reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja niestety też szyję mam w pryszczach, włosy napewno będę farbowac chociaż tylko dla siebie. Ogólnie czuje się kiepsko, nie mam na nic siły, jestem strasznie senna i do tego mnie muli. Dziewczyny dzisiaj robiłam betę i mój wynik to 3619 jestem w 5 t i 4 dniu czy beta jest ok? W grudniu w 6 tygodniu poroniłam i niestety zaczely mi się czarne myśli a wizyta w toalecie wiąże się ze stresem czy nie zobaczę krwi na papierze. Moja pierwsza ciąża 8 lat temu przebiegala książkowo niestety po poronieniu ciężko mi się cieszyć ciążą. Wizytę u lekarza mam dopiero 2.03 nie wiem jak wytrzymam.
Trzeba sprawdzić przyrost bety a nie samą betę tak naprawdę. Powinna wzrastać w ciągu 48h o 66%, w ciągu 72h chyba o 114% o ile dobrze pamiętam. Beta zwalnia po 6.000 więc nie wiem czy nie jest za późno na wiarygodne badanie przyrostu bety teraz jak masz już prawie 4.000. Postaraj się myśleć pozytywnie. Stres przewlekły zwiększa ilość kortyzolu we krwi, co może mieć szkodliwy wpływ na ciążę. Pamietaj, że nie masz na to wpływu co się wydarzy, możesz tylko o siebie dbać. Wszystko będzie dobrze. Nie sprawdzaj bety, czekaj na USG na którym usłyszysz bicie serduszka. Jeśli pojawią się plamienia, to leć do lekarza od razu :)
 
reklama
W poniedziałek chciałam powtórzyć betę ale w takim razie nie wiem czy to ma faktycznie ma sens. 14 lutego powinnam dostać okres i wtedy też testowalam
W sobotę wyjechaliśmy na ferie, dzisiaj po powrocie odrazu poszłam na badania. Nie wiedziałam, że już trochę późno. Mam nadzieję, że nie zwariuje do następnego poniedziałku.
 
ja do paznokci zbieram się codziennie jak maly zaśnie... i tak już odwlekam to pare tygodni [emoji23] bo albo zasne albo ogarnę chałupę i już sie nie chce... skąd czerpac siły [emoji17]
 
O pryszcze tak mam to. W pierwszej ciąży piękna cera teraz same pryszcze. Może to moja wymarzona córcia tam siedzi!
Też mam kilka pryszczy, dlatego na początku myslalam, że to objaw nadchodzącego okresu 😂
Ja też pomyślałam że skoro tak "zbrzydlam" w tej ciąży i gorzej się czuje, że może to kwestia innej płci dziecka, bo z synkiem czułam się fantastycznie i wyglądałam kwitnąco 😊 ale to ponoć zabobony
 
Chciałam jeszcze poruszyć temat suplementów witaminowych w ciąży. Już druga lekarka potwierdziła mi że mogą one przyczyniać się do większej masy urodzeniowej dziecka, a że synek ważył 4040 to bardzo nie chciałabym urodzić większego bobo 😔 dlatego powiedziala mi żebym wybrała suplement który ma tylko kilka podstawowych witamin kwas foliowy dha żelazo wit d np duphavit a nie taki baardzo bogaty w różne (sztuczne) suplementy które mogą mieć taki skutek uboczny np sód potas wapn magnez itp itd
 
Chciałam jeszcze poruszyć temat suplementów witaminowych w ciąży. Już druga lekarka potwierdziła mi że mogą one przyczyniać się do większej masy urodzeniowej dziecka, a że synek ważył 4040 to bardzo nie chciałabym urodzić większego bobo [emoji17] dlatego powiedziala mi żebym wybrała suplement który ma tylko kilka podstawowych witamin kwas foliowy dha żelazo wit d np duphavit a nie taki baardzo bogaty w różne (sztuczne) suplementy które mogą mieć taki skutek uboczny np sód potas wapn magnez itp itd
Mama dha Premium jest bardzo fajne. Prosty,dobry skład
 
reklama
Do góry