reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

reklama
U nas tez ciemieniucha, mocno przyklejona i brązowa. Mam szampon który nie działa, z oliwką działałam na początku ale sie poddałam. Sprubuję może jeszcze raz od początku ta walkę.
Co do pieluch, to chyba się nie mogę wypowiadać bo używam wielorazówki czyli :Original Tots - www.totsbots.com
I takie zmienian co 2, 3 godziny, ale pampersa daję na noc i zmieniam nawet po 12 godz.
 
kurcze...a ja na spowiedzi pominelam pkt. 7 :-(

no to sie poprawiam - zmieniam Monice gacie po spaniu i przed spaniem albo jak kto woli przed karmieniem i po karmieniu :-)
w nocy nie zmieniam bo moja Edeltrauda Dzwonek nie sika noca tylko dopiero rano ok. 5-7 ;-)

a ciemieniucha...ja bardzo sobie chwale ta pianke ktora tu juz mju polecala (Mustella) - ostatnio przez te wysypkowe przygody przestalam nia myc wlosy Moni i mamy ciemieniuche :baffled: wiec trzeba wrocic... co prawda jak dla mnie ten zapach jest zbyt intensywny no ale co zrobic... grunt ze po max 2 myciach problem znika ;-)
 
kurcze...a ja na spowiedzi pominelam pkt. 7 :-(

no to sie poprawiam - zmieniam Monice gacie po spaniu i przed spaniem albo jak kto woli przed karmieniem i po karmieniu :-)
w nocy nie zmieniam bo moja Edeltrauda Dzwonek nie sika noca tylko dopiero rano ok. 5-7 ;-)

a ciemieniucha...ja bardzo sobie chwale ta pianke ktora tu juz mju polecala (Mustella) - ostatnio przez te wysypkowe przygody przestalam nia myc wlosy Moni i mamy ciemieniuche :baffled: wiec trzeba wrocic... co prawda jak dla mnie ten zapach jest zbyt intensywny no ale co zrobic... grunt ze po max 2 myciach problem znika ;-)
Maja też najwięcej sika nad ranem i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje? :confused:
Pieluchy w dzień zmieniam przeważnie co 3h lub od razu jak jest kupa
nas ciemieniucha na szczęście ominęła :tak:
 
A MOCNĄ MACIE CIEMIENIUCHĘ? BO MY MAMY TAKIE DELIKATNE ŁUSECZKI ALE JA JE ZMYWAM NORMALNIE PRZY KAPIELI - CZASEM JAK MOCNO NAMOCZYMY TO SIĘ LEPIEJ ZMYWAJĄ, CZASEM GORZEJ- ZOSTAJĄ ALE JA TO OLEWAM I ŻADNYCH ZABIEGÓW NA TO NIE STOSUJĘ a jak was czytam to się zastanawiam że może powinnam???
 
Jak tam czytam o tej częstotliwości mycia główki Dziecka to ja myję codziennie :tak:
A jeśli chodzi o mycie czymś innym niż płynem w którym kąpię Dziecko to ja w takim razie jeszcze nigdy w życiu nie myłam Mu główki :baffled::szok:
 
Ja tez myję małaej codziennie głowę bo pod koniec dnia to widac że włoski tłustawe sie robią i tłumacze sobie ,że przez to nie mamy i nie mieliśmy (tfu,tfu)ciemieniuchy:-)
 
reklama
ja też myj codziennie al ciemieniucha jest - ale tak jak mówiłam - taka leciutka sucha jak łupieżyk lekki więc ja za specjalnie z nią nie walczę...
 
Do góry