reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

W każdym razie dziewczyny uważajcie bo w samym kuj-pom ZUS w 2019 zrobił 10 tys kontroli więcej niż w 2018. W tym roku mają robić jeszcze więcej. Więc trzeba uważać nawet na forach... Bo mogą wstrzymać kasę i trzeba dowodzić że nie jest się jeleniem :(
Na L4 ciążowym to można za granicę wyjeżdżać
Ja tak nawet robiłam i było konsultowane


Teraz pewnie nie będę, jakoś nic się nie szykuje no i ja mam zamiar też trochę dłużej pracować tzn do czasu jak będę w stanie rowerem jeździć.
No chyba że mi się odwidzi... Kto wie..


Moim zdaniem to indywidualna sprawa
Będę chciała to pójdę tak jak w tamtej ciąży bezobjawowej ppszlam i byłam zadowolona. trochę podróżowałam odpoczęłam i git.
 
reklama
No właśnie na L4 powinnaś być w domu i możesz wychodzić do lekarza/apteki/ podstawowe zakupy. Słyszałam, że nawet czepiają się spacerów czy odebrania dziecka z przedszkola :/ ZUS to instytucja chora z długami więc po prostu szukają kasy.
Ale co skontroluja ? Ze jestem w ciazy i siedze w domu ? Nie ganiam na zagraniczne wyjazdy, jak wychodzę to po podstawowe srodki do zycia lub dziecko zaprowadzic/odebrac ze szkoly.

No jak ktos bierze l4 i sobie lata po swiecie to inaczej :)


Ale w sumie zus to dziwna instytucja :)
Nie masz reki, nogi, ale renta sie nie nalezy bo odrosnie :) ( taki przypadek slyszalam)
 
A ja uważam, ze L4 jest nadużywane w ciążach. Rozumiem jak ciąża jest zagrożona, ale wg statystyk ok 30% ciąży byłoby zagrożonych w Polsce bo są na nie wystawiane L4.
może i nadużywane ale to zależy tez od lekarza, mój nie chciał mi wystawić skoro sie dobrze czuje. natomiast szefowa wtslala mnie na l4 żeby mogla szybciej kogos na zastępstwo zatrudnic i przyuczyć na cięższy okres w firmie. poszlam ok 5-6 miesiąca i załowalam ze tak późno.
 
To dziecko policja odbierze ze szkoly a pies bedzie za przeproszeniem srał po kostkach bo nie moge z nim wyjsc , to bede miala jeszcz TOZ na glowie [emoji23]chora instytucja, ale jak by sie przyczepili takie przyklady bym im podala.
No właśnie na L4 powinnaś być w domu i możesz wychodzić do lekarza/apteki/ podstawowe zakupy. Słyszałam, że nawet czepiają się spacerów czy odebrania dziecka z przedszkola :/ ZUS to instytucja chora z długami więc po prostu szukają kasy.
 
Ale znacie przypadki że kontrolują l4 ciążowe? Ja z Wielkopolski. Mam mnóstwo koleżanek które sa/były w ciąży i nikt ich na zwolnieniu nie kontrolowal. Taka kontrola to stres i może źle wpłynąć na ciężarna...
 
To dziecko policja odbierze ze szkoly a pies bedzie za przeproszeniem srał po kostkach bo nie moge z nim wyjsc , to bede miala jeszcz TOZ na glowie [emoji23]chora instytucja, ale jak by sie przyczepili takie przyklady bym im podala.

No niestety jak jesteś chora to cała resztę może robić ktoś z rodziny. Tyjestes chora i masz leżeć
 
reklama
Moja koleżanka miała kontrolę i wstrzymany zasiłek macierzyński bo sugerowali jeej fikcyjna działalność. Przez 3 miesiące wyjaśniania sprawy była bez pieniędzy
Ale znacie przypadki że kontrolują l4 ciążowe? Ja z Wielkopolski. Mam mnóstwo koleżanek które sa/były w ciąży i nikt ich na zwolnieniu nie kontrolowal. Taka kontrola to stres i może źle wpłynąć na ciężarna...
 
Do góry