reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
A skąd wiedzieć jaka długość chusty kupić? Idzie to względem rozmiaru ubrań, wzrostu czy jak?
To zalezy od wzrostu, obwodu i sposobu w jaki zamierza sie wiazac. Na niektóre wiazania jest potrzebna wieksza ilosc materialu. Ja jestem wysoka, ale te najdluzsze chusty sa mega dlugasne i nieporeczne przy wiazaniu. Warto sie po prostu "przymierzyc" do jakiejs przed zakupem. I ze swojej strony bardzo polecam spotkanie z doradca chustonoszenia albo kims kto uzywa i ma duza wprawe. Nie da sie nauczyc prawidlowego dociagania z instrukcji albo z internetu, niestety trzeba poczuc, a nie zobaczyc, jak mocno powinna byc dociagnieta chusta.
 
A skąd wiedzieć jaka długość chusty kupić? Idzie to względem rozmiaru ubrań, wzrostu czy jak?
Na stronach firm chustowych sa tabelki ktore pomagaja w wyborze. To zalezy od rozmiaru ubran,ale tez od rodzaju wiazania. Dla noworodka wiaze sie kieszonke czesto a ona jest bardzo chustozerna ;) ja nosze 38 i szukam chusty dlugiej na 4.6. Chce tez zeby tata mogl wiazac, a on jest troche szerszy ode mnie.
 
Mam rozmiar 38/40.
Czasem 42.

Mam chustę 4,2 i sadze ze mogłaby być krótsza.Ale długa zawsze można skrócić a krótkiej już nie przedłuzysz, więc na moje oko lepszą za długa niż za krótka
 
Nie ma u mnie na zadupiu doradcy, ale napewno będę pisała na FB na grupie lokalnej dla mam czy ktoś by mi nie pomógł się nauczyć :) dzięki za odpowiedzi
 
reklama
Noc jakoś przespana na 11 mam spotkanie z położna powiem jej o tych bólach bo dalej są ale mała szaleje wiec nie wiem od czego to jest. Mam nadzieje ze nie wyślę mnie do szpitala jeszcze tyle do zrobienia mam:(
 
Do góry