reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Gdzie byście poszły z 2-latką stawiającą krzywo stopę? Do lekarza ortopedy czy do rehabilitanta dziecięcego w przychodni wykonującej wkładki ortopedyczne?
A ona caly czas tak stawia, czy czasami? Mojemu synkowi sie zdarza ze troche krzywi i tez sie zastanawiam co z tym zrobic. Pediatra troche to olala jak sie uczyl chodzic, bo mial wyrosnac, ale nie wiem czy chce ryzykowac ze mu sie noga skrzywi :/
 
reklama
Cały czas, moim zdaniem od początku chodzenia (zaczęła chodzić w październiku 2017, czyli 10 miesięcy minęło) tak było, ale byliśmy wtedy na kontroli chodu u lekarza ortopedy i mówił, że prawidłowy. Zatem uznałam, że fizjologia, żeby dać czas. Ale we wrześniu będę kupować jej nowe buty i może trzeba popatrzeć na jakieś specjalne?

Zapisałam ją na piątek do gabinetu podologicznego (m.in. wykonują tam wkładki wg indywidulanych potrzeb) na wizytę konsultacyjną u rehabilitanta dziecięcego... Tzn. teraz po Waszych postach zgłupiałam, może pani mówiła, że do fizjoterapeuty? Jak dzwoniłam, to pytałam, czy przyjmują dzieci dopiero po konsultacji u lekarza, czy sami też diagnozują. Mam nadzieję, że to nie jest jakieś naciągactwo... Pewnie od lekarza rodzinnego dostanę skierowanie do ortopedy, ale raczej nie na cito. Umówiłabym ją prywatnie, ale i w zeszłym roku na kontroli chodu, i wtedy kiedy byliśmy z pierwszym dzieckiem u ortopedy, te wizyty nie były jakieś zbyt treściwe... Czasem mam wrażenie, że ktoś, kto masuje/ćwiczy z dziećmi lub dobiera im buty, lepiej się zna niż lekarz. W ogóle znajoma powiedziała mi, że wg niej jej dziecko miało identycznie i oni chodzili do szewca, żeby podklejał podeszwę. Ale jeszcze takim hardcorem nie jestem, żeby zlecić coś sama szewcowi ;)
 
Cały czas, moim zdaniem od początku chodzenia (zaczęła chodzić w październiku 2017, czyli 10 miesięcy minęło) tak było, ale byliśmy wtedy na kontroli chodu u lekarza ortopedy i mówił, że prawidłowy. Zatem uznałam, że fizjologia, żeby dać czas. Ale we wrześniu będę kupować jej nowe buty i może trzeba popatrzeć na jakieś specjalne?

Zapisałam ją na piątek do gabinetu podologicznego (m.in. wykonują tam wkładki wg indywidulanych potrzeb) na wizytę konsultacyjną u rehabilitanta dziecięcego... Tzn. teraz po Waszych postach zgłupiałam, może pani mówiła, że do fizjoterapeuty? Jak dzwoniłam, to pytałam, czy przyjmują dzieci dopiero po konsultacji u lekarza, czy sami też diagnozują. Mam nadzieję, że to nie jest jakieś naciągactwo... Pewnie od lekarza rodzinnego dostanę skierowanie do ortopedy, ale raczej nie na cito. Umówiłabym ją prywatnie, ale i w zeszłym roku na kontroli chodu, i wtedy kiedy byliśmy z pierwszym dzieckiem u ortopedy, te wizyty nie były jakieś zbyt treściwe... Czasem mam wrażenie, że ktoś, kto masuje/ćwiczy z dziećmi lub dobiera im buty, lepiej się zna niż lekarz. W ogóle znajoma powiedziała mi, że wg niej jej dziecko miało identycznie i oni chodzili do szewca, żeby podklejał podeszwę. Ale jeszcze takim hardcorem nie jestem, żeby zlecić coś sama szewcowi ;)
Nie no, u Was pewnie sie jakimis wkladkami do bucikow skonczy. Moj krzywi te jedna nozke od urodzenia, podwijal stope lekko do srodka. Juz jak na usg bioderek chodzilismy to konsultowalismy, ale zabronili cokolwiek robic na tym etapie. Jak przestal byl lezacym bobasem i zaczal sie ruszac to wygladalo ze wszystko jest ok, ale jak zaczal chodzic to czasami te stopke stawia lekko do srodka. Chociaz naprawdę rzadko to zauwazam. Bedziemy szli do pediatry to zapytam do kiedy teoretycznie powinno sie samo naprostowac i co dalej...

Znajoma nie chciala sluchac jak jej wszyscy mowili ze jej corka koslawi nogi. Biegajac bardzo czesto sie przewracala albo potykala. Nic nie zrobili az do 5,5rz, co dla mnie jest nie do pomyslenia... Jak w koncu poszli do ortopedy to już tylko operacje zaproponowal (stopy konskoszpotawe) i doraznie wkladki.
 
Moja córka wykrzywiała jedną stopę do środka. Teraz ma 3,5 roku i już w ogóle tego nie widać. Kupowałam jej zawsze buty za kostkę profilaktyczne, nie żadne specjalne ortopedyczne. Tylko trochę stabilniejsze buty potrzebowała.
 
Ja cały czas używam do ciała oleju kokosowego. Nie wiem czy to coś pomaga na rozstępy (na razie nie mam) ale skóra jest ładna :)
Lubie olej kokosowy fo potraw ale na brzuch nie mogę się przekonać. Posmarowalam kilka razy wszystko jest takie tłuste [emoji21] blech...nie mówiąc już o tym jak śmierdzi ubranie po tym oleju. No nie daję rady tego znieść...A też czekam aż się wchłonie...tylko tak czekać można do" .... śmierci " [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja tylko Ziaja Mama Mia i jakiś krem dostałam od diabetologa w tzw. pakiecie z glukometrem w ramach reklamy produktu ale jest świetny.
 
reklama
Lubie olej kokosowy fo potraw ale na brzuch nie mogę się przekonać. Posmarowalam kilka razy wszystko jest takie tłuste [emoji21] blech...nie mówiąc już o tym jak śmierdzi ubranie po tym oleju. No nie daję rady tego znieść...A też czekam aż się wchłonie...tylko tak czekać można do" .... śmierci " [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja tylko Ziaja Mama Mia i jakiś krem dostałam od diabetologa w tzw. pakiecie z glukometrem w ramach reklamy produktu ale jest świetny.
Ja też tylko Ziaja Mamma mija. Może z dwa razy posmarowałam się Bio oilem ale mnie wkurza to czekanie na wchłoniencie nie lubię się ogólnie niczym tłustym smarować. Olej kokosowy u mnie w kuchni zawsze jest. Ale smarowanie się nim odpada dla mnie. Chyba,że jako baza do jakiejś maturalnej maseczki czy pilingu, nałożyć i zmyć.
 
Do góry