reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie, czy któraś z was ma łóżko o szerokości 2 m lub 2,2 m? Mamy u nas w sypialni 2,4 m miejsca na szerokość i nie wiem, czy jest sens brać łóżko 2,2, czy 2 m to i tak strasznie dużo? Teraz mamy 1,4 m i kiedyś to wydawało mi się dużo, a teraz nam ciasno :-)
 
reklama
Skończyłam malować druga warstwę drugiej ściany. Sufit i skos przez męża w panelach zrobiony. Dzisiaj jeszcze jedna ściana, w przyszłym tygodniu tapeta pod skosem, składanie mebli i jest szansa, że kolejny weekend spędzę już w nowym łóżku, z wygodnym materacem, a nie na starym materacu na podłodze [emoji23]
 
Mi sie wydaje lepsza opcja nr 1, sama będę takiego szukała. Tylko pytanie jak z ogrzaniem dziecka? Bo ja to widzę tak ze ubieram dziecko w domu i tak z nim ubranym przechodzę do samochodu. Pytanie czy nie będzie za zimno do momentu rozgrzania samochodu i przy przejściu z domu? Pytam bo gdzieś widziałam taki specjalny otulacz w którym temperatura ciała dziecka się utrzymuje bez względu na temperaturę na zewnątrz, jak znajdę to pokażę o czym mówię.
No wlasnie. My nie jezdzilismy z malutkim dzieckiem dluzej niz 10 minut autem, bo nie bylo potrzeby, wiec byl ubierany w cieple grube spodnie, welniaka i czapke, bo zanim nasz rupcio sie rozgrzal to juz dawno bylismy na miejscu. Najwyzej otulalam dodatkowo kocykiem. Nie zakladalam kombinezonu tylko po to zeby doniesc dziecko do auta, bo to moim zdaniem bez sensu.
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie, czy któraś z was ma łóżko o szerokości 2 m lub 2,2 m? Mamy u nas w sypialni 2,4 m miejsca na szerokość i nie wiem, czy jest sens brać łóżko 2,2, czy 2 m to i tak strasznie dużo? Teraz mamy 1,4 m i kiedyś to wydawało mi się dużo, a teraz nam ciasno :-)
Ja mam 180x200 materac plus rama więc wychodzi szerokości więc wychodzi niecałe 2 metry. Dla mnie optymalnie, dużo miejsca spokojnie się z córką przez 6 lat miescilismy i teraz nowe łóżko też w tyhm rozmiarze :)
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie, czy któraś z was ma łóżko o szerokości 2 m lub 2,2 m? Mamy u nas w sypialni 2,4 m miejsca na szerokość i nie wiem, czy jest sens brać łóżko 2,2, czy 2 m to i tak strasznie dużo? Teraz mamy 1,4 m i kiedyś to wydawało mi się dużo, a teraz nam ciasno :-)
My mamy 2x1,6 i wydaje mi sie wielkie. Spokojne 2x2 wystarczy. W wiekszym juz bym sie chyba zgubila [emoji23][emoji23][emoji23]
Brat ma szerokie na 1,8 i mam wrażenie ze jest ogromne [emoji3]
 
I to mężczyzna powiedział. Z Ukrainy. Pan Wasyl.
Dziadek już.
Może chciał mi powiedzieć, że gruba jestem ;-)
To ja usłyszałam od męża bratowej (ona to anoreksja przed ciążą, w ciąży zygala, teraz wierzy w dietę matki karmiącej więc też je kilka rzeczy na krzyz) ja tam mówić nie będę, ale wg mnie ona ma hopla na punkcie swojego wyglądu i wagi i nie wiem czy to tak nie specjalnie wszystko robiła...
Ale dotyka mój brzuch i mówi ze jest strasznie miekki i tlusty... :/
Tylko powiedziałam ze ja już w drugiej ciąży jestem i mam tłuszcz po pierwszym dziecku. Ona rzygajac przytyla 10 kg, ja normalnie jedząc itd 13. Ale i tak było mi przykro.
 
No ja też w domu mieszkam, faktycznie można samochód uruchomić wcześniej (mój ciążowy mózg :p) Nie znalazłam tego o czym myślałam (kiedyś pokazał mi się jako reklama na jakims portalu). Chyba skuszę się na ten z Twojego linku. O spacery się nie martwię, bo zawsze można dołożyć dodatkowy kocyk (a ja i tak spaceruje praktycznie przy domu), ale fotelik w samochodzie to dla mnie wyzwanie :)
To podrzuce jeszcze coś. Ja z tego będę prawdopodobnie zamawiała. Trzeba do kobiety napisać,a ona prześle wszystkie dostępne materiały:)
Link do: Śpiworek kocyk Minky do nosidełka fotelika samochodowego otulacz
Jeżeli dużo będziecie jeździć autem to pierwsza opcja fajna, ten kocyk. Dziecku na pewno będzie wygodniej. Też nad takim myślę bo my też często w trasie.
Masz rację. Kocyko-otulaczo-śpiworek będzie w dotyku przyjemniejszy. Ciekawe jak z praniem :)
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie, czy któraś z was ma łóżko o szerokości 2 m lub 2,2 m? Mamy u nas w sypialni 2,4 m miejsca na szerokość i nie wiem, czy jest sens brać łóżko 2,2, czy 2 m to i tak strasznie dużo? Teraz mamy 1,4 m i kiedyś to wydawało mi się dużo, a teraz nam ciasno :-)
Dla mnie bardzo duzo. My przymierzamy się do 160x200 i wydaje nam sie wielkie.
2x2 wydaje się jednak sensowne bo 2,2x2 to kurde jak pokój mój w akademiku :p
 
reklama
To ja usłyszałam od męża bratowej (ona to anoreksja przed ciążą, w ciąży zygala, teraz wierzy w dietę matki karmiącej więc też je kilka rzeczy na krzyz) ja tam mówić nie będę, ale wg mnie ona ma hopla na punkcie swojego wyglądu i wagi i nie wiem czy to tak nie specjalnie wszystko robiła...
Ale dotyka mój brzuch i mówi ze jest strasznie miekki i tlusty... :/
Tylko powiedziałam ze ja już w drugiej ciąży jestem i mam tłuszcz po pierwszym dziecku. Ona rzygajac przytyla 10 kg, ja normalnie jedząc itd 13. Ale i tak było mi przykro.
Może to zazdrość,że Ty w drugiej ciąży wyglądasz pieknie i kwitnąca,mimo małego szkraba w domu. A ona wyglądała...no gorzej po prostu. I te przytyki na temat tłustego brzuszka-to takie typowo zazdrosne własnie :)
Olej i wiedz,że wyglądasz pięknie!
 
Do góry