reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

To pewnie właśnie te prenatalne 11-13 tc będziesz miała wtedy :) Mój chce je zrobić po 12 tc bo wtedy podobno więcej widać. A te inne testy to żeby zrobić jeśli w tym coś wyjdzie nie tak. Takie USG chyba obowiązkowe, bo tam się bada też przezierność karkową pod katem zespołu downa i innych wad wrodzonych, więc bardzo ważne. Ale ja chodzę prywatnie, to nie wiem czy tak samo jest np. na NFZ jeśli ktoś leczy się na NFZ :)
Ja po prostu oznaczam sobie poziom we krwi i do tego dobieram poziom, bo inaczej to celowanie w ciemno..
Hmm,masz rację . Jak myślisz co oznaczyć zatem. Mam dość nisko ferrytyne ale nie poniżej normy ,lekarz stwierdził że nie muszę brać żelaza .
 
reklama
To ja już nie wiem co mam robić![emoji2368][emoji2368]
Oczywiście w ramach funduszu jest usg na koniec pierwszego trymestru takie dokładniejsze, ale prenatalne jest płatne robione na lepszym sprzęcie (teoretycznie [emoji28]) i lekarz powinien mieć certyfikat, dodatkowo robi się test PAPPA z krwi, na nfz tego nie robią bez wskazan.
 
Oczywiście w ramach funduszu jest usg na koniec pierwszego trymestru takie dokładniejsze, ale prenatalne jest płatne robione na lepszym sprzęcie (teoretycznie [emoji28]) i lekarz powinien mieć certyfikat, dodatkowo robi się test PAPPA z krwi, na nfz tego nie robią bez wskazan.
To by się zgadzało, bo lekarz dał mi namiary właśnie na jakiegoś certyfikowanego lekarza od USG i pamiętam, że się zdziwiłam 😂
 
Tu nie mam pewności bo ciążę prowadzę co prawda dwutorowo, ale jeden lekarz to lekarz prywatny a drugi luxmed a tam w pakiecie są.
Oki to w takim razie dla sprostowania @Verona26 może tak być, że będziesz miała dokładniejsze USG, ale nie to co mi kazał zrobić lekarz prywatny, że to może nie jest to USG genetyczne i że jak jest OK to na NFZ nie kierują 🤷🏼‍♀️ Ja to już się gubie w tych badaniach 😂 W każdym razie mi lekarz dał skierowanie na „USG prenatalne płodu 11-13 tc” i powiedział, że „to muszę zrobić a reszta badań jak będę chciała”. To ja po prostu założyłam, że na NFZ może coś się pozmieniało i refundują takie USG pod kątem wad genetycznych skoro powiedział o „obowiązku zrobienia”. Warto to potwierdzić :)
 
Ostatnia edycja:
No ja chodzę właśnie na NFZ. Nie wiem. Dzisiaj tylko jak to zapytałam o prenatalne minpwoiedzial że nie są konieczne w mojej sytuacji. I zrobił szybkie USG przez brzuch by zobaczyć ile dzidzia urosła i czy serduszko bije, powiedział że to za 3 tygodnie to będzie bardzo dokładne... także być może to prenatalne, on nazwał że badaniem na koniec 1 tremestru. Powiedział że będzie bardzo dokładne.
A który to tydzień ? Pewnie pisałaś wyżej, ale tyle wiadomości się pojawia , że nie nadążam zawsze ;)
 
Na ISG dzisiaj było 9+2 Ale mówił że plus minus 6 dni. A z OM wychodzi 9+6 [emoji4] zdjęcie slabo widoczne, widzę tylko plamke [emoji20] a trochę się zawiodłam myślałam że będzie więcej widac
A który to tydzień ? Pewnie pisałaś wyżej, ale tyle wiadomości się pojawia , że nie nadążam zawsze ;)
 
super niech dzidzia rośnie [emoji4]

też biorę prenatal uno i zastanawiam się czy brać coś jeszcze?
No nie wiem właśnie sama . Mam trzy preparaty dla kobiet w ciąży 😛 ,ale biorę finalnie tylko ten Prenatal Uno plus metylowany kwas foliowy , magnez i wit D , bo nie chcę za dużo. Czekam teraz na Prenatal Optimal z Seeking Health ,ma dobre opinie .
 
Na ISG dzisiaj było 9+2 Ale mówił że plus minus 6 dni. A z OM wychodzi 9+6 [emoji4] zdjęcie slabo widoczne, widzę tylko plamke [emoji20] a trochę się zawiodłam myślałam że będzie więcej widac
Uuu 9 tydz to już fajnie :) U mnie też tylko plamka ,ale ja dopiero początek 7 tyg ...kolejna wizyta za miesiąc , lekarz mówił ,że w tym gabinecie do którego idę za msc ma lepszy sprzęt ,więc jeśli wszystko będzie ok to może za msc zobaczę już ciut więcej 😃
 
reklama
U mnie na pierwszym USG dopochwowym było super widać A dzisiaj miałam już robione normalne i słabo wyszło... myślałam że będzie widac nozki rączki tak dupa, ale widzialam jak bije serduszko A to najważniejsze 1[emoji173]
Uuu 9 tydz to już fajnie :) U mnie też tylko plamka ,ale ja dopiero początek 7 tyg ...kolejna wizyta za miesiąc , lekarz mówił ,że w tym gabinecie do którego idę za msc ma lepszy sprzęt ,więc jeśli wszystko będzie ok to może za msc zobaczę już ciut więcej [emoji2]
 
Do góry