reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Chciałam jeszcze poruszyć temat suplementów witaminowych w ciąży. Już druga lekarka potwierdziła mi że mogą one przyczyniać się do większej masy urodzeniowej dziecka, a że synek ważył 4040 to bardzo nie chciałabym urodzić większego bobo 😔 dlatego powiedziala mi żebym wybrała suplement który ma tylko kilka podstawowych witamin kwas foliowy dha żelazo wit d np duphavit a nie taki baardzo bogaty w różne (sztuczne) suplementy które mogą mieć taki skutek uboczny np sód potas wapn magnez itp itd
Kochana, zażywałam prenatal duo, a mały urodził się z waga 2750 g, więc ta teoria upada całkowicie, przynajmniej tak sądzę, bo tam było sporo witaminek ;)
 
reklama
Ja bralam femibion i corka 4050 i 59cm . Nie wiem czy jest na to jakas regula. Jej ojciec cos ponad 3 kilo ja ledwo 2.5kilo sie urodzilam. Ja 168 wzrostu jej ojciec 185 aktualnie.
Kochana, zażywałam prenatal duo, a mały urodził się z waga 2750 g, więc ta teoria upada całkowicie, przynajmniej tak sądzę ;)
 
Drogie koleżanki,
Powiedzcie mi jak z tą kawą. Pijecie? Nie? 🙂
Ja jak mam ochotę to piję jedną kawkę z ekspresu, ale raczej mi się jej nie chce.. Bo ja już przed ciążą zrezygnowałam z kawy, ze względu na niską ferrytynę, więc teraz mnie nie ciągnie, wręcz przeciwnie ;) W poprzedniej ciąży też piłam jak miałam ochotę i przy karmieniu to już też normalnie 😉
 
Kochana, zażywałam prenatal duo, a mały urodził się z waga 2750 g, więc ta teoria upada całkowicie, przynajmniej tak sądzę, bo tam było sporo witaminek ;)
Regały to nigdy na nic nie ma
Ale to jest prawda akurat witaminy mogą się przyczyniać do większej masy i da na to badania nawet.
Wiadomo że nikt nie da gwarancji że tak będzie na pewno, ja odstawiłam całkowicie witaminy w połowie 2 trymestru i córka urodziła się 3350 bo właśnie się bałam że będzie olbrzym

To tak samo jak tendencja do rodzenia z każdym kolejnym większego dziecka też nikt nie da gwarancji że kolejne będzie większe ale często tak właśnie jest
 
Znasz jakieś podklady, które nie zawierają tego składnika? Sprawdziłam co mam w domu i nie mam ani jednego podkladu, który nie ma tego składnika. Te mają :smashbox studio skin, estee lauder double wear nude, erborian bb cream, Golden Rose total cover, bourjois cc cream.
Zostałam bez podkladu... Muszę znaleźć chociaż jeden w razie jakiegos ważniejszego wyjścia.
Na ten związek uważajcie w mazidłach i podkładach: phenoxyethanol - bo przenika do płodu
 
Nawet mój ulubiony krem z cerave [emoji849]
Znasz jakieś podklady, które nie zawierają tego składnika? Sprawdziłam co mam w domu i nie mam ani jednego podkladu, który nie ma tego składnika. Te mają :smashbox studio skin, estee lauder double wear nude, erborian bb cream, Golden Rose total cover, bourjois cc cream.
Zostałam bez podkladu... Muszę znaleźć chociaż jeden w razie jakiegos ważniejszego wyjścia.
 
Kochana już widziałam pikające serduszko ;) myślę, że najważniejsze to skupić się po prostu na życiu codziennym, wiem że łatwo się mówi, ale chyba tak najlepiej.. nie rozmyślać za dużo tylko cieszyć się :)
Cieżko się skupić bo 3 dzień mam taką mega migrene z biegunka. Brzuch mnie nie boli..wiec może to zamiast wymiotów. Czy miał ktoś może podobne objawy. Glowa boli tragicznie, zaczyna sie od skroni a później już cala łepetynka mi pulsuje, pierwsze dni myslalam że umre.glowy nie moglam podniesc z poduszki.Wszystkie domowe sposoby stosowalam I wyszykane w necie,aż w końcu musialam wziąść apap 😕 drugi dzień to samo.a wczoraj piekna pogoda wiec zjadlam sniadanie I na 30 min spacer dotlenienie oczywiscie okular na oczy.bo drażni mnie wszystko. Np szczekanie psa sasiada, światlowstret,zapachy, lookanie a tv.I takie napady biegunki, rózne pory dnia.faza że 4 razy Pod rząd I spokój... ale oby tylko na tych 2 apapach się skończyło.nie chce truć maleństwa. Ale mamusia musiała bo myślała już po karetke dzwonić albo kogoś by mnie zawiózł do szpitala. Mąż za daleko pochłoniety Pracą.eh
 
reklama
Cieżko się skupić bo 3 dzień mam taką mega migrene z biegunka. Brzuch mnie nie boli..wiec może to zamiast wymiotów. Czy miał ktoś może podobne objawy. Glowa boli tragicznie, zaczyna sie od skroni a później już cala łepetynka mi pulsuje, pierwsze dni myslalam że umre.glowy nie moglam podniesc z poduszki.Wszystkie domowe sposoby stosowalam I wyszykane w necie,aż w końcu musialam wziąść apap 😕 drugi dzień to samo.a wczoraj piekna pogoda wiec zjadlam sniadanie I na 30 min spacer dotlenienie oczywiscie okular na oczy.bo drażni mnie wszystko. Np szczekanie psa sasiada, światlowstret,zapachy, lookanie a tv.I takie napady biegunki, rózne pory dnia.faza że 4 razy Pod rząd I spokój... ale oby tylko na tych 2 apapach się skończyło.nie chce truć maleństwa. Ale mamusia musiała bo myślała już po karetke dzwonić albo kogoś by mnie zawiózł do szpitala. Mąż za daleko pochłoniety Pracą.eh
Paracetamol jest CAŁKOWICIE bezpieczny w ciąży, no i generalnie większą szkodę robi sobie człowiek męcząc się, niż go zażywając.. Oczywiście nie bierze się leków jak cukierków, ale przy takich bólach nawet się nie zastanawiaj..
 
Do góry