reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Hej ja usg prenatalne robię u swojej gin.. dowiedzialam sie od znajomej pielegniarki, ze jest bardzo wykształcona pod kątem wad genetycznych pracowala tez w poradni genetycznej przy szpitalu teraz ma swoja przychodnie ale tez ma wrócić do poradni.. podobno ma nosa i oko do wykrywania wad.. nazywa sie Katarzyna Moszczyńska przyjmuje na Śniadeckich 2 w Bydgoszczy.. konkretna i bardzo sympatyczna babka.. ale jak tylko cos mi sie nie spodoba to pojde tez gdzies indziej wiadomo co 2 opinie to 2... narazie odpuszczam testy pappa bo te statystyki są fatalne pod względem wyników.. zreszta moja znajoma ktora rodzila w lutym przez te testy w 3 tyg wraz z mezem posuneła sie w latach ze stresu.. jeszcze jestem takim wieku, ze nie obejmują mnie bezplatne badania ale to akurat nie problem, jezeli by cos bylo nie tak to ide od razu na badania Nifty..
Dziewczyny Z kujawsko-pomorskiego gdzie i u kogo robicie prenatalne?
 
reklama
w pierwszej ciazy mój mi nawet nie wspomniał o prenatalnych usg.. sama wyczytałam i sobie poszlam.. jak chodzisz na nfz to ten jeden raz 300zl to nie majątek a spokojna głowa [emoji4]
To ja już nie wiem. Mój mi powiedział że jakby na usg było coś nie tak to wtedy musiałabym zrobić... nie ogarniam, i nie wiem co robić...
 
I ja nie polecam badac kwasu foliowego jak sie bierze synetetyczny, bo u osób z mutacją MTHFR (ponad połowa) on się nie przyswaja, tylko jest jego poziom wysoki we krwi.
Ale to bardzo źle jak jest wysoki we krwi, a się nie przyswaja, bo może to podwyższać poziom homocysteiny, która jest toksyczna. To sygnał, że trzeba brać metyle w odpowiednich ilościach.
 
Niestety da się Kochana.. jeśli ktoś ma mutację w genie MTHFR (a połowa społeczeństwa ma nie wiedząc o tym), to kwas foliowy się kumuluje i staje się toksyczny dla płodu..
Miałam na myśli wysokie dawki folianu właśnie, też mam hetero i wcześniej wysoki kwas, b12 i homocysteinę. Teraz zbite.
 
jestem po wizycie szybkie usg... moje coś co jest niby naczyniem jest nadal ale dzidzia ma 1.66cm [emoji173] bije i pokazuje 8+0 więc rośnie w normie i oby jak najdłużej, dobrze ze poszlam jestem spokojniejsza.. następna wizyta z wynikami badań za 2 tyg
 
Do wszystkich dziewczyn, które rozważają zrobienie płatnych badań prenatalnych po usg u swojego gina gdy pojawią się jakieś wątpliwości. Musicie pamiętać, że na wykonanie badan prenatalnych jest dość mało czasu, tzn. Między 11 a 13+6 tc. Weźcie to pod uwagę bo może być sytuacja, że nie będzie terminu tam gdzie będziecie chciały iść. Wystarczy, że u swojego gina będziecie np.w 12 tc i zdecydujecie się na płatne prenatalne, to zostaną wam niecałe 2 tygodnie na prenatalne. Dobre placówki lub lekarze często są oblegani i może być ciężko wcisnąć się w termin.
 
jestem po wizycie szybkie usg... moje coś co jest niby naczyniem jest nadal ale dzidzia ma 1.66cm [emoji173] bije i pokazuje 8+0 więc rośnie w normie i oby jak najdłużej, dobrze ze poszlam jestem spokojniejsza.. następna wizyta z wynikami badań za 2 tyg
Fajnie 😊 ja też jestem ciekawa co u mojego bąbelka bo ja mam dziś 8+2 więc jak pójdę pojutrze to powinno być ok 1.8-2 cm.
 
reklama
Do góry