reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
I ja nie polecam badac kwasu foliowego jak sie bierze synetetyczny, bo u osób z mutacją MTHFR (ponad połowa) on się nie przyswaja, tylko jest jego poziom wysoki we krwi.
 
Z kwasem foliowym nie da się przesadzić. Również w formie metylowanej. Przy różnych ryzykach rozwojowych stosuje się naprawdę kobyle dawki.
Niestety da się Kochana.. jeśli ktoś ma mutację w genie MTHFR (a połowa społeczeństwa ma nie wiedząc o tym), to kwas foliowy się kumuluje i staje się toksyczny dla płodu..
 
To jak dał namiar na certyfikowanego to on zrobi USG genetyczne już.

U mnie też nie ma wskazań ale będę robić mam w pakiecie w lux medzie i dodatkowo będę robić u takiego speca w KRK. Czyli będę mieć 2 jedno za darmo a drugie dopłacę
W poprzedniej ciazy też tak robiłam i byłam mega zadowolona z tego drugiego USG niesamowite :)
to Tak samo jak ja i też w Krakowie :) u kogo robisz genetyczne ?
 
Cześć dziewczyny chętnie dołączę. Aż nie mogę uwierzyć w to szczęście „w końcu będę mama”[emoji846] Staraliśmy się przez długi czas przeszliśmy 2 nieudane IUI aż tu nagle w chwili kiedy straciliśmy już nadzieje udało się naturalnie. Termin mam na 20 października jestem po pierwszym USG maluszek miał całe 3 mm [emoji7] czekam z niecierpliwością na kolejna wizytę. I ciagle trzęsę się i martwię żeby wszystko było dobrze. Nigdy nie byłam panikarą do wszystkiego podchodziłam na zimno, teraz się nie poznaje. Wiem ze tak nie można ale chyba nie potrafię inaczej. Tez tak macie? Nie jestem w tym sama?

Mamy ten sam termin[emoji6] też się martwię ale nie panikuję. Nasz dzieć jest z ivf[emoji3]
 
Jest dokładnie tak jak sówka mówi, kwas foliowy w nadmiarze jest toksyczny dla płodu. Jednak badać jest tylko sens przed braniem lub jak bierzemy sam metylowany.
 
reklama
Do góry