reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

U nas tak jest w UK (nie ważne czy to panstwowo czy prywatnie )
Nawet przy cc ojciec dziecka jest cały czas nawet może trzymać kobietę za rękę nawet ta "śpiąca " czyli co jest full uśpiona.
Ale co mnie zdziwiło albo zaskoczyło po porodzie ojciec dziecka siada da taki fotel kazuja mu ściągnąć koszulkę i bierze dziecko na ręce pierwsze dają matce potem ojcu . Podoba mi się to chociaż jedna rzecz z UK 😂

i to jest super! fajnie gdyby polskie państwowe szpitale miały taki standard.
 
reklama
To ja myślałam, że USG prenatalne 11-13 tc jest obowiązkowe. W każdym razie tak mój lekarz powiedział, że to „muszę zrobić” a te inne amniopunkcje itd. to jak będę chciała. Super, że wszystko jest dobrze :)
pewnie mówiąc o badaniach prenatalnych miał na myśli test podwójny (usg + biochemia) a one już refundowane nie są przed 35rż bez wskazań dodatkowych.
 
"USG genetyczne - od zwykłego USG różni się tym, że wykonywane jest na bardzo czułym sprzęcie i przez doświadczonego lekarza (najlepiej takiego, który posiada certyfikat). USG prentalne trwa zazwyczaj o wiele dłużej niż zwykłe badania, czasem nawet godzinę. W trakcie USG ginekolog mierzy grubość fałdu karkowego, pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, wymiary i kształt organów płodu, kość nosową dziecka, pracę serca, łożysko, płyn owodniowy, pępowinę oraz długość kości udowych". Jest jeszcze test pappa (nie wiem czy rutynowo wykonywany posczas badań prenatalnych). I to takie podstawy w tym temacie. Później wg zaleceń lekarza można poszerzyć diagnostykę o część inwazyjną jeżeli jest to wskazane.
O właśnie o tym USG mówił mi lekarz :)
 
Jakaś polozna się wypowiadała na ten temat, jak sobie przypomnę nazwisko to napiszę. Ona robiła na Kopernika takie badania wyszło że nie ma cesarka ani naturalny wpływu na zachowanie dzieci po porodzie. U mnie by się w sumie też ta teoria obaliła. Mam bardzo spokojne dziecko, wręcz strachliwe i zawsze taka byla

Jedynie na napięcie mięśniowe jest udowodnione że może być problem po cesarce ale to też jest bardzo malutki odsetek dzieci, już nie wiem czy nawet brane jest to w jakikolwiek sposób pod uwagę.




Poród w pół h???
Jak ja zazdroszczę takim ludziom na prawdę to jest dar !
Wtedy można nie zdążyć dojechać do szpitala[emoji23]
 
pewnie mówiąc o badaniach prenatalnych miał na myśli test podwójny (usg + biochemia) a one już refundowane nie są przed 35rż bez wskazań dodatkowych.
No tak to to na pewno! Ale to USG samo 11-13 tc nazwał USG prenatalnym i że jest obowiązkowe i że to muszę zrobić a że cała reszta to jak chcę lub są czynniki ryzyka. Możliwe, że ja NFZ nawet takie USG nie jest obowiązkowe i refundowane 🤷🏼‍♀️
 
Jakaś polozna się wypowiadała na ten temat, jak sobie przypomnę nazwisko to napiszę. Ona robiła na Kopernika takie badania wyszło że nie ma cesarka ani naturalny wpływu na zachowanie dzieci po porodzie. U mnie by się w sumie też ta teoria obaliła. Mam bardzo spokojne dziecko, wręcz strachliwe i zawsze taka byla

Jedynie na napięcie mięśniowe jest udowodnione że może być problem po cesarce ale to też jest bardzo malutki odsetek dzieci, już nie wiem czy nawet brane jest to w jakikolwiek sposób pod uwagę.




Poród w pół h???
Jak ja zazdroszczę takim ludziom na prawdę to jest dar !
Tak, mamie odeszły wody w domu, wzięła torbę, poszła na autobus do Szpitala Bielańskiego (5 min. drogi od domu do autobusu i kilka przystanków), doszła do Szpitala, tam zdziwieni czemu rodzi bo miała mały brzuch, mówiła cały czas, że ona już tak rodzi rodzi naprawdę a położne i lekarz, że gdzie tam dopiero pani przyjechała to jeszcze pani przynajmniej z 5 godzin poleży zwłaszcza, że była zawsze bardzo szczupła i wąskie biodra no i w końcu mama znów krzyczy bo sobie poszli to lekarz zbadał rozwarcie i mówi, że o cholera ona naprawdę rodzi! Po wejściu do szpitala jakieś dosłownie 30 min. i już byłam na świecie 😂😂😂 Chciałabym tak samo mega haha Nawet nie wiem czy zdążyli jej jakieś znieczulenie dać, pewnie nie 😂
 
Oczywiście w ramach funduszu jest usg na koniec pierwszego trymestru takie dokładniejsze, ale prenatalne jest płatne robione na lepszym sprzęcie (teoretycznie [emoji28]) i lekarz powinien mieć certyfikat, dodatkowo robi się test PAPPA z krwi, na nfz tego nie robią bez wskazan.
O widzisz czyli jednak :) Dzięki :) Dotyczy to też tego USG prenatalnego 11-13 tc tak?
 
reklama
No tak to to na pewno! Ale to USG samo 11-13 tc nazwał USG prenatalnym i że jest obowiązkowe i że to muszę zrobić a że cała reszta to jak chcę lub są czynniki ryzyka. Możliwe, że ja NFZ nawet takie USG nie jest obowiązkowe i refundowane 🤷🏼‍♀️

Tu nie mam pewności bo ciążę prowadzę co prawda dwutorowo, ale jeden lekarz to lekarz prywatny a drugi luxmed a tam w pakiecie są.
 
Do góry