reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

@Aga10_2018 gdyby mój syn na przemoc reagował tylko słowami, to by wracał bez plecaka albo bez zębów .... rozumiem to w stu procentach, mieszkamy na nowym osiedlu, ale niedaleko jest hotel dla Czeczenów i innych uchodźców.... stercza u nas pod blokami, pod sklepem, na przystanku, nie raz zaczepiają dzieciaki i nie tylko takie nasto letnie jak mój ale i młodsze , wchodzą na strzeżone place zabaw , nie robiąc sobie nic z tego..... jakiś miesiąc temu zaczepili mojego młodego na boisku, zabrali mu nowa pilke ..... młody na sile ja wyszarpał , poprzepychal się i długa do domu...... tez mu zawsze mówię sam nikogo nie zaczepiał, nie atakował.... ale w razie takich sytuacji ma walczyć o swoje ..... w dużym mieście jak w dżungli niestety .....
 
reklama
Taka znajoma, która niewiele wie o moim życiu A mam ja na fejsie . Zapytała czy mi coś nie pomóc bo chyba sama będę dziecko wychowywała. Faceta na fejsie ni śladu.
:p

Niektórzy na serio myślą, że jak zdjęć dziecka nie wrzucasz, to wstydzisz się go, więc musi być niepełnosprawne... Znajoma kiedyś spotkała kogoś na mieście i ten ktoś się zdziwił, że ma ładne i zdrowe dziecko w wózku, bo on był przekonany, że musi być chore skoro matka się nim nie chwali na fejsie... Ja, moja przyjaciółka i siostra zdjęć dzieci nie wrzucamy. Jak będą duże i będą chciały, to same coś wrzucą. Teraz zgody na to nie wyrażały (szczególnie jak nie potrafią jeszcze mówić) [emoji6]
 
Właśnie wróciłam z targu i robię porządek w kuchni. Ogólnie jak coś robię włączam stream mini Max Piotra Kaczkowskiego.
Zastanawiam się czy mój Synek lubi ten głos bo ja bardzo.
Może będzie miał radiowy głos :-)
Ciekawe. Muzyki słucham dużo, ciekawe czy to się przełoży na Jego zamiłowania .

My codziennie przed snem słuchamy Woloszanskiego ....:-) :)
 
Przestało lać, robi się ciepło więc lepiej.Nie mam takich zawrotów głowy.
Dziś mam wizytę położnej i podpisanie deklaracji.Weszlam w 26 TC, teraz będą już w razie czego ratować moja corcie.
I tylko mam nadzieję że serducho mi te 10 tyg wytrzyma minimum i obejdzie się bez szpitala.

Póki co ma położenie miednicowe i mocno mnie ciągnie w jednym boku jak się rozpycha .Oby się obróciła do porodu
U mnie tez miednicowo
 
Przestało lać, robi się ciepło więc lepiej.Nie mam takich zawrotów głowy.
Dziś mam wizytę położnej i podpisanie deklaracji.Weszlam w 26 TC, teraz będą już w razie czego ratować moja corcie.
I tylko mam nadzieję że serducho mi te 10 tyg wytrzyma minimum i obejdzie się bez szpitala.

Póki co ma położenie miednicowe i mocno mnie ciągnie w jednym boku jak się rozpycha .Oby się obróciła do porodu
Spokojnie, jeszcze ma duzo czasu i miejsca zeby sie obrocic, moi akrobaci z tego co czuje to co dwa dni sa nozkami do dolu, a pozniej znowu do gory :) oszczedzaj sedrucho ile mozesz i oby ta polozna zrobiła na Tobie lepsze wrazenie.
 
Też jestem tego zdania. Dla mnie w przypadku przemocy jest właśnie tylko czarne i białe. Przemoc jest zła, kropka. Córka ma koleżankę, rowiesniczke. I ona jak coś jej się nie podoba, reaguje agresją. Tylko my córce zawsze wpajalismy, że jakakolwiek przemoc jest zła i ona się tego trzyma. Przy pierwszej akcji pod tytułem 'szarpne cię za włosy bo chcę twoja zabawkę' córka powiedziała 'przestań, to mnie boli, ciebie też by bolało'. Chwila spokoju, kolejne sprawdzenie granic przez tamta. I tutaj już córka stanowczo, że jeśli zrobi to jeszcze raz, to ona nie będzie się z nią więcej bawić. I przy trzecim szarpnieciu córka przyszła do nas i powiedziała, że nie chce się więcej z Marysia bawić, woli, żeby poszła do domu. Koleżanka poszła, akcja powtórzyła się jeszcze dwa albo trzy razy później, ale pojedynczo. Córka za każdym razem przypominała, że skończy zabawę jeśli tamta zrobi to jeszcze raz. I teraz już długo jest spokój. Dało się na spokojnie, bez oddawania, dziecko uczone rozmowy a nie bicia poradziło sobie samo. Wie, że jeśli sobie nie będzie radzić zawsze może nas prosić o pomoc, ale wierzy w siebie i w to, że siły używać nie trzeba.

Zgadzam się w 100% z Twoja wypowiedzią. Jestem przeciwnikiem nawet zwykłego klapsa dla dziecka przez rodziców jak i „oddawania” gdy kolega jest agresywny. Przemoc rodzi przemoc. Tak jak silny i mądry rodzic poradzi sobie z wychowaniem dziecka bez klapsów, tak i później dziecko nauczy się rozwiązywać konflikty bez agresji.
 
No to teraz wyobraz sobie nastolatków wyrostków i Twojego Kazika i zaraz od nich dostanie wpie....
Myślę, że na przestańcie. Zostawcie. Bo nie będę się z Wami bawił.
Zareagują jednak inaczej.
Naprawdę Dziewczyny.
Przykładów można mnożyć.
Podkreślę. Mój Syn będzie potrafił się bronić i walczyć o swoje.
Będzie wygadany i pewny siebie. Znający swoją wartość
Bardzo chciałabym żeby taki był.

Ps. Czy tylko mnie Szalona wyrzuciła z fejsa ?
Bo zdaje się Wasze czarne i białe akcje nie podzialały za dobrze.
Czy tylko mnie ?

Kiedy ktoś uderzylby moje dziecko to ono wie, ze w takiej sytuacji zgłasza się to rodzicom lub nauczycielom- tak jest załatwiana sprawa. Uczymy go poczucia własnej wartości i to nie
ma nic wspólnego z oddawaniem. A póki co nauczył się dobierać kolegów- od tych agresywnych trzyma się z daleka- idzie do 5 kl. Była sytuacja w szkole ze ojciec postanowił wymierzyć sprawiedliwość na największym łobuzie, który dokuczał jego synowi- zamiast zostawić to szkole. Zastraszył go, chyba nawet uderzył- a teraz ma sprawę w sądzie.
 
reklama
Właśnie wróciłam z targu i robię porządek w kuchni. Ogólnie jak coś robię włączam stream mini Max Piotra Kaczkowskiego.
Zastanawiam się czy mój Synek lubi ten głos bo ja bardzo.
Może będzie miał radiowy głos :-)
Ciekawe. Muzyki słucham dużo, ciekawe czy to się przełoży na Jego zamiłowania .
Nie wiem jaki on ma glos, ale jesli lubisz posluchac sobie fajnego gadania to polecam "Kongres futurologiczny"Lema czytany przez Adama Ferency :) genialny, chociaz duzo neologizmow i dziwnych slow. Od kiedy maz odkryl to dwa lata temu, odsluchalam calosc chyba ponad 20 razy, a oprocz tego mnostwo razy swoje ulubione fragmenty :p
 
Do góry