmy ja do innej. U a]nas to koszt 360 zł za 1 kurs, który trwa 3 miesiące miej więcej, po 2 razy w tygodniu. U starszej wychodzi ciut drożej. Wika miała rok przerwy, bo też stwierdziliśmy, że mąż będzie z nia chodził i co? Może kilkanasie razy w roku byli:-) Ciężko sie zmotywować samemu., a na kurs, jak juz zapłacisz, idziesz i już;-)


Co do zachcianek, to ja mam czasem ochotę na śmieciowe jedzenie własnie niestety. Przedwczoraj był pasztet, dziś pizza mrożona, normalnie przerażam sama siebie:-)
Brzuch rosnie też, nie wiem jak długo jeszcze w pracy nie poznają, że jestem w ciąży:-)
 
hej dziewczyny dawno mnie nie bylo i nie mam sily nadrabiac ale jesli chodzi o tabletki jakie biore to wg przepisu lekasza prenatal classic i folik, tabletki z dha zaczne brac dopiero w drugim trymestrze bo takie sa zalecenia
 
Czesc
Mialam dzis wizyte ale niewiele z niej wyniklo dostalam skierowanie na usg na 19 listopada i wtedy sie dowiem
Co do rozwoju dzieci - oj dzieci sa rozne i maja swoje tempo najlepiej dac im czas i nie porownywac, ponoc chlopcy gorzej z mowa, ale ja mam akurat takie dwie gaduly ze glowa boli
Wydaje mi sie ze bardzo wazny jest rozwoj fizyczny i hartowanie, my na to bardzo zwracamy uwage, nasze dzieci super jezdza na nartach, rowerach, graja w tenisa, starszy plywa na zaglowkach, tylko ze my te sporty uprawiamy rodzinnie, a nie ze posylamy dzieci na zajecia sami siedzac na laweczce :-) plywalnie tez lubimy ale tylko jak leje deszcz i nie da sie wyjsc na dwor
O i gory lubimy, w tym roku chlopaki zdobyli szrenice i sniezne kotly a ja sie napalam na tatry moze z 3 dzidzia w nosidle
Jak to mowia w zdrowym ciele zdrowy duch :-)
O depresji tez bylo - mnie sponiewieralo po pierwszym porodzie, to byl ciezki okres, po drugim z tydzien mialam humory i tyle
Niobe - mialam te same watpliwosci, jak to bedzie czy starczy milosci dla drugiego, jadac rodzic zegnalam sie z nimze lzami w oczach i powiem ci ze teraz ...... W ogole nie wiem jak ja moglam tak myslec! A brat to najlepsze co moglam mu dac
 
Hej,
ja biorę na razie kwas foliowy, z witaminami zobaczymy co każe brać doktor. Słyszałam o tych tabletkach z dha, ponoć świetne dla rozwijającego się płodu, więc chyba się zdecyduję.
 
Hej, jak spędzacie długi weekend?:)
Chciałam dołączyć do "czerwcówek", mam termin na 10 czerwca. To moja druga, wyczekana ciąża ;) Starszy syn Antoś ma 10 miesięcy (sylwestrowy chłopak).
W pt byłam na usg, żeby upewnić się, że wszytsko ok. Maleństwo ma rączki nóżki i rozwija się :)
Któraś z Was pytała o witaminy, ja biorę femibion 1, ale przyznaję się, że wtedy jak mi się przypomni i kawas foliowy (ten regularnie), no i luteinę (mam PCO).
Co do depresji poporodowej to jakiejś dużej nie miałam, raczej chwilowe wahania nastrojów, ale długo nie mogłam się pogodzić ze swoim wyglądem, bo dużo przytyłam w ciąży... Mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie...


Potwierdzam, że rok macierzyńskiego to luksus, a jeszcze z mykiem jaki zrobiłam tj. podczas macierzyńskiego ciąża i mam nadzieję potem zwolnienie - super sprawa :):):)
niobe ja w pierwszej ciąży też miałam super cerę, a teraz... ;/
Ja też się obawiam, czy podołam... Myślę o tym, że Mały jest bardzo do mnie przywiązany, jest takim "cyckiem" i jak On sobie poradzi...
No ale wtedy staram się myśleć, że nie ja pierwsza i nie ostatnia, a poza tym dzieciaki wychowujące się razem to super sprawa...!
Sosnowiczanka, Smile0206 bo chyba często takie fora przenoszą się na wątek zamknięty... Nasze "grudniówki" pod koniec ciąży już tylko na zamkniętym, zawsze łatwiej pisać, zdjęcia wstawiać... :)
koga wow, sportowa z Was rodzina :)
Super słowa -> te o bracie :)

jej, ale się rozpisałam - pomyślicie, że jakaś wariatka ze mnie, ale chciałam się trochę do Was "wdrożyć" ;-)
 
reklama
. Kupiłam sobie krem na rozstępy, ale wszystkie jakie trafiłam były od 4 miesiąca - dlaczego? Udało się wam dostać taki, który można stosować już w trzecim miesiącu?

Niobe - kremy na rozstępy mają napis "od czwartego miesiąca" ponieważ nie ma badań naukowych zrobionych z udziałem kobiet w 1 trymestrze, dlatego firmy kosmetyczne tak się zabezpieczają. Ja stosuję od początku ciąży oliwki i kremy, nie mam żadnych obaw dlatego że żaden krem nie przenika do krwioobiegu, a nawet do skóry właściwej.

Rogala oczywiście bym wciągnęła, ale u nas mimo, że jest mnóstwo Poznaniaków, to w cukierniach tylko podróby rogali można dostać :(

Ja biore femibion 1, potem będę brała femibion 2

Sheaa - wg zaleceń mojego pierwszego gina też brałam femibion 1, bo uważał że kwas foliowy w nim zawarty ma "lepszą wchłanialność" niż kwas f. w foliku. Ale lekarz ten też twierdził, że jestem zdrowa i kilka innych bzdur. Mój obecny gin obalił to twierdzenie pokazując mi skład - no i faktycznie w foliku jest tyle samo kwasu foliowego, a co do wchłanialności - no on na żadnych badań pod tym kątem nie widział. Oczywiście będziesz brała taki kwas, jaki chcesz, ale czy warto przepłacać? Folik jest ok. 3x tańszy ;)

Właśnie skończyłam kroić warzywa na sałatkę jarzynową i leżę jak bela przed tv ;)
 
Do góry