reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

nie wiem co napisać zeby nie bylo że znowu złe wieści na forum.... ogólnie nie dowiedzialam sie nic więcej, ciaza jest wg usg 7tc, serduszko 160 uderzeń wiec super... i tyle dobrego

ta gorsza sprawa to to ze w macicy obok dzidzi jest coś?? i żaden z lekarzy nie wie co to? może krwiak ale ponoć tak krwiak nie wygląda... może cos po drugim pecherzyku? (może jakis mięśniak?) muszę obserwować co sie będzie działo czy sie to wchłonie czy będzie sie rozrastać i czy w zwiazku z tym dzidzia będzie sie prawidlowo rozwijać czy będzie to mialo wplyw na dalsze losy mojej ciąży.. nie wiem co myslec i nie wiem do jakiego specjalisty sie udać... napewno pojde jeszcze na usg prywarnie za tydzień i za dwa zeby obserwować.. a to co moj lekarz powiedział to oszczędzę tutaj na forum bo nie wiem jak mógl mi tak powiedzieć..

ide spać bo tylko wtedy nie myślę ale trzeba byc dobrej myśli [emoji57]
Ja też trzymam kciuki
Anna_87 jakby co to ja czekam na wieści od twojego drugiego lekarza [emoji6]
 
reklama
Ja już po. Dzidzia na 1cm co odpowiada 7+1 a z kalkulatorów 7+2 więc jest dobrze. Badania prenatalne mam umówione na 7.04. Dr powiedział, że te plamienia mogą się pojawiać całą ciąże bez wyraźnej przyczyny (być może macica się oczyszcza- nie wiem tylko z czego ).
Super [emoji7]
Cześć dziewczyny jeśli mogę chciałbym dołączyć do waszego forum... Czytam was od dłuższego czasu ale bałam się ujawnić bo chciałam mieć pewność że ciaza jest żywa i zdrowa ;) termin mam na 2 października, to będzie moje drugie dziecko mam nadzieję...
Cześć, witamy :) podobny termin mamy, ja 3.10
 
@sówka91 pisałaś, ze bierzesz kelp, a kojarzę, że jesteś farmeceutką (mam nadzieję, że nie pomyliłam). Ja mam właśnie taki problem, że biorę wszystko oddzielnie, jodidu nie ma, a mnóstwo osób mi mówiło, żeby nie brać kelpu w ciąży, a znów polecało jodadrop. Co o tym myślisz?
Muszę się przyznać, że mimo że jestem farmaceutką, to sama już od 4 lat nie pracuję w aptece, więc nie jestem na bieżaco.. Generalnie w tym jodadropie pewnie będzie standaryzowana ilość jodu i tylko jodu, a kelp to algi (też standaryzowane na jod, tylko maja tam jeszcze jakieś witaminy, mikro/makroelementy). Więc jak dla mnie jak najbardziej można brać jeden i drugi bez szkód dla zdrowia, ale jak jeszcze nie kupiłaś, to weź sobie ten jodadrop.. Ja kupiłam kelp i będę go brać, bo niedługo i tak się przerzucę na te multiwitaminy i będę brała tylko to ;)
 
nie wiem co napisać zeby nie bylo że znowu złe wieści na forum.... ogólnie nie dowiedzialam sie nic więcej, ciaza jest wg usg 7tc, serduszko 160 uderzeń wiec super... i tyle dobrego

ta gorsza sprawa to to ze w macicy obok dzidzi jest coś?? i żaden z lekarzy nie wie co to? może krwiak ale ponoć tak krwiak nie wygląda... może cos po drugim pecherzyku? (może jakis mięśniak?) muszę obserwować co sie będzie działo czy sie to wchłonie czy będzie sie rozrastać i czy w zwiazku z tym dzidzia będzie sie prawidlowo rozwijać czy będzie to mialo wplyw na dalsze losy mojej ciąży.. nie wiem co myslec i nie wiem do jakiego specjalisty sie udać... napewno pojde jeszcze na usg prywarnie za tydzień i za dwa zeby obserwować.. a to co moj lekarz powiedział to oszczędzę tutaj na forum bo nie wiem jak mógl mi tak powiedzieć..

ide spać bo tylko wtedy nie myślę ale trzeba byc dobrej myśli [emoji57]
Ja obok dziecka mam ślad po pękniętym naczynku i gdyby nie to, że miałam plamienie to też pewnie by lekarz się zastanawiał co to. Masz super tętno, to dobrze rokuje. A lekarz dał Ci jakieś zalecenia?
 
Muszę się przyznać, że mimo że jestem farmaceutką, to sama już od 4 lat nie pracuję w aptece, więc nie jestem na bieżaco.. Generalnie w tym jodadropie pewnie będzie standaryzowana ilość jodu i tylko jodu, a kelp to algi (też standaryzowane na jod, tylko maja tam jeszcze jakieś witaminy, mikro/makroelementy). Więc jak dla mnie jak najbardziej można brać jeden i drugi bez szkód dla zdrowia, ale jak jeszcze nie kupiłaś, to weź sobie ten jodadrop.. Ja kupiłam kelp i będę go brać, bo niedługo i tak się przerzucę na te multiwitaminy i będę brała tylko to ;)
Czytałam gdzieś, że jodid ma być w kwietniu, ale nie wiem czy to prawdziwe informacje. Nie wiem co się dzieje, że leków brakuje.
 
Nie przejmuj się tym co ktoś sobie tu pomyśli, bo od tego jesteśmy, żeby wspierać się też w trudnych momentach, to po pierwsze. Po drugie zupełnie nie wiem co Ci doradzić [emoji849] Nie mam takiej wiedzy i doświadczenia w tym temacie, ale wierzę całym sercem, że trafisz na kompetentnych lekarzy, którzy się Wami zaopiekują, a za jakiś czas złe chwile odejdą w niepamięć. Złap wirtualne przytulaski i oby do następnej wizyty.
nie wiem co napisać zeby nie bylo że znowu złe wieści na forum.... ogólnie nie dowiedzialam sie nic więcej, ciaza jest wg usg 7tc, serduszko 160 uderzeń wiec super... i tyle dobrego

ta gorsza sprawa to to ze w macicy obok dzidzi jest coś?? i żaden z lekarzy nie wie co to? może krwiak ale ponoć tak krwiak nie wygląda... może cos po drugim pecherzyku? (może jakis mięśniak?) muszę obserwować co sie będzie działo czy sie to wchłonie czy będzie sie rozrastać i czy w zwiazku z tym dzidzia będzie sie prawidlowo rozwijać czy będzie to mialo wplyw na dalsze losy mojej ciąży.. nie wiem co myslec i nie wiem do jakiego specjalisty sie udać... napewno pojde jeszcze na usg prywarnie za tydzień i za dwa zeby obserwować.. a to co moj lekarz powiedział to oszczędzę tutaj na forum bo nie wiem jak mógl mi tak powiedzieć..

ide spać bo tylko wtedy nie myślę ale trzeba byc dobrej myśli [emoji57]
 
nie wiem co napisać zeby nie bylo że znowu złe wieści na forum.... ogólnie nie dowiedzialam sie nic więcej, ciaza jest wg usg 7tc, serduszko 160 uderzeń wiec super... i tyle dobrego

ta gorsza sprawa to to ze w macicy obok dzidzi jest coś?? i żaden z lekarzy nie wie co to? może krwiak ale ponoć tak krwiak nie wygląda... może cos po drugim pecherzyku? (może jakis mięśniak?) muszę obserwować co sie będzie działo czy sie to wchłonie czy będzie sie rozrastać i czy w zwiazku z tym dzidzia będzie sie prawidlowo rozwijać czy będzie to mialo wplyw na dalsze losy mojej ciąży.. nie wiem co myslec i nie wiem do jakiego specjalisty sie udać... napewno pojde jeszcze na usg prywarnie za tydzień i za dwa zeby obserwować.. a to co moj lekarz powiedział to oszczędzę tutaj na forum bo nie wiem jak mógl mi tak powiedzieć..

ide spać bo tylko wtedy nie myślę ale trzeba byc dobrej myśli [emoji57]
Nie martw się lekarzem, skoro sam nie wie co to, to po co Cię straszy?! Tego nie zrozumiem... Dzidziuś rośnie, serduszko pięknie bije, a może się okazać, że po tym "czymś" za jakiś czas nie będzie śladu i tego Ci życzę :)
 
Ja też tu u Was przycupne wedlug om termin na 23.10

Hej :)

Kochane,
Wczoraj na wizycie byłam, z OM wychodzi 6w3d, na usg tylko widoczny pęcherzyk 5w1d (11mm), ale fakt ciąża może być młodsza bo dzień po spodziewanej miesiączce HCG

Mam nadzieję że za te 10 dni okaże się że wszystko jest w porządku i się zgadza, skoro owu była później to takie przesunięcia są jak najbardziej możliwe [emoji8]

Moderatorka wysyłała wiadomość, że chyba końcem marca..
Czy nowe osoby też mają szansę się tam przenieść z Wami czy tylko te które dużo piszą? :D bo przyznam że nadrabiam jedynie wieczorami więc i dużo nie pisze na bieżąco [emoji14] ale chciałabym dalej z Wami być i się wspierać [emoji3526]
 
reklama
Do góry