reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja tez tak byle jak spie. Niby spie, ale zeby sie obrocic musze sie obudzic bo inaczej sie nie obroce, spie pod dwiema koldrami to czasen dla meza jego zabieram a czasem on moja [emoji23]
Witam witam [emoji3059]a i ja dziś spać nie mogłam- od 6 z boku na bok aż wstałam, strasznie ciągnie mnie podbrzusze :(
 
reklama
Dzień dobry! 🙂 Córka przespała cała noc bez "rewolucji". Ja się super wyspałam więc (odpukać) zapowiada się całkiem dobry dzień 🙂 kawka, sprzątanie i do pracy 🙂. Wczoraj miałam dzień spodziewanej @ i kurde cały dzień się stresowałam każdym dziwnym odczuciem w macicy. Cały czas się bałam, że @ jednak nadejdzie... Na szczęście nic takiego się nie stało oczywiście ale świrowanie weszło na lvl hard.
 
Ja w pierwszej ciąży pracowałam do 7 mca. Dobrze się czułam, wiec nie było podstaw do l4. Bardziej mi chodzi o to że dojeżdżam komunikacja miejska kilka przesiadek, wstawanie o 5 rano, drugie dziecko po pracy, w firmie 2 razy tyle obowiązków co poprzednio. Nie wyobrażam sobie pracować tak dlugo, tym bardziej ze nie wrócę już tam po macierzyńskim. Ja jestem zatrudniona na etat, wiec na l4 bym miała płatne 100%, dojeżdżająć do pracy tylko tracę na dojazdy 😑
 
Moze inaczej. Moim zdaniem L4 jest zasadne w wypadku pracy w warunkach, ktore nie sa przyjazne ciezarnej- nadmierny stres, czynniki chemiczne, praca fizyczna, praca w narazeniu na wirusy, bakterie, nadmierne zakurzenie, zapylenie. Warunki ogolnie przyjete za majace wplyw na zdrowie.

Są tez sytuacje gdzie pracodawca nie ma gdzie przeniesc pracownicy (np produkcje itp) i wtedy tez sami proponują przejscie na L4 ze względu na brak mozliwosci przeniesienia ( obstawiam ze to są rzadkie sytuacje)

Wiec ciaza niekoniecznie musi byc zagrozona zeby byly przeslanki do przejscia na L4.
A ja uważam, ze L4 jest nadużywane w ciążach. Rozumiem jak ciąża jest zagrożona, ale wg statystyk ok 30% ciąży byłoby zagrożonych w Polsce bo są na nie wystawiane L4.
 
Każdy robi jak uważa :) nie potępiam czy coś tylko taki luźny wniosek. Ja pracowałam do końca roku szkolnego bo rodziłam w listopadzie i teraz też mam nadzieję, że się uda do końca roku szkolnego dociągnąć :)
 
reklama
Do góry