reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Cześć Dziewczyny [emoji4] Rzadko bywam ale moje mdłości nie dają mi żyć... Ale dziś napiszę bo jestem po wizycie. Wszystkie wyniki bardzo dobre. Dzidziuś urósł. Ma już 2.55 cm [emoji173] Serduszko pięknie bije [emoji173] Pytałam prenatalne,opowiedział mi że nie ma takiej potrzeby by je robić. Gdyby na usg było coś nie tak wtedy by mi je zlecił. Mówił że mogę zrobić prywatnie jak chce ale w moim wieku nie ma do tego żadnych wskazań. Następna wizyta kończąca 1 trymestr 31.03 [emoji4]
 
reklama
Ja urodziłam w Bielańskim.
I niestety z moich doświadczeń - nie polecam nikomu. Po porodzie cc nie mogłam widzieć swojego dziecka przez 30h. Dla mnie to była trauma.
Przykro mi to czytać, że miałaś takie doświadczenia :( Ja tylko ze względu na śmierć bliskich osób w tym szpitalu nie chciałam od początku tam rodzić, więc w ogóle nie zgłębiałam standardów opieki medycznej. Ale to nie wynika oczywiście z tego, że bliskie osoby zostały źle zaopiekowane, bo trafiliśmy na cudownych lekarzy, bardzo empatycznych, do końca życia zapamiętam panią doktor, która towarzyszyła nam w ostatnich godzinach życia babci, wszystko wyjaśniła, przytuliła, była bardzo „ludzka”. Nie chcę tam rodzić tylko z moich osobistych psychicznych aspektów, bo po prostu odszedł tam ktoś kogo kochałam nad życie i zbyt wiele cierpienia tam zostawiłam w związku z chorowaniem tej osoby i teraz drugiej... 😘
 
Cześć Dziewczyny [emoji4] Rzadko bywam ale moje mdłości nie dają mi żyć... Ale dziś napiszę bo jestem po wizycie. Wszystkie wyniki bardzo dobre. Dzidziuś urósł. Ma już 2.55 cm [emoji173] Serduszko pięknie bije [emoji173] Pytałam prenatalne,opowiedział mi że nie ma takiej potrzeby by je robić. Gdyby na usg było coś nie tak wtedy by mi je zlecił. Mówił że mogę zrobić prywatnie jak chce ale w moim wieku nie ma do tego żadnych wskazań. Następna wizyta kończąca 1 trymestr 31.03 [emoji4]
To ja myślałam, że USG prenatalne 11-13 tc jest obowiązkowe. W każdym razie tak mój lekarz powiedział, że to „muszę zrobić” a te inne amniopunkcje itd. to jak będę chciała. Super, że wszystko jest dobrze :)
 
Tzn on powiedział że za 2 tygodnie będzie usg takie dokładne i dłuższe na koniec pierwszego trymesstru Ale nie wiem co ono oznacza... może mu chodziło o testy A nie Usg [emoji848]
To ja myślałam, że USG prenatalne 11-13 tc jest obowiązkowe. W każdym razie tak mój lekarz powiedział, że to „muszę zrobić” a te inne amniopunkcje itd. to jak będę chciała. Super, że wszystko jest dobrze :)
 
Zadaje wam zdjęcie Ale dzisiaj miałam zwykle usg przez brzuch i już nie tak wyraźne jak ostatnio [emoji4]
20200310_134359.jpeg
 
Tzn on powiedział że za 2 tygodnie będzie usg takie dokładne i dłuższe na koniec pierwszego trymesstru Ale nie wiem co ono oznacza... może mu chodziło o testy A nie Usg [emoji848]
To pewnie właśnie te prenatalne 11-13 tc będziesz miała wtedy :) Mój chce je zrobić po 12 tc bo wtedy podobno więcej widać. A te inne testy to żeby zrobić jeśli w tym coś wyjdzie nie tak. Takie USG chyba obowiązkowe, bo tam się bada też przezierność karkową pod katem zespołu downa i innych wad wrodzonych, więc bardzo ważne. Ale ja chodzę prywatnie, to nie wiem czy tak samo jest np. na NFZ jeśli ktoś leczy się na NFZ :)
 
Na NFZ badania prenatalne są nieobowiązkowe, dodatkowo płatne. Chyba, że masz pow 35 lat albo inne wskazania wtedy masz skierowanie i darmowe badania.
To pewnie właśnie te prenatalne 11-13 tc będziesz miała wtedy :) Mój chce je zrobić po 12 tc bo wtedy podobno więcej widać. A te inne testy to żeby zrobić jeśli w tym coś wyjdzie nie tak. Takie USG chyba obowiązkowe, bo tam się bada też przezierność karkową pod katem zespołu downa i innych wad wrodzonych, więc bardzo ważne. Ale ja chodzę prywatnie, to nie wiem czy tak samo jest np. na NFZ jeśli ktoś leczy się na NFZ :)
 
"USG genetyczne - od zwykłego USG różni się tym, że wykonywane jest na bardzo czułym sprzęcie i przez doświadczonego lekarza (najlepiej takiego, który posiada certyfikat). USG prentalne trwa zazwyczaj o wiele dłużej niż zwykłe badania, czasem nawet godzinę. W trakcie USG ginekolog mierzy grubość fałdu karkowego, pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, wymiary i kształt organów płodu, kość nosową dziecka, pracę serca, łożysko, płyn owodniowy, pępowinę oraz długość kości udowych". Jest jeszcze test pappa (nie wiem czy rutynowo wykonywany posczas badań prenatalnych). I to takie podstawy w tym temacie. Później wg zaleceń lekarza można poszerzyć diagnostykę o część inwazyjną jeżeli jest to wskazane.
 
Wróciłam od lekarza ...puki co wszystko jest ok , Dzidzia ma 12,6 mm 😃 . Kolejna kontrola za aż za miesiąc , chyba , że zacznie się dziać coś złego to wiadomo szpital . Jakie bierzecie witaminy w ciąży ? Ja biorę Prenatal Uno ,do tego metylowany kwas foliowy z Seeking Health. Biorę jeszcze witaminę D, magnez. Każdy doradza co innego , a ja nie chcę zaszkodzić . 🙈 Ten lekarz u którego właśnie byłam kazał brać Folik ,ale ja tego nie będę brać . Czy można zaszkodzić nadmiarem metylowanej formy kwasu foliowego i jaką dawkę w sumie powinno się brać ?
Ja po prostu oznaczam sobie poziom we krwi i do tego dobieram poziom, bo inaczej to celowanie w ciemno..
 
reklama
No ja chodzę właśnie na NFZ. Nie wiem. Dzisiaj tylko jak to zapytałam o prenatalne minpwoiedzial że nie są konieczne w mojej sytuacji. I zrobił szybkie USG przez brzuch by zobaczyć ile dzidzia urosła i czy serduszko bije, powiedział że to za 3 tygodnie to będzie bardzo dokładne... także być może to prenatalne, on nazwał że badaniem na koniec 1 tremestru. Powiedział że będzie bardzo dokładne.
To pewnie właśnie te prenatalne 11-13 tc będziesz miała wtedy :) Mój chce je zrobić po 12 tc bo wtedy podobno więcej widać. A te inne testy to żeby zrobić jeśli w tym coś wyjdzie nie tak. Takie USG chyba obowiązkowe, bo tam się bada też przezierność karkową pod katem zespołu downa i innych wad wrodzonych, więc bardzo ważne. Ale ja chodzę prywatnie, to nie wiem czy tak samo jest np. na NFZ jeśli ktoś leczy się na NFZ :)
 
Do góry