reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Chodziło chyba o to, że akcja serca była (w sensie żywa ciąża) a ktoś dokonał terminacji...


Wtedy uśmierca się dziecko w łonie matki [emoji17]
A ok, źle zrozumiałam...no tak jest to dosyć kontrowersyjne. Lecz do 12 tyg,to nie jest jeszcze dziecko,A jedynie zarodek. W przypadku wad rozwojowych, ciąża również jest żywa, a jednak się ja usuwa. Nie mniej jednak jest to jedna z przykrych sytuacji i trudnych wyborów w życiu człowieka 😔
 
Ja miałam migreny A po nich przyszły takie mdłości i wstręt do zapachów że szkoda gadać, ale chyba zaczyna mi przechodzić bo mam ochotę na frytki Ale takie domowe nie kupna [emoji173][emoji173][emoji173]
Weź nie strasz 😂😂😂 Dam Wam znać jutro 😆 Na razie to pochłaniam hurtowe ilości soku pomarańczowego. Zasnęłam po powrocie do domu i zjedzeniu 2 obiadu. W głowie dalej lekko ćmi. Stwierdzam, że umycie się było zbędnym wysiłkiem 😂 Nie mam na nic siły 😂
 
A ok, źle zrozumiałam...no tak jest to dosyć kontrowersyjne. Lecz do 12 tyg,to nie jest jeszcze dziecko,A jedynie zarodek. W przypadku wad rozwojowych, ciąża również jest żywa, a jednak się ja usuwa. Nie mniej jednak jest to jedna z przykrych sytuacji i trudnych wyborów w życiu człowieka 😔
Od 9 lub 10 tyg. to już nie jest zarodek tylko płód :) Chociaż niektóre źródła wskazują 11 tydzień, to jak oglądałam ostatnio jakieś programy dokumentalne, to mówili, że już od 9/10 tc dziecko jest płodem a nie zarodkiem.
 
Jezu ja dzisiaj to samooo...nie potrafię stąpać po ziemi bo mi rozwala głowę [emoji30]
Do sklepu szłam to 3 przystanki i kucalam bo tak mnie kłuło w dole, że nie dało się iść [emoji30] tragiczny dzień dzisiaj mam...
To zdecydowanie bardziej się meczysz! 🙁 Mnie „tylko” ćmi w skroniach. Jak się zdrzemnęłam jest trochę lepiej. Teraz bardziej boli tylko przy wstawaniu.
 
Dziewczyny dopiero co pisałam ze super zero objawów 😷
1sze zyganko zaliczone o matko ale przyszły mdłości z potrójną siła i niesamowity ból piersi.
Ogólnie jakby mnie tu nie było to wiedz cie ze wrócę jak przejdzie . 😥
 
Aborcję farmakologiczną można wykonać do 12 tyg. ciąży.
Skoro Nifty robi się od 10 tyg. to w razie nieszczęścia można na ostatni moment terminować samodzielnie. Wyniki są przecież po ok. 10 dniach. Wiarygodność 99%
Wściekła jestem, że nie mam luźnych 3 tys. i jestem zdana na NFZ.
No nic, będzie co będzie.
Co w takim razie jest podstawą do zakończenia ciąży z ciężką wadą genetyczną? ZD jest mi niewiadomy.
Jeden lekarz stwierdził, że ta wada nie kwalifikuje do aborcji, bo nie jest śmiertelna a mój gin stwierdził, że kwalifikuje.
Tylko amniopunkcja? Serio? Aż zapytam lekarza w sobotę [emoji15]
Wg prawa na podstawie testów wolnego płodowego dna nikt w Polsce legalnie nie zrobi aborcji. ZD sam w sobie nie jest teoretycznie wskazaniem, ale przy nim są częste inne wady/np. serca i to już jest. W praktyce z tego co wiem to jednak sporo lekarzy daje taką możliwość nawet przy samym ZD, ale zależy na kogo trafisz.
 
reklama
Mówicie o sytuacji abstrakcyjnej z tą terminacją po wynikach NIPT. Do jej dokonania konieczna jest amniopunkcja, którą robi się od 14 tygodnia. Czas oczekiwania na pełny wynik to 3 tygodnie, więc w praktyce dokonuje się terminacji nie wcześniej niż w 17 tygodniu.
 
Do góry