reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Czyli odraszasz Pappe tak ? tzn.wg tego co mówią kobiety , które robiły ten test. Mi przysługuje już darmowy test pappa,ale jeśli miałoby być tak jak piszesz to lepiej żebym go nie robiła bo ja znając siebie włosów sobie nie wyrwę , ale od razu cały łeb urwę ze stresu[emoji15][emoji85]
Mi też przysługuje darmowy, więc go zrobię bo to i tak łączny element z usg genetycznym, więc zapierać się że nie chcę to nie będę. Ale test z krwi robię niezależnie.
 
reklama
ja jak zapisywalam sie na prenatalne to babka mówi ze 470zl bo to komplet usg +pappa.. jak jej powiedzialam że chcę tylko usg to byla mega zdziwiona bo wszyscy robią w komplecie.. i trochę zaczelam sie zastanawiać... i dziś też czytałam jakie cuda wychodza na pappa wiec chyba zrobię tylko usg a jak będzie coś nie tak to może to nifty??
zupełnie nie wiem... ??
Tak bym zrobiła. Mniej nerwów a jesteś 200do przodu, szkoda kasy na to badanie.
 
Mi też przysługuje darmowy, więc go zrobię bo to i tak łączny element z usg genetycznym, więc zapierać się że nie chcę to nie będę. Ale test z krwi robię niezależnie.
Skoro mam darmowa Pappe to ok, mogę zrobić tylko boje się jakoś , że jak wyjdzie źle to tylko najem się nerwów , nie wiem czy jest mi to potrzebne ...Chyba że Nifty zrobię przed USG
 
Ok...czyli jeśli dobrze rozumiem miałaś wynik B12 we krwi ponad normę ...ale spadło do właściwej ilości dopiero jak zaczęłaś brać większe dawki B12? Przepraszam , że tak dopytuje ...nie wiem czy dobrze to rozumiem , a bardzo mnie to interesuje przez problem z moim poziomem b12
Spoko, nie problem.[emoji6]Tak, spadło dopiero przy wysokiej suplementacji 1,2mg. Po włączeniu dodatkowego 0,4 który znajdował sie w suplementach na owulację zeszły mi całkowicie zajady, co jest również związane z niedoborem b12. Cynku dodatkowo nie uzupełniałam. W sumie u mnie baza dla witamin to dalej methyl guard i ovarin.
 
Ja mam jutro kolejne genetyczne.
Znów USG i chyba test PAPPA
Tak wyszło, że badania prywatne i NFZ są dzień po dniu.
Lekarz, który mnie dziś badał powiedział, że nic sensownego z tego testu PAPPA nie wyczytam, bo normy bazują na wieku matki. Brutalna statystyka.
Mogę się tylko przestraszyć.
Czyli mam przesrane [emoji85]

Test PAPPA robiono mi w USA, ale miałam wtedy 30 lat i mniejszą świadomość.
Tam refundują badania prenatalne już od trzydziestki.
Tak sobie myślę, że skoro niewiele ten test wnosi to dlaczego Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (czy jakoś tak) to aprobuje? Wolałabym w ramach NFZ mieć możliwość NIFTY albo np. opcję w prywatnym ubezpieczeniu na życie.

A tak apropo..Jesteście ubezpieczone grupowo w pracy?
U mnie jest PZU i żenująca kwota 750 PLN z tytułu urodzenia dziecka [emoji849]
Ja nie jestem włączona w grupowe ubezpieczenie.
 
Skoro mam darmowa Pappe to ok, mogę zrobić tylko boje się jakoś , że jak wyjdzie źle to tylko najem się nerwów , nie wiem czy jest mi to potrzebne ...Chyba że Nifty zrobię przed USG
Pewnie, że możesz wcześniej. Byleby złapać próg minimalny z wysokości ciąży. Ja poprzednio robiłam na początku i w pierwszej próbce było za mało dna płodowego, powtarzałam po tygodniu i juz było ok.
 
Spoko, nie problem.[emoji6]Tak, spadło dopiero przy wysokiej suplementacji 1,2mg. Po włączeniu dodatkowego 0,4 który znajdował sie w suplementach na owulację zeszły mi całkowicie zajady, co jest również związane z niedoborem b12. Cynku dodatkowo nie uzupełniałam. W sumie u mnie baza dla witamin to dalej methyl guard i ovarin.
Ok, to będę brać większą dawkę tym bardziej , że też zaczęły mi się robic zajady w ciąży , kiedy nigdy nie miałam z nimi problemu. Widzę że ten methyl guard trochę kosztuje więc niestety go nie kupię; mam Optimal Prenatal , tam jest chyba tylko 100ug.
 
Pewnie, że możesz wcześniej. Byleby złapać próg minimalny z wysokości ciąży. Ja poprzednio robiłam na początku i w pierwszej próbce było za mało dna płodowego, powtarzałam po tygodniu i juz było ok.
Czyli jeśli wyjdzie za mało DNA płodu to po prostu jeszcze raz oddajesz próbkę ? Jak myślisz w którym tygodniu najlepiej zrobić Nifty ? Mam jedną wizytę ,taka podstawowa u gina 7 kwietnia , a 17 USG prenatalne ...myślę sobie żeby zrobić ok tego 7 , to byłby ok 12 tydzień
 
reklama
Mój dzidziuś [emoji3590] usg prenatalne ok, wszystko w porządku [emoji7] miałam darmowe Pappa to zrobiłam, i mam nadzieję, że nie zadzwonią [emoji3526] (dzwonią tylko jak coś jest nie tak)
 

Załączniki

  • IMG_20200319_092746.jpeg
    IMG_20200319_092746.jpeg
    57,7 KB · Wyświetleń: 85
Do góry