reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
To mój lekarz nic takiego mi nie mówił, może dlatego, że nic się nie działo. Pamiętam też jak któraś z Was na forum pisała, że skracanie szyjki nie boli, ale nie zgłębiałam tematu.
Oczywiście, że nie boli skracanie szyjki. I czemu lekarz miał Ci mówić o szyjce, skoro masz 4 cm - ciąże zagrożone są z miliona powodów - krwiaków, niewydolności szyjki macicy, nadciśnienia, cholestazy ciążowej, cukrzycy itp. - jeśli Cię te rzeczy nie dotyczą to przecież lekarz nie straszy każdej pacjentki, ze może w każdej chwili dopaść ją milion powikłań ciąży, i żeby się nie cieszyła, to tak jak każdy lekarz nie straszy zdrowej osoby, ze jak ja boli głowa to na pewno ma raka mózgu. Masz zdrowa ciąże wiec tylko się cieszyć. Skracanie szyjki czy jej niewydolność nie powoduje bólu brzucha, tak jak komentujecie wyżej, tylko jeśli szyjka jest niewydolna to od twardnidn brzucha, bólów, przeciążenia może się drastycznie skracać - skracanie nie daje żadnych o kawie, bo szyjka nie jest unerwiona - tak jak nie boli Cię, jak rosną Ci włosy. Skoro u jednej koleżanki lekarz zauważył skracanie szyjki, to pierwsze co się zaleca to niwelowanie wszelkich bólów brzucha, twardnien i napięć - szyjka macicy jest częścią macicy jak sama nazwa wskazuje, i twardnienie macicy przy niewydolności szyjki może ja „pociągać” i powodować skracanie. Ja również mam niewydolna szyjkę, ale u mnie twardnienia brzucha sporadyczne nie maja wpływu na szyjkę. Niewydolność szyjki to trudna do przewidzenia sprawa nawet dla lekarza, i to oni dmuchają na zimne jeśli coś zauważa. Nie generalizujcie wiec, ze od skracania szyjki boli brzuch bo to nie jest prawda.
 
Mnie boli praktycznie caly czas kregoslup. Ale przed ciaza mialam tez mocno obciazone biodra po urazie kolana. Ogolnie lekarz wie i kazał sie nie martwic. Raz tylko polecialam na konsultacje, ale to ze wzgledu na to ze podejrzewalismy nerki, a prawdopodobnie byl to po prostu nerwobol.
A jak to jest z tymi bólami pleców? Czy zawsze bóle lędźwi trzeba od razu konsultować z lekarzem? Co mówią Wasi lekarze?
 
Oczywiście, że nie boli skracanie szyjki. I czemu lekarz miał Ci mówić o szyjce, skoro masz 4 cm - ciąże zagrożone są z miliona powodów - krwiaków, niewydolności szyjki macicy, nadciśnienia, cholestazy ciążowej, cukrzycy itp. - jeśli Cię te rzeczy nie dotyczą to przecież lekarz nie straszy każdej pacjentki, ze może w każdej chwili dopaść ją milion powikłań ciąży, i żeby się nie cieszyła, to tak jak każdy lekarz nie straszy zdrowej osoby, ze jak ja boli głowa to na pewno ma raka mózgu. Masz zdrowa ciąże wiec tylko się cieszyć. Skracanie szyjki czy jej niewydolność nie powoduje bólu brzucha, tak jak komentujecie wyżej, tylko jeśli szyjka jest niewydolna to od twardnidn brzucha, bólów, przeciążenia może się drastycznie skracać - skracanie nie daje żadnych o kawie, bo szyjka nie jest unerwiona - tak jak nie boli Cię, jak rosną Ci włosy. Skoro u jednej koleżanki lekarz zauważył skracanie szyjki, to pierwsze co się zaleca to niwelowanie wszelkich bólów brzucha, twardnien i napięć - szyjka macicy jest częścią macicy jak sama nazwa wskazuje, i twardnienie macicy przy niewydolności szyjki może ja „pociągać” i powodować skracanie. Ja również mam niewydolna szyjkę, ale u mnie twardnienia brzucha sporadyczne nie maja wpływu na szyjkę. Niewydolność szyjki to trudna do przewidzenia sprawa nawet dla lekarza, i to oni dmuchają na zimne jeśli coś zauważa. Nie generalizujcie wiec, ze od skracania szyjki boli brzuch bo to nie jest prawda.
Bo rozmawialiśmy o szyjce - miałam ogromne życiowe tragedie na przełomie I i II trymestru i wprost pytałam się o wpływ przewlekłego stresu i ataków paniki na szyjkę i innych objawów skracania się szyjki :) Tak to oczywiście, że by mi sam z siebie nie mówił. Właśnie tak mi się wydawało, że nie można generalizować, że zawsze boli brzuch przy skracaniu szyjki, czy że od skracania boli brzuch itd. Dzięki za wyjaśnienie :)
 
Oczywiście, że nie boli skracanie szyjki. I czemu lekarz miał Ci mówić o szyjce, skoro masz 4 cm - ciąże zagrożone są z miliona powodów - krwiaków, niewydolności szyjki macicy, nadciśnienia, cholestazy ciążowej, cukrzycy itp. - jeśli Cię te rzeczy nie dotyczą to przecież lekarz nie straszy każdej pacjentki, ze może w każdej chwili dopaść ją milion powikłań ciąży, i żeby się nie cieszyła, to tak jak każdy lekarz nie straszy zdrowej osoby, ze jak ja boli głowa to na pewno ma raka mózgu. Masz zdrowa ciąże wiec tylko się cieszyć. Skracanie szyjki czy jej niewydolność nie powoduje bólu brzucha, tak jak komentujecie wyżej, tylko jeśli szyjka jest niewydolna to od twardnidn brzucha, bólów, przeciążenia może się drastycznie skracać - skracanie nie daje żadnych o kawie, bo szyjka nie jest unerwiona - tak jak nie boli Cię, jak rosną Ci włosy. Skoro u jednej koleżanki lekarz zauważył skracanie szyjki, to pierwsze co się zaleca to niwelowanie wszelkich bólów brzucha, twardnien i napięć - szyjka macicy jest częścią macicy jak sama nazwa wskazuje, i twardnienie macicy przy niewydolności szyjki może ja „pociągać” i powodować skracanie. Ja również mam niewydolna szyjkę, ale u mnie twardnienia brzucha sporadyczne nie maja wpływu na szyjkę. Niewydolność szyjki to trudna do przewidzenia sprawa nawet dla lekarza, i to oni dmuchają na zimne jeśli coś zauważa. Nie generalizujcie wiec, ze od skracania szyjki boli brzuch bo to nie jest prawda.
Moja ginekolog nie stwierdziła niewydolności szyjki, obecnie mino skrócenia się jest nadal długa, bo 4 cm. Nie biorę żadnych leków, kazała jedynie bardziej się oszczędzać.
 
Cześć dziewczyny :) jak u was z ruchami dziecka w ciąży ? Ja jestem w 26 tc i zauważyłam, ze dziecko jest mniej aktywne . Po południu kopnie dwa razy i wieczorkiem tez i później cisza. Wcześniej było częściej niż teraz .
 
Cześć dziewczyny :) jak u was z ruchami dziecka w ciąży ? Ja jestem w 26 tc i zauważyłam, ze dziecko jest mniej aktywne . Po południu kopnie dwa razy i wieczorkiem tez i później cisza. Wcześniej było częściej niż teraz .
U mnie zależy nie raz jest dzień że ciągle kopię wierci się a niekiedy trochę mniej a jestem w 28 tyg ale zawsze sprawdzam jego tętno i wtedy jestem spokojniejsza😊
 
Ja zaczęłam 28tc. I są dni,że malutka bardzo mało kopie a są i takie, kiedy szaleje co chwilę. Ale j tak najczęściej się aktywuje wieczorem jak już się położę do wyrka ;)
Wczoraj robiła krzywą obciążeniowa. Nie było tragedii, dopiero pod sam koniec już miałam dosc. Wyniki są chyba ok, biorąc pod uwagę,że wtryndalam słodkie na potęgę🤦 w pon lekarz, zobaczymy co powie.

Na czczo 73
Po 1h 154
Po 2h 146 mg/dl
 
Cześć dziewczyny :) jak u was z ruchami dziecka w ciąży ? Ja jestem w 26 tc i zauważyłam, ze dziecko jest mniej aktywne . Po południu kopnie dwa razy i wieczorkiem tez i później cisza. Wcześniej było częściej niż teraz .

U mnie też mała jest mniej aktywna niż na początku . Częściej wieczorem albo jak pochodze dłużej .
 
reklama
Zazdroszcze wynikow ;) ja jestem na etapie teorii spiskowej ze cos w laboratorium poszlo nie tak [emoji23] a badania glukometrem (a kupilam dodatkowe paski za cale 4 dychy bez refundacji) mnie tylko w tym przekonaniu utwierdzaja ;)
Ja zaczęłam 28tc. I są dni,że malutka bardzo mało kopie a są i takie, kiedy szaleje co chwilę. Ale j tak najczęściej się aktywuje wieczorem jak już się położę do wyrka ;)
Wczoraj robiła krzywą obciążeniowa. Nie było tragedii, dopiero pod sam koniec już miałam dosc. Wyniki są chyba ok, biorąc pod uwagę,że wtryndalam słodkie na potęgę[emoji1751] w pon lekarz, zobaczymy co powie.

Na czczo 73
Po 1h 154
Po 2h 146 mg/dl
 
Do góry