reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Wiesz ja na temat tajnych badań, o których wie anestezjolog, a nie są dostępne w żadnych bazach danych, to nie wierzę.. Tak samo jak w spiski koncernów farmaceutycznych, wręcz łapie agresję z tego powodu 🙈 Może to dlatego że robię doktorat z farmacji i dużo siedzę w nauce...
Zgodzę się z Tobą w 100% ! Ja pracuję w międzynarodowej firmie farmaceutycznej i jak słyszę opinię o spiskach, to też mi się przelewa. Ludzie za dużo filmów vegi się naogladali 😂
 
reklama
Znasz jakieś podklady, które nie zawierają tego składnika? Sprawdziłam co mam w domu i nie mam ani jednego podkladu, który nie ma tego składnika. Te mają :smashbox studio skin, estee lauder double wear nude, erborian bb cream, Golden Rose total cover, bourjois cc cream.
Zostałam bez podkladu... Muszę znaleźć chociaż jeden w razie jakiegos ważniejszego wyjścia.
Z tym fenoksyetanolem, to tak jak czytam nie ma jednoznacznych badań wskazujących na szkodliwość, bo przecież nie robi się badań na ciężarnych ze względów etycznych. Z tego względu za pewne z roku na rok przybywa „zakazanych substancji”. Jakieś tam badania są dot. tego składnika, ale oficjalnie nie został zakazany ani firmy nie muszą przed nim ostrzegać kobiet w ciąży na opakowaniu. Fenoksyetanol znajduje się nie tylko w podkładach, ale też wielu produktach dla kobiet w ciąży (np. ziaja, tołpa). Każda oczywiście sama zdecyduje, ale ja nie wyobrażam sobie nie malować się w ciąży, a podejrzewam, że ten składnik ma zdecydowana większość podkładów. Nie przypominam sobie, żeby ktorakolwiek kobieta, którą znam zrezygnowała z podkładu na czas ciąży i żeby urodziło się chore dziecko, no ale wiadomo- każda sama zdecyduje jak bardzo chce dmuchać na zimne :) Ja zapytam się mojego gine na wizycie w sobotę co o tym sądzi :)
 
Ostatnia edycja:
Chciałam jeszcze poruszyć temat suplementów witaminowych w ciąży. Już druga lekarka potwierdziła mi że mogą one przyczyniać się do większej masy urodzeniowej dziecka, a że synek ważył 4040 to bardzo nie chciałabym urodzić większego bobo 😔 dlatego powiedziala mi żebym wybrała suplement który ma tylko kilka podstawowych witamin kwas foliowy dha żelazo wit d np duphavit a nie taki baardzo bogaty w różne (sztuczne) suplementy które mogą mieć taki skutek uboczny np sód potas wapn magnez itp itd
Dzień dobry.
Odkryłam herbatę plus cytryna i imbir ratunek na mdłości.
Ja biorę prenatal uno właśnie z imbirem.
 
Nio różne są opinie o paracetamolu. Bardzo dobry lekarz anestestezjolog zdradził mi, że świat huczy że bezpieczny, dlatego że wszechobecnie latwo dostepny. A tak naprawdę on tak uzależnia..że inne wymiękają. A I że kobiety w ciąży (dzieci płci męskiej)zażywając paracetamol w ciagu tych 9 mies narażają maluchy na choroby typu adhd I szereg innych poważnych. To jest potwierdzone badaniami, o ktorych nikt głośno nie mówi bo koncerny by padły. A później matki się martwią jak to mozliwe, że coś kolega a przecież brałam ten bezpieczny paracetamol. Ale coż wziełam bo wolałam apap niż ibuprom czy aspiryne,które są kategorycznie zakazane w ciąży.
Ja też gdzieś to czytałam:-/
PowiedIalabym że jest najbezpieczniejszy ,ale czy 100% bezpieczny to chyba nie.Nawet. czytałam że podejrzewa się go o autyzm.
 
Ja też gdzieś to czytałam:-/
PowiedIalabym że jest najbezpieczniejszy ,ale czy 100% bezpieczny to chyba nie.Nawet. czytałam że podejrzewa się go o autyzm.
Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem. Gdyby spisać wszystkie zakazy niebezpiecznie składniki, to wyszłoby, że musimy przeprowadzić się na Islandię, prowadzić własne uprawy żeby wiedzieć co jemy i najlepiej zrezygnować z technologii, bo promieniowanie i te sprawy :D Trzeba pamiętać, że na kobietach w ciąży nie przeprowadza się badań ze względów etycznych. Z tego względu trudno jest stwierdzić w 100% co jest bezpieczne a co nie. Wiadomo, powinno być jak najbardziej naturalnie. Ale w dzisijeszych czasach trudno o to... Jak tak patrzę, to nawet mojego podkładu nie zamienię na taki co nie ma fenoksyetanolu bo każdy ma... Nie mają tylko jakieś strasznie drogie BB kremy a ja nie mam na to pieniędzy i BB krem mi nie starczy... No i co mam zrobić w tej kwestii tak się zastanawiam :D Dziś już wyszłam z domu z fenoksyetanolem na twarzy haha
 
reklama
Do góry