reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Gratuluję wszystkim wspanialych widoków na usg:-)

Ja w poniedziałek idę na badania prenatalne z krwi na razie. Stres jest. właszcza, że drugiego usg jeszcze nie miała, a to w 6 tygodniu tylko pęcherzyk pokazało.
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt, oby wszystkie już takie były.
Ja wczoraj zrobiłam badania ale wyniki dopiero we wtorek po 11, a moja gin przyjmuje tylko we wtorki do 11. A miałam się zgłosić zaraz po zrobieniu badań, żeby założyła kartę i dała skierowanie na prenatalne. Kolejny wtorek to święto i wypadałaby wizyta dopiero 18.11 a to już 12 tydz i boję się że to już za późno na zapisanie się na prenatalne.
Ten kto powiedział, że ciąża to stan błogosławiony, musiał być nieźle naćpany. W życiu takiego stresa nie miałam, przed testem zamartwiałam się czy test będzie pozytywny, jak wyszła druga kreska jedyne co byłam w stanie powiedzieć to "o ku..wa, ja pier...ole" biedny mąż nie wiedział co się stało, ale później stres czy beta będzie wysoka i czy będzie rosła, ryczeliśmy oboje jak bobry, jak się okazało że wszystko jest ok. Później czy będzie serduszko, później czy rośnie, teraz czy prenatalne będą w porządku. I tak do porodu, masakra jakaś. Wy też tak macie, czy tylko ja taka panikara jestem?
Zakupiłam sobie na weekend tony jabłek, mandarynek i bananów bo jedyne co mogę jeść to owoce i kapusta kiszona, ewentualnie od biedy chleb z dżemem i czasem jogurt. Sery, mieso, wędliny fuj. Grejfrut był ohydny, tak kwaśny, że cytryna to najsłodszy owoc w porównaniu z nim. Także grejfrutem częstować nie będę, ale zapraszam na pozostałe owocki.
mamma-mila co to jest ten czynnik Coombosa?
 
Justyna. Czynnik Coombsa robi się wtedy, kiedy jest ryzyko konfliktu serologicznego, 3x w ciągu całej ciąży. To badanie wykrywa czy mój organizm nie produkuje przeciwciał względem dziecka.
 
JustynaT
Ja Cie rozumiem i napewno większość z nas! Co chwile jakiś stres, boimy sie o nasze małe cuda, bo strasznie nam na nich zależy! I tak, masz racje.... Tak do porodu! A po porodzie inne zmartwienia:) takie już jest życie jak sie na dzieci :) chyba nasi kochani rodzice potwierdza!

Odczyn coombsa służy do wykrywania przeciwciał niekompletnych występujących w schorzeniach immunologicznych krwi :)
 
Truskawka, MalaZosia - gratuluję! będzie super ;)

MalaZosia - ceny zabójcze ;/ Ja za prenatalne w 12 tyg płacę 250zł za usg i 100zł za badania z krwi (Szczecin).

Co do podusi ja mam mniej więcej taką: https://www.google.pl/search?q=podu...ko-kulki-poliestrowe-i4348742183.html;717;600

Jest mega fantastyczna ;) Ale ta Sosnowiczanki - wymiata! Dobrze, że się na narożniku mieści hihi ;) Ale dziewczyny nawet się nie zastanawiajcie. Komfort jest naprawdę świetny i można spaaać i spaać ZZzzzzz ;)
 
Ten odczyn Coombsa czy jakoś tak to sie chyba robi tylko gdy matka ma RH -? U nas jest tak, że ja mam RH+ a mój P RH- ale gin powiedział, że nie ma konfliktu. Jest tylko wtedy gdy matka ma RH -

No właśnie ceny mają tragicznie wysokie. Chyba poszukam gdzieś indziej. I muszę się zastanowić kto mi będzie prowadził ciążę. 20 listopada mam wizytę z USG na fundusz u jakiejś babeczki. Może okaże się spoko a najwyżej badania zrobię gdzieś ekstra ale na pewno uda mi sie taniej trafić. Przebitkę mają niezłą :/ W Szczecinie 100 zł za test z krwi a w Corfamedzie 240 zł. To chyba przegięcie pały! Zdzierusy.

A kobiety po 35 roku życia maja prawo do darmowych badań prenatalnych!


 
Ostatnia edycja:
reklama
MalaZosia
Z tego co ja wiem to jak jest Rh+to robi sie w pierwszym trymestrze tylko.. A jak Rh- to w każdym :)

Dajcie spokój, słabo sie robi jak słyszę o cenach ...
 
Do góry