reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

jestem po wizycie i to moje coś to prawdopodobnie naczynie możliwe ze połączone z pępowiną.. bardzo rzadki przypadek... kontrola za 2 tyg i są 2 opcje.. albo to zostanie wchłonięte i będzie ok albo zarodek przestanie sie rozwijać...
pozostaje czekać [emoji52]
O Boże co za informacja.... 🙁🙁🙁 Jakieś leki na to są?
 
reklama
Witam dziewczyny ja jestem po badaniach krwi i wyszła podwieszona glukoza 94. Lekarz skierował mnie na próbę glukozy . Dzis odebrałam wyniki i czekam na wizytę w sobotę. Pierwsze pobranie 98
Po godzinie 140
Po 2 godzinach 110. Czy to już pewna cukrzyca ciążowa ?
Jak dla mnie prawidłowo wzrasta i spada prawie do wartości wyjściowej. 98 to też w normie choć na granicy. W moim labo norma jest do 99. Ale ja się nie znam tak jak lekarz 😂

Tutaj Link do: Cukrzyca ciążowa jest napisane, że:

Jeżeli stężenie glukozy na czczo wynosi <5,6 mmol/l (100 mg/dl), wynik jest prawidłowy. W tej sytuacji lekarz powinien zalecić kolejny doustny test tolerancji glukozy (krzywą cukrową) między 24. a 28. tygodniem ciąży.

Jeżeli stężenie glukozy wynosi 5,6-6,9 mmol/l (100-125 mg/dl), wynik jest nieprawidłowy i lekarz powinien zalecić jak najszybciej wykonanie doustnego testu tolerancji glukozy z 75 g glukozy.

Jeżeli stężenie glukozy wynosi >7 mmol/l (126 mg/dl), wynik jest nieprawidłowy i należy zalecić drugie oznaczenie stężenia glukozy na czczo.

Przy czym to sa normy na czczo, ale dla ciężarnych, jeśli wierzyć w to co piszą.

Tam są też normy dla stwierdzenia cukrzycy ciążowej i musibyć min. 100 na czczo i min. 140 po 2godzinach. Więc u Ciebie wydaje mi się, że jest ok :) Czekaj spokojnie na wizytę :)
 
Ostatnia edycja:
Tak cukrzyca ciążowa.
Ja w zasadzie miałam stan przecukrzycowy już przed ciążą, glukoza wtedy 105.
Od 5 tygodnia ciąży jestem na insulinie. Doszłam już do 5 jednostek i na pewno mi zwiększa... I przy okazji jestem na diecie.
Możesz próbować uregulować cukry dietą, mi się nie udało i dostałam insuline.
Normy dla cukrzycy ciążowej mówią o min 100 na czczo i min 140 po 2 godzinach. Tutaj ja widzę niższe wyniki (98 na czczo w granicy normy oraz 110 po 2 godzinach). Myśle, że nie powinniśmy straszyć i stwiedzać tu cukrzycy ciążowej :) Wyniki nie są jakieś mega złe, wydaje mi się, że są ryzykowne i przydałaby się dieta o niskim IG, ale nie wiemy czy lekarz stwierdzi w tym momencie cukrzycę. Niech dziewczyna spokojnie czeka do wizyty i się nie martwi...
 
Ostatnia edycja:
Kochane dziewczynki chciałabym dołączyć do Waszego skromnego grona [emoji4] Wczoraj byłam na pierwszej wizycie u lekarza, według OM termin mam na 15 października, a obecnie jestem w 8 +1 [emoji6]Po wizycie no cóż.. jeśli chodzi o maleństwo to rozwija się prawidłowo, słyszałam i widziałam serduszko [emoji4][emoji3590] i jest wszystko ok tylko obok jest centymetrowy krwiaczek, który powinien się wchłonąć ale z tym różnie bywa... Przepisał mi progesteron na podtrzymanie ciąży. Kazał się oszczędzać, a kolejna wizyta za miesiąc. Mam wielką nadzieję że jednak wszystko będzie ok[emoji4] A tak poza tym mam na imię Aśka, jeszcze 33 lata [emoji16] i mam już w domu dwie pociechy. Jedna pociecha - Vanessa ma 12 lat, a druga - Ksawery 11 miesięcy [emoji4] Pozdrawiam Was serdecznie i przyjemnego dnia życzę [emoji4][emoji8]
Cześć, witamy [emoji3526]
 
Dziewczyny w końcu dotarłam do domu. A wiec na dzień dzisiejszy wszystko jest dobrze. Maluszek ma nóżki i raczki, kręgosłup i szczękę - i oczywiście serduszko [emoji3059]
Po naciśnięciu ręka brzucha maluszek się ruszał a tak to spał.

Mamy 2,90cm i jest to 9+4 (wg om 9+5)
Termin porodu wpisany w zaświadczenie o ciąży 4.10.2020
A to nasz model/ka

Zobacz załącznik 1088033
Zobacz załącznik 1088034

Następna wizyta już idę do ginekologa zwykłego ale nadal w szpitalu
Także 17.03 usg i spotkanie z nowym lekarzem
20.03 konsultacje przed badaniami prenatalnymi.
Kolejne super wieści, gratuluję małego człowieczka :)
 
Normy dla cukrzycy ciążowej mówią o min 100 na czczo i min 140 po 2 godzinach. Tutaj ja widzę niższe wyniki (98 na czczo w granicy normy oraz 110 po 2 godzinach). Myśle, że nie powinniśmy straszyć i stwiedzać tu cukrzycy ciążowej :) Wyniki nie są jakieś mega złe, wydaje mi się, że są ryzykowne i przydałaby się dieta o niskim IG, ale nie wiemy czy lekarz stwierdzi w tym momencie cukrzycę. Niech dziewczyna spokojnie czeka do wizyty i się nie martwi...
Dla ciężarnych są inne normy. Na czczo do 92 powinien być cukier.
Miałam podobne wyniki na czczo trochę podwyższony po godzinie w normie i po 2 też. I dostałam insuline.
 
Dla ciężarnych są inne normy. Na czczo do 92 powinien być cukier.
Miałam podobne wyniki na czczo trochę podwyższony po godzinie w normie i po 2 też. I dostałam insuline.
To zależy od lekarza. Tak samo jak leczenie IO jest różne w zależności od lekarza, hiperinsulinemii (którą mam) także. Więc myślę, że powinno się zaczekać na diagnozę lekarza. A normy, które wysłałam (te drugie) były podane jako normy dla cukrzycy ciążowej, a nie zwykłej, więc powinny być aktualne, no ale my lekarzami nie jesteśmy :) Trzeba spokojnie czekać na wizyte u lekarza :)
 
reklama
To zależy od lekarza. Tak samo jak leczenie IO jest różne w zależności od lekarza, hiperinsulinemii (którą mam) także. Więc myślę, że powinno się zaczekać na diagnozę lekarza. A normy, które wysłałam (te drugie) były podane jako normy dla cukrzycy ciążowej, a nie zwykłej, więc powinny być aktualne, no ale my lekarzami nie jesteśmy :) Trzeba spokojnie czekać na wizyte u lekarza :)
wydaje mi sie że jak wynik będzie na granicy to powinien zlecić dietę i powtórzenie badania i ew wtedy insulinę.. chociaż ja tam mało wiem :)
 
Do góry