reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

super niech dzidzia rośnie [emoji4]

też biorę prenatal uno i zastanawiam się czy brać coś jeszcze?

Wróciłam od lekarza ...puki co wszystko jest ok , Dzidzia ma 12,6 mm [emoji2] . Kolejna kontrola za aż za miesiąc , chyba , że zacznie się dziać coś złego to wiadomo szpital . Jakie bierzecie witaminy w ciąży ? Ja biorę Prenatal Uno ,do tego metylowany kwas foliowy z Seeking Health. Biorę jeszcze witaminę D, magnez. Każdy doradza co innego , a ja nie chcę zaszkodzić . [emoji85] Ten lekarz u którego właśnie byłam kazał brać Folik ,ale ja tego nie będę brać . Czy można zaszkodzić nadmiarem metylowanej formy kwasu foliowego i jaką dawkę w sumie powinno się brać ?
 
reklama
Ja urodziłam w Bielańskim.
I niestety z moich doświadczeń - nie polecam nikomu. Po porodzie cc nie mogłam widzieć swojego dziecka przez 30h. Dla mnie to była trauma.
Ja chciałam w Wołominie. Tam rodziłam córki SN (2007,2009)
Teraz będę rodzić na Karowej bo tam prowadzę ciąże (bliźniaki)
 
Cześć dziewczyny chętnie dołączę. Aż nie mogę uwierzyć w to szczęście „w końcu będę mama”[emoji846] Staraliśmy się przez długi czas przeszliśmy 2 nieudane IUI aż tu nagle w chwili kiedy straciliśmy już nadzieje udało się naturalnie. Termin mam na 20 października jestem po pierwszym USG maluszek miał całe 3 mm [emoji7] czekam z niecierpliwością na kolejna wizytę. I ciagle trzęsę się i martwię żeby wszystko było dobrze. Nigdy nie byłam panikarą do wszystkiego podchodziłam na zimno, teraz się nie poznaje. Wiem ze tak nie można ale chyba nie potrafię inaczej. Tez tak macie? Nie jestem w tym sama?
 
Cześć dziewczyny chętnie dołączę. Aż nie mogę uwierzyć w to szczęście „w końcu będę mama”[emoji846] Staraliśmy się przez długi czas przeszliśmy 2 nieudane IUI aż tu nagle w chwili kiedy straciliśmy już nadzieje udało się naturalnie. Termin mam na 20 października jestem po pierwszym USG maluszek miał całe 3 mm [emoji7] czekam z niecierpliwością na kolejna wizytę. I ciagle trzęsę się i martwię żeby wszystko było dobrze. Nigdy nie byłam panikarą do wszystkiego podchodziłam na zimno, teraz się nie poznaje. Wiem ze tak nie można ale chyba nie potrafię inaczej. Tez tak macie? Nie jestem w tym sama?
Spokojnie. Większość z nas ma lub miała jakieś obawy. Jeśli nic Ci nie doskwiera to ciesz się tym stanem 😊
 
Mały wielki człowiek [emoji3590] biorę pregna plus
Wróciłam od lekarza ...puki co wszystko jest ok , Dzidzia ma 12,6 mm [emoji2] . Kolejna kontrola za aż za miesiąc , chyba , że zacznie się dziać coś złego to wiadomo szpital . Jakie bierzecie witaminy w ciąży ? Ja biorę Prenatal Uno ,do tego metylowany kwas foliowy z Seeking Health. Biorę jeszcze witaminę D, magnez. Każdy doradza co innego , a ja nie chcę zaszkodzić . [emoji85] Ten lekarz u którego właśnie byłam kazał brać Folik ,ale ja tego nie będę brać . Czy można zaszkodzić nadmiarem metylowanej formy kwasu foliowego i jaką dawkę w sumie powinno się brać ?
 
Wróciłam od lekarza ...puki co wszystko jest ok , Dzidzia ma 12,6 mm 😃 . Kolejna kontrola za aż za miesiąc , chyba , że zacznie się dziać coś złego to wiadomo szpital . Jakie bierzecie witaminy w ciąży ? Ja biorę Prenatal Uno ,do tego metylowany kwas foliowy z Seeking Health. Biorę jeszcze witaminę D, magnez. Każdy doradza co innego , a ja nie chcę zaszkodzić . 🙈 Ten lekarz u którego właśnie byłam kazał brać Folik ,ale ja tego nie będę brać . Czy można zaszkodzić nadmiarem metylowanej formy kwasu foliowego i jaką dawkę w sumie powinno się brać ?
Z tego co pamiętam, to 400 mg kwasu foliowego to standard i chyba więcej powinno się brać tylko z zalecenia lekarza w przypadku niedoborów kwasu foliowego, ale mogę się mylić. Ja brałam Folik kiedyś bo jest to lek, a nie suplement diety. Jak zaszłam w ciążę to przerzuciłam się na Femibion 1. To co prawda suplement, ale jest tam właśnie 400 mg kwasu foliowego i chyba nawet ten metylowany kwas foliowy o którym piszesz, więc Folik odstawiłam. Najlepiej chyba porozmawiać z lekarzem czy możesz lub musisz brać więcej :)
 
Cześć ;) witamy w naszym gronie. Twoje obawy są zupełnie normalne, przecież chodzi o Twoje dziecko, wyczekane, ukochane, nawet jeśli jest jeszcze bardzo malutkie [emoji7] postaraj się dużo odpoczywać, sprawiać sobie małe przyjemności i cieszyć się tym czasem. Będzie pięknie i innej opcji nie zakładamy :) powodzenia :)
Cześć dziewczyny chętnie dołączę. Aż nie mogę uwierzyć w to szczęście „w końcu będę mama”[emoji846] Staraliśmy się przez długi czas przeszliśmy 2 nieudane IUI aż tu nagle w chwili kiedy straciliśmy już nadzieje udało się naturalnie. Termin mam na 20 października jestem po pierwszym USG maluszek miał całe 3 mm [emoji7] czekam z niecierpliwością na kolejna wizytę. I ciagle trzęsę się i martwię żeby wszystko było dobrze. Nigdy nie byłam panikarą do wszystkiego podchodziłam na zimno, teraz się nie poznaje. Wiem ze tak nie można ale chyba nie potrafię inaczej. Tez tak macie? Nie jestem w tym sama?
 
W państwowych się z tym nie spotkałam, w prywatnych tak (tak samo jak z kontaktem skóra do skóry nawet po cc, ojcu przy cc...)
U nas tak jest w UK (nie ważne czy to panstwowo czy prywatnie )
Nawet przy cc ojciec dziecka jest cały czas nawet może trzymać kobietę za rękę nawet ta "śpiąca " czyli co jest full uśpiona.
Ale co mnie zdziwiło albo zaskoczyło po porodzie ojciec dziecka siada da taki fotel kazuja mu ściągnąć koszulkę i bierze dziecko na ręce pierwsze dają matce potem ojcu . Podoba mi się to chociaż jedna rzecz z UK 😂
 
reklama
U nas tak jest w UK (nie ważne czy to panstwowo czy prywatnie )
Nawet przy cc ojciec dziecka jest cały czas nawet może trzymać kobietę za rękę nawet ta "śpiąca " czyli co jest full uśpiona.
Ale co mnie zdziwiło albo zaskoczyło po porodzie ojciec dziecka siada da taki fotel kazuja mu ściągnąć koszulkę i bierze dziecko na ręce pierwsze dają matce potem ojcu . Podoba mi się to chociaż jedna rzecz z UK 😂
Aww jakie to piękne 😍🥰
 
Do góry