reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

[emoji3590]
IMG_20200319_095543.jpeg
 
reklama
Mój dzidziuś [emoji3590] usg prenatalne ok, wszystko w porządku [emoji7] miałam darmowe Pappa to zrobiłam, i mam nadzieję, że nie zadzwonią [emoji3526] (dzwonią tylko jak coś jest nie tak)
Piękne zdjęcie❤️, maleństwo ładnie zapozowało... 😉 super, że wynik USG dobry
 
No elegancko [emoji7]

Ja to nie licze na spokojne usg, bo mlodziez mimo ze miala ostatnio ledwo 3 cm pokazuje juz charakterek i rogi [emoji23] zero wspolpracy :D
Mój dzidziuś [emoji3590] usg prenatalne ok, wszystko w porządku [emoji7] miałam darmowe Pappa to zrobiłam, i mam nadzieję, że nie zadzwonią [emoji3526] (dzwonią tylko jak coś jest nie tak)
 
Poczytałam posty z linka który udostepnilas i wiem już że gdybym miała przeżywać to co te kobiety , to bym padła . Na razie zdecydowałam , że nie robię pappy . Tylko jak to teraz rozegrać? USG prenatalne mam 17 kwietnia (13 tydzień) ...coś późno , ale lekarz tak ustalił . Nie wiem czy czekać do USG , zobaczyć co wyjdzie i wtedy zrobić Nifty? Czy zrobić już przed USG bo potem będzie już w ogóle za późno ...? Drugie pytanie jak to dokładnie wygląda ? Czy zależy gdzie się robi itd.? Jestem z Trójmiasta . Może jest ktoś kto ma zamiar tam robić Nifty i podpowiedziałby mi gdzie zrobić najlepiej ?

Jeśli usg wychodzi kiepsko to badaniem z wyboru jest amnio. USG wyłapuje około 60% wad ogólnie. Co oznacza, że daje i wynik fałszywie negatywny (fałszywie pozytywny też). Nifty ma jak najbardziej sens kiedy USG wyszło super, co więcej warto już na USG mieć wynik testu NIFTY.


Poszukaj tu placówek :)
 
Uff zadzwonili mi z centrum medycznego, że jednak ginekolog w przyszłym tyb mnie przyjmie (ale tylko kobiety w ciąży) wszystkie w 1 dzień. Mam przyjechać bez osób towarzyszących, siedzieć w samochodzie i zadzwonić do rejestracji jak już będę, a one mi oddzwonią kiedy będę mogła wejść do placówki 😏
 
Mój dzidziuś [emoji3590] usg prenatalne ok, wszystko w porządku [emoji7] miałam darmowe Pappa to zrobiłam, i mam nadzieję, że nie zadzwonią [emoji3526] (dzwonią tylko jak coś jest nie tak)
Dzidzius piekny:-)

Faktycznie tak jest z tym dzwonieniem? Myslam że tak czy siak dostaje się wyniki.W pierwszej ciąży było u mnie wszystko ok,wyniki dostałam normalnie przysłali w kopercie.
 
Jeśli usg wychodzi kiepsko to badaniem z wyboru jest amnio. USG wyłapuje około 60% wad ogólnie. Co oznacza, że daje i wynik fałszywie negatywny (fałszywie pozytywny też). Nifty ma jak najbardziej sens kiedy USG wyszło super, co więcej warto już na USG mieć wynik testu NIFTY.


Poszukaj tu placówek :)
Ok, fajnie , dziękuję za namiary :)
 
Czyli jeśli wyjdzie za mało DNA płodu to po prostu jeszcze raz oddajesz próbkę ? Jak myślisz w którym tygodniu najlepiej zrobić Nifty ? Mam jedną wizytę ,taka podstawowa u gina 7 kwietnia , a 17 USG prenatalne ...myślę sobie żeby zrobić ok tego 7 , to byłby ok 12 tydzień
Powinni dosłać nową próbkę. A od którego tc jest nifty? Pamiętaj, że chodzi o ukończone tygodnie. Ja bym wykonała próg plus tydzień dla pewności.
 
reklama
Do góry