reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

ja dzisiaj odwolalam wizytę i miałam isc za tydzień i teraz okazało sie że lekarza na tydzień nue ma wiec ja w nogi i dziś na wizytę.. czekam w kolejce... ciekawe czy cos sie u mnie zmieniło [emoji52]

co do prenatalnych to na nfz po 35rz chyba ze sa jakieś wskazania... a jak nie to prywatnie... ok 300zl ale ja uważam ze warto bo badane sa wszystkie konczyny, komory serca, przepływy.. dla swojego spokoju warto zrobić i to najlepiej 3D/4D [emoji4]
 
reklama
Opisze na pw jak wroce ze spacerniaka :) (dziecko i pies czeka....)
A co Ci było jeśli mogę spytać? Bo u mnie też tragedia i strasznie chciałabym teraz sn. Wszystko mnie bolało, masakryczne jelita, nic nie trawiłam, dwójka niekontrolowana, ból flaków, samopoczucie tragedia, zero mleka. Jak mnie otwierali to mówili, że jest mnóstwo zrostów, teraz pewnie kolejne bo czuje taki fantomowy ból pod żebrami gdzie młoda mi głową cumowała.
 
To ja już nie wiem co mam robić![emoji2368][emoji2368]
Tak,jak napisały dziewczyny. ,,nie ma wskazania,, tzn. że nie ukończyłeś 35 roku życia, a co za tym idzie leczac się państwowo tego typu badania Cię nie obejmują. Usg,które lekarz Ci wykona nie będzie usg genetycznym robionym przez certyfikowanego ultrasonagrafiste specjalizujacym się w tego typu badaniach. Zrobisz oczywiście,co uważasz za słuszne, ale jesli mam radzić,to wręcz powinnaś wykonać te badania w gabinecie prywatnym. Koszt to ok 400 zł.
 
Ja biore takie leki.. gin mi takie zapisala i dodala, ze mam sie zaopatrzyc przez Internet bo w zwykłych aptekach kosztują 2x wiecej..
Image%20(1).jpeg
 
ja dzisiaj odwolalam wizytę i miałam isc za tydzień i teraz okazało sie że lekarza na tydzień nue ma wiec ja w nogi i dziś na wizytę.. czekam w kolejce... ciekawe czy cos sie u mnie zmieniło [emoji52]

co do prenatalnych to na nfz po 35rz chyba ze sa jakieś wskazania... a jak nie to prywatnie... ok 300zl ale ja uważam ze warto bo badane sa wszystkie konczyny, komory serca, przepływy.. dla swojego spokoju warto zrobić i to najlepiej 3D/4D [emoji4]
Ciekawe czy to moje w ramach ubezpieczenia prenatalne USG 11-13 tc będzie 3D chociażby hmm Będę musiała się zapytać zapisując się czy oni w ogóle takie sprzęty mają :O
 
ja dzisiaj odwolalam wizytę i miałam isc za tydzień i teraz okazało sie że lekarza na tydzień nue ma wiec ja w nogi i dziś na wizytę.. czekam w kolejce... ciekawe czy cos sie u mnie zmieniło [emoji52]

co do prenatalnych to na nfz po 35rz chyba ze sa jakieś wskazania... a jak nie to prywatnie... ok 300zl ale ja uważam ze warto bo badane sa wszystkie konczyny, komory serca, przepływy.. dla swojego spokoju warto zrobić i to najlepiej 3D/4D [emoji4]
Dzięki za wyjaśnienie! Czyli jak lekarz mówił, że „muszę zrobić USG prenatalne u certyfikowanego lekarza”, czyli wychodzi na to że to genetyczne, to chodziło mu o to, że on chce żebym ja to zrobiła, a nie że twraz jest taki obowiązek u wszystkich kobiet. Od razu zaznaczę, że mam 26 lat.
 
Dzięki za wyjaśnienie! Czyli jak lekarz mówił, że „muszę zrobić USG prenatalne u certyfikowanego lekarza”, czyli wychodzi na to że to genetyczne, to chodziło mu o to, że on chce żebym ja to zrobiła, a nie że twraz jest taki obowiązek u wszystkich kobiet. Od razu zaznaczę, że mam 26 lat.
Tak, dokładnie. Tzn,że powinnaś wykonac je prywatnie. A to które zrobi Ci Pan doktor na ubezpieczenie,to będzie usg na pewno dokładniejsze niz zazwyczaj,tzn może sprawdzić przepływy itp ale nie jest to usg genetyczne na pewno.
 
reklama
Tak, dokładnie. Tzn,że powinnaś wykonac je prywatnie. A to które zrobi Ci Pan doktor na ubezpieczenie,to będzie usg na pewno dokładniejsze niz zazwyczaj,tzn może sprawdzić przepływy itp ale nie jest to usg genetyczne na pewno.
Takie dokładniejsze wystarczy jak nie ma czynników ryzyka u mnie ;) Chociaż on mówił o sprawdzeniu wad genetycznych takich jak zespół downa i że wykonać je musi certyfikowany lekarz (dał mi nazwisko) i że on tylko takie zwykłe USG mi robi jako ginekolog prowadzący ciążę.
 
Do góry