reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

A ok, źle zrozumiałam...no tak jest to dosyć kontrowersyjne. Lecz do 12 tyg,to nie jest jeszcze dziecko,A jedynie zarodek. W przypadku wad rozwojowych, ciąża również jest żywa, a jednak się ja usuwa. Nie mniej jednak jest to jedna z przykrych sytuacji i trudnych wyborów w życiu człowieka 😔
Ja z tych, co nie mogą czytać takich rzeczy, że do 12 tygodnia to zarodek.. Te "zarodki" mają ręce i nogi, da się im policzyć paluszki i zobaczyć na usg ich narządy wewnętrzne.. Więc ciężko nie nazywać takiego małego człowieczka dzieckiem..
 
reklama
Ja że zmęczeniem mam tak samo... śpię codziennie popołudniu bądź pod wieczór, nie daje rady. Kąpiel jest dla mnie tragedia, nie mam siły, tym bardziej że nie mogę kąpać się w mojej ukochanej gorącej wodzie [emoji2356]
Weź nie strasz [emoji23][emoji23][emoji23] Dam Wam znać jutro [emoji38] Na razie to pochłaniam hurtowe ilości soku pomarańczowego. Zasnęłam po powrocie do domu i zjedzeniu 2 obiadu. W głowie dalej lekko ćmi. Stwierdzam, że umycie się było zbędnym wysiłkiem [emoji23] Nie mam na nic siły [emoji23]
 
Ja miałam tak samo. Jak zaczęły się mega mdłości nie miałam.sily nawet tutaj wejść [emoji2356] na serio...
Dziewczyny dopiero co pisałam ze super zero objawów [emoji40]
1sze zyganko zaliczone o matko ale przyszły mdłości z potrójną siła i niesamowity ból piersi.
Ogólnie jakby mnie tu nie było to wiedz cie ze wrócę jak przejdzie . [emoji26]
 
Ja z tych, co nie mogą czytać takich rzeczy, że do 12 tygodnia to zarodek.. Te "zarodki" mają ręce i nogi, da się im policzyć paluszki i zobaczyć na usg ich narządy wewnętrzne.. Więc ciężko nie nazywać takiego małego człowieczka dzieckiem..
Koleżance chyba chodziło o terminologię medyczną, najpierw jest blastocysta, potem zarodek, potem płód (aż do porodu).
Jednak myślę, że dla większości z nas 2 kreski na teście i nie widoczna gołym okiem mała fasolka to już jest nasze kochane dziecko 💕 .
 
Jest dokładnie tak jak mówisz, są bardzo dokładne i dają spokój ducha, ale jeśli wyjdzie coś źle to i tak trzeba robić amniopunkcję.

trzeba ale robi się ją o wiele szybciej niż w przypadku złego wyniku pappa co w przypadku złego wyniku i przerwania ciąży jest bardzo ważne.
 
Ale Wam długo zdążyłam zazdrościć tych objawów ciąży... 🤦🏼‍♀️ Dzisiaj rano nie mogłam nic zjeść, cały dzień taka śpiąca byłam jakbym jakieś leki nasemne wzięła, głową mnie trochę bolała a dzieci całe popołudnie uczyły się grać na fletach 😂
Mam nadzieję że się czujecie dzisiaj lepiej niż ja, dobranoc! 😁
 
Hej ! Ale ja mam spanie.... maz nawet nie byl w stanie obudzic mnie żebym kolacje zjadla.... od 18 do 5.30 [emoji23] dobrze ze wyrozumiały, bo zostawilam mu wszystko przy mlodej do ogarniecia [emoji23] zaraz do pracy.... Milego dnia wszystkim !
 
ja wczoraj zasnęlam razem z mlodym po 21... ogolnie caly czas jestem glodna i mi słabo.. wiec chodze i jem a na mało co mam ochotę... jak tak będzie to szybko nadrobie kilogramy..

wczoraj zamarzyły mi się świeżutkie truskawki, czereśnie maliny i arbuz.. oby do lata [emoji2]
 
milego dnia [emoji4]
ja sie przebudzilam nadrobilam wpisy i jeszcze sobie poleżę [emoji42]
Hej ! Ale ja mam spanie.... maz nawet nie byl w stanie obudzic mnie żebym kolacje zjadla.... od 18 do 5.30 [emoji23] dobrze ze wyrozumiały, bo zostawilam mu wszystko przy mlodej do ogarniecia [emoji23] zaraz do pracy.... Milego dnia wszystkim !
 
reklama
Do góry